Очајни Домаќинки (Турска верзија)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од levely, 3 мај 2012.

 1. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  898
  Леле најдоф нешто за тоа што ќе се случи понатаму ајде утре ако можам ќе ви пишувам бидејќи е многуу долго :D
   
 2. LadyX

  LadyX Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2012
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  1
  ајдеее уште малку неможам да чекам :P
   
 3. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Хахаха Тацка и Горде изгледа си ги смениле улогите. Тацка е ќерката, а Горде мајката. Горде се ја оправа Таци кога ќе падне во некоја невоља. :D :D :D
  Ајде, едвај чекам да почне.
   
  На kikav му/ѝ се допаѓа ова.
 4. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  и јас сакам да почни побрзо не излегов вечерва заради нив
   
 5. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Малце збунка имам со серијава. Нели Дарија е вистинската мајка на Мики (така мислам кажа некоја феминка предходно)? А тука кажуваат дека Дарија била бебе. Ај вемолам некој ако гледал да ми каже за што всушност се работи.
   
 6. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
  лелле се утепав од смеееење......тацка и стефан.......хахаххаа
   
  На I.love.your.lips и BI-44 им се допаѓа ова.
 7. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Секоја епизода се кинам од смеење. Ах бре Тацка беее. А како пееше само. :rofl: :rofl:
   
  На I.love.your.lips и BI-44 им се допаѓа ова.
 8. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  898
  Другата епизода ќе биде многу интересна....Кате ќе им пее на маке биба тацка :D :D Кате кога ќе почне да дели совети мислам најинтересна ми е :D :D :D
   
 9. Jessie-J

  Jessie-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  60
  Баш ми се јаки домаќинките а содржината е иста како онаа оргиналната :D
   
 10. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  898
  Јас мислам дека Христина била медицинска сестра, а некоја наркоманка и го дала бебето на чување додека таа да се излече... После неколку години таа и го побарала, но Христина не сакала да и го даде бебето.
   
 11. JustNena

  JustNena Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Miki i Nikola se mnogu ubavi *____*
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Princess.Aleksandra

  Princess.Aleksandra Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Nesto sosema poinaku od ostanatite , nekako e novost za nas . Nauceni sme da gledame NE-KVALITET ! Sekako sekoja serija e interesna na svoj nacin , a ovaa e interesna na sekoj nacin . Sodrzinata e TOP . Originalot mozebi e original , no ovie gi nadminaa ;) Top znaci nemam zborovi . Iminjata ( Makedonskite ) , sinhronizacijata , ulogite ( ni se poznati ) . Najinteresen mi e Kuzman - Kuze , Kuzmance , Mama Kalina :D , Goca pred se , isto taka i Taci . Make i Biba se interesni no ne dovolno . Sekoj so svoite problemii :emo:

  Pozdravv
   
 13. cherry91

  cherry91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  33
  Одлична серија нешто сосема поинаку од она што ни го презентираа со сега о оние очајно домакинки ми беа интресни но овие ми се многу подобри. Таци и најцарка посебно ми е интересно кога се состанува со Стефан ( Стефанчо ), се скинав од смеење на првиот состанок кога беа во кино :D. Гоца си е прича за себе а Биба на моменти ме потсеќа на мајка ми а кога ке и кажам се лути и одма не ја не сум таква :D. Се на се добра релаксација.
   
 14. silk

  silk Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  885
  Допаѓања:
  758
  Добра е серијава, опушта, смешна некако е, и ми се свиѓа што епизодиве се подолги, не се како Хурем една епизода на 10 дела.
   
 15. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
  лелелллее пукам од смеење кога е серијава игра.
   
  На I.love.your.lips и BI-44 им се допаѓа ова.
 16. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.181
  Ја следам серијава, прилично исполнета го хумор.. интересна ми е :D
   
 17. blue.jeans

  blue.jeans Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  34
  и мене ми е баш смешна серијава, а најинтересна ми е е Таци :rofl:
   
  На I.love.your.lips му/ѝ се допаѓа ова.
 18. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Лееее стварно не е фер. Што да гледам поврво вечер? Домакинките кои ги чекам цела недела или финалето на срвајвер? :worried:
   
 19. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
  ее јас ке гледам домакинките а од финалето ке има реприза..........
   
 20. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  вечерва пак не излегувам за да ја гледам за никаде сум аххахахаха