Очајни Домаќинки (Турска верзија)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од levely, 3 мај 2012.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.388
  Ја обожавам серијава ме релаксира и насмејува
   
 2. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  таци закон ми е
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Дариа мислам дека е всушност кристина зашто нели еднашка кристина кажа дека никој не и го знаел правото име освен сопругот.мислам дека е тоа
   
 4. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  898
  Не не....
  На Кристина вистинското име е Севда..А за Дарија поима немам ни јас...Ќе има некои заплети во серијава...Му успеа да не стават во искушение... :?:
   
 5. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  ако се водат по ориганалот, како што беше до сега се е исто
  Дарија е всушност Мики, неговата вистинска мајка била наркоманка или што и да ја направат тука, која го продала своето бебе на Кристина и маж и, за да дојде до пари за дрога, тогаш Кристина и маж и се преселуваат и таа го менува името. По неколку год мајката на Мики ке дојде да си го бара бебето и тогаш тие ке ја убијат и ке ја закопаат во ковчегот што го откопаа, тоа е и големата тајна на Кристина. Стефан е вистинскиот татко на Мики, тој бил вереник на мајката, но него го затвориле и тој незнае дека има син, а тука е да открие што се случило со неговата девојка т.е. мајката на Мики.
   
 6. OneDirection

  OneDirection Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2012
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  237
  Ауу како што кажувате ќе има заплети во серијава. Вреди да се гледа :)
   
 7. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Видов денес во 15:30 ќе ја даваат. а не вечер вo 8, а за утре пишува во 8 вечер.
   
 8. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.347
  Допаѓања:
  18.396
  Пол:
  Женски
  Баш ми е пријатна серијата...Гоца и Маке ми се омилени :D ради нив и ја гледам. Овие другиве три ми се тро досаднички, особено Таци, ми нема некое дејство нејзиниот лик, врти-сучи само се бркаат со овој Стефан (мислам) и никако да се фатат. :lol: Mаке со децана е циркус :D а и Гоца со тие стратегиите нејзини :rofl:
   
 9. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.547
  Многу ми е глупо што жените во филмот ама буквално сите глумат благо ретардирани демек смешни се. Не ми се интересни, бледа копија...
   
 10. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Денеска имаше нова епизода?
   
 11. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Да, во 15:30 ради фудбалот.
   
 12. analia13

  analia13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2010
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  31
  во ред тогаш ама зошто тогаш Мики вика дека Кристина се самоубила поради него односно тој нешто и направил на Дарија
   
 13. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.374
  девојки знае ли некоја кога се репризите од серијава :)
   
 14. analia13

  analia13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2010
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  31
  секој работен ден од 16:10 часот
   
 15. Lozanoska

  Lozanoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2012
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  129
  Многу е јака серијава само смешки е...
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. silk

  silk Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  885
  Допаѓања:
  758
  И мене ми е смешна серијава, и ми се свиѓа што трае подолго, а не како Хурем по 15 минути.
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  898
  Даа и мене ми се допаѓа тоа што тrae по 2 часа а и тоа што убаво ги распоредиле репризите :)
   
 18. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  затоа што ни тој незнае дека тој е дарија, тој бил многу мал тогаш околу 2-3 год и не се сеќава
   
 19. kumalisa

  kumalisa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  74
  Лелелеее цепки ееее, Тацкееее мори, Стојне? хахахаха крај се! :D
   
 20. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.819
  Пол:
  Женски
  Гоца и Кузман најјаки ми се како пар, а Тацка мислам беше без Горде не може ни до вц да оди хахахаха :lol: :lol: :lol: :lol: