Очајни Домаќинки (Турска верзија)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од levely, 3 мај 2012.

 1. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  898
  Ја има во сабота и недела во 8 вечерта а репризите се цела недела во 16:10 мин (репризите ги даваат во два дела мислам :D....Се надевам помогнав ...:*
   
 2. OneDirection

  OneDirection Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2012
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  237
  Само во Сабота и Недела во 20 часот има
   
 3. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  уште една уништена серија од сихронизација :@ :@
  се гледа дека е копија на оригиналот, но сигурно не е толку лоша копија како нашите што ја направија, имињата им се врв на се
   
 4. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  Што им текнало на нашиве да ги сменат имињата?Ги знае некој како се на турски?
   
 5. Tomcia

  Tomcia Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  126
  Нашиве имиња не им ги знам, но по оригиналните домакинки
  Бри-Берин
  Линет-Лејла
  Сузан-Сузан
  Габриела-Емел
  Иди-Јилдиз
  Ова е според ИМДБ

  Но според википедија, имињата им се Нермин, Елиф, Јасемин, Емел и Зелис (соодветно)
   
  На ceca-1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  Незнам како некој што го има гледано оригиналот може да ја гледа оваа турска серија која мене ни малку не ми е смешна. А имињата се за жалење неможеле поубај да смислат и уште нешто оригиналните Очајни Домаќинки НИТО не ги менува ;)
   
 7. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.547
  Па подобро со турски имиња да останале вака имињата ми се ептен глупи :x
   
 8. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  898
  Ма не да се глупи....Интересни се :D Ја имам гледано и оригиналот но и оваа не е лоша добро е што се потрудиле :D
   
 9. RiRii

  RiRii Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2011
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Ако можете да ми го кажете вистинското име на Мики?
  Срцеее е
  Инаку мене ми се интересни(баш сега реклами даваат) :D
   
  На JustNena му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Victorian

  Victorian Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  907
  Допаѓања:
  4.934
  Пол:
  Женски
  Aко мислиш на овој
  [​IMG]
  името му е Batuhan Karacakaya
   
  На RiRii му/ѝ се допаѓа ова.
 11. OneDirection

  OneDirection Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2012
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  237
  А како се вика на турски серијата?
   
 12. marina22mk

  marina22mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  48
  Umutsuz ev kadinlari
   
 13. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Мене серијава ми е интересна и смешна. Баш посмешна ја прават имињава македонски и ќе продолжам да ја гледам зошто ме насмејува. Иначе македонските имиња се дадени според глумиците кои ги синхронизираат ликовите. Таци-Трајанка Илиева ; Гоца-Гордана Ендровска ; Биба-Билјана Беличанец. За другите две незнам.
   
  На N1ky, A-j-a, Elika и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Мене ми е интересна и си ја пратам. Се сложувам со вас дека сепак оригиналот е ориганал, ама мене и копијава ми е сосем задоволителна и интересна за поминување време.
   
 15. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.190
  Допаѓања:
  8.923
  Пол:
  Женски
  Серијава почнав да ја пратам од неделата, и ми се допадна, знаат да ме насмеат и добри се.
  Сега, оргинал си е оригинал, ама и од трускава верзија сум задоволна.
  Имињата, ми беа чудни, ама како што споменаа горе, изгледа има врска со приватните имиња на оние што преведуваат, јаки им се имињата (колку што успеав да запамтам со оглед на тоа што серијава ја имам гледано два пати).
  Ќе продолжам да си ја пратам. ;)
   
 16. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  538
  Допаѓања:
  1.349
  Пол:
  Женски
  Мене многу ми се допадна и баш убаво ме насмеа. Иако си го сакам и оригиналот, оваа ми е поблиска по менталитет и по дијалозите.
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 17. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  358
  И јас почнав да ја гледам од неделава.
  Мене ми е ок, нормално оригиналот е незаменлив, ама пак некако интересно е да гледаш како друг може истата приказна да ја направи.
  Инаку, не можев само да го познаам Том??? Го имаше воопшто во претходните серии?
   
 18. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Некои сликички
  [​IMG]
  [​IMG]
  -Леон ми е прекрасен, само да ги извади наочарите. :P :inlove:
  [​IMG]
  -Исто и Мики. Бонбонче. :inlove: :*
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 19. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.190
  Допаѓања:
  8.923
  Пол:
  Женски
  ^ Гоца, или Ѓулизар во Имотот на Дамата ми е гродотија. :puke:
  Најубави од машките се Леон и Мики. Женските убави се сите, Таци, Биба...
  И Фикрет (Биба) била убава бе. :D
   
 20. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  838
  Допаѓања:
  316
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] :inlove: :inlove: :inlove:
   
  На TheaEsposito и Glossy-girl им се допаѓа ова.