Очајни Домаќинки (Турска верзија)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од levely, 3 мај 2012.

 1. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  репризите се пак секој ден од 10 на канал 5 скрос од почеток
   
 2. demilovato4ever

  demilovato4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  220
  ^ исто и на канал 5 плус ,само на пладне околу 14 и 30 минути, :)
   
 3. I.love.your.lips

  I.love.your.lips Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  969
  Ако има 2 сезона аман нека ја купат и нека ја емитуваат и онака сите ја гледавме убава ни беше.... :envy:
   
 4. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.467
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Кои денови и во колку часот се емитува серијата очајни домаќинки.
   
 5. anabelchetooooo

  anabelchetooooo Активен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Ќе ве замолам може да ми дадете слика од децата на Маке Аце и коле може лии?
  Многу ми е итно
   
 6. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.151
  Пол:
  Женски
  Во колку часот ја има серијава и на кој канал ?
   
 7. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.735
  Пол:
  Женски
  ^Серијава ја имаше на канал 5,ама веќе не се емитува,а мислам дека репризи веќе не даваат,инаку пред неколку месеци знам имаше репризи на канал 5+.
   
 8. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Турскава верзија на Очајни домаќинки, ми е некако очајна копија на американската.
  Како и да е, не ја следев активно додека се емитуваше на Канал 5, имам гледано само некои епизоди.
  И сметам дека со синхронизацијава и плус тоа со преименување на ликовите со македонски имиња, серијата е уште поочајна одошто е.