Очајни Домаќинки (Турска верзија)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од levely, 3 мај 2012.

 1. alicia.keys

  alicia.keys Активен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Се согласувам дека не е лоша, дури интересна ми е. Што се однесува до имињата, тоа се вистинските имиња на глумиците кои ги надсинхронизираат ликовите: Трајанка Илиева - Таци, Билјана Беличанец - Биба, Гордана Ендровска - Гоца, Катерина Шехтанска - Кате и Марија Кондовска - Маке. Звучат секојдневно, што знам, ОК ми е.
   
  На renne му/ѝ се допаѓа ова.
 2. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  838
  Допаѓања:
  316
 3. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Ја гледам серијава кога имам време, интересна е, а и смешна. :)
  Најсимпатична ми е Таци и таа со децата, не ми текнува како се вика во серијава, иначе Бену што глумеше во 1001 ноќ.
  Еве и некои слики
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 4. I.love.your.lips

  I.love.your.lips Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  969
  Таци ми е нај симпатична и има многу убало лице,аристократско.
  8)
   
 5. I.love.your.lips

  I.love.your.lips Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  969
  Ајде вечер ќе биде смешно.......... :rofl:
  Одвај чекам... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  747
  Пол:
  Женски
  Иако се копија и според мене и далеку од оригиналот подобро би ги гледала нив одколку „Езел“ и други турски серии, кои ме нервираат. А во врска со имињата кога ги слушам ми крадат насмевка :D
   
 7. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
  Isto e kako originalot mene ne mi se gleda istoto kopija :)
   
 8. Beaty

  Beaty Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2010
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  294
  Ја гледав првата епизода и многу не ми се допадна. Копија е на оргиналната американска серија. Инаку много ме нервира што имињата се сменети и се ставени македонски имиња.
   
 9. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  вчера случајно почнав да ја гледам епизодата, ама не ја догледав морав да излезам, ке ми каже ли некој што се случи со птиците ги препозна ли бабичката?
   
 10. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Сеуште не ја покажаа бабичката, тоа денес ќе го гледаме.

  Опасна ми беше Таци кога чуваше стража :lol: Се изнасмеав кога и се јави на ќерка и за да иде кај Маке да идат по Таци да ја земат. Како и кажа јас сум не знам каде, ќе им кажеш мајка ми е на улица не знае каде, ќе ја најдете одма. :D :D :D Пуста Таци така е кога шета по темната страна на градот.
   
 11. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  најискрено мн глупав филм
   
 12. Breezy

  Breezy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  765
  Зошто Таци му е лута на Стефан? :D
   
 13. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  898
  Зашто овој на сосатнокот се шушкаше со кате...Инаку лееле овој Стефан не ми се верува дека го испратиле да ја заведе таци само заради нешто што треба да најде во нејзината куќа :o ...Да не знае некој што ќе се случи понатака ? :?:
   
 14. xoxo.Martina

  xoxo.Martina Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  197
  Мена пак оваа врезија ми е многу подобра изгледа зашто глумициве сите ги познавам и сме слични т.е. менталитет и дијалозите ни се скоро исти ... Иначе Таци ми е закон :D
   
  На I.love.your.lips му/ѝ се допаѓа ова.
 15. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Таци ми е најсмешна од сите. Секоја епизода мора по некој кикс да тресне. :rofl:
  Биба ми е срцка, само стварно понекогаш претерува со педантеријата.
  Маке ме изнасмеа вчера. Се здиве кога таа наставничката или што и да и рече нешто за униформите.
  Гоца е многу итра и знае да се снаоѓа. Ја опраи свекрвата, хахаха. :lol:
  Иначе може некој што гледал да ми каже за кого работи Стефан и што е тоа што треба да го земе од куќата на Таци? И да, која е таа Дариа, што Мики ја има повредено?
   
  На Lady-in-white и I.love.your.lips им се допаѓа ова.
 16. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
  Лелее тоа е мојата омилена серија многу ја сакам. :inlove: Секогаш кога ја даваат јас си седам сама во соба и си ја гледам на мира и си се смеам... Многу ама многу ја сакам и многу ми се допаѓа. Би сакала да ја даваат секојден. Оригиналот го немам гледано само така некоја епизода случајно. Ама оваа турската верзија ми е фаворит :rofl:
  А инаку таа Дарја е изгледа таа што ги пронајдоа коските во ковчегот за чеиз. Изгледа Мики несакајќи ја повредил па умрела и Кристина го скрила тоа ама некој очигледно дознал, тоа е моето мислење.
   
  На I.love.your.lips и TheaEsposito им се допаѓа ова.
 17. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
  Јас и двете си ги гледам, смешни ми се. Улави се скрос. Штета што ја даваат само сабота и недела.
   
 18. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  И јас сакам да ја даваат цела недела. Додека да дочекаме вака... :(
   
  На I.love.your.lips и BI-44 им се допаѓа ова.
 19. ManDown

  ManDown Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  многу е интересен го обожавам!!!!!
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. musicgirl55

  musicgirl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  56
  Дарија мислам дека е
  вистинската мајка на Мики и Кристина мислам се викаше неа ја имаше убиено затоа што Дарија сакаше да си го врати синот.Кога Мики се разбуди ја виде Дарија целата во крв и затоа мисли дека ја има убиено. :) Но, не сум сигурна дали е тоа Дарија :)