babylove овошни кашички

Очајни домаќинки - турска верзија ( umutsuz ev kadinlari )

Дискусија во 'Канта' започната од demilovato4ever, 21 јуни 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. demilovato4ever

  demilovato4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  220
  Очајни домаќинки е турска серија , која ги опишува животите на домаќинките.
  Таци - осамена жена со 14 годишна ќерка.Во нивната населба се сели човек по име Стефан , Таци во него се заљубува...
  Маке- Бизнисменка , имала добра кариера.Потоа и вели збогум на кариерата бидејќи раѓа 4 деца.
  Нејзините деца се многу немирни прават секакви збрки па Маке се чувствува виновна за тоа...
  Биба-Таа е опседната со работата , па поради тоа нејзиниот сопруг сака да се разведе од нејзе.Има 2 деца...
  Гоца-убава и атрактивна домаќинка.Сака да стани модел,таа е мажена но се заљубува во студент кој е помлад од нејзе....
  Кате-Кате е добра , нејзината куќа е изгорена во пожар па таа се сели во куќата на Стојна.Таа и е “противничка“ на Таци бидејќи и таа исто го сака Стефан.

  СЕРИЈАТА ПОЧНУВА ВО САБОТА И НЕДЕЛА ВО 20:30 ЧАСОТ!
   

  Прикачени фајлови:

 2. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  929
  Мислам дека има ваква тема! :)
   
 3. demilovato4ever

  demilovato4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  220
  Да има ама тоа е за другата верзија ова е за турската :) затоа во насловот напишав „ турска верзија “ :D
   
 4. Lali-Esposito

  Lali-Esposito Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2010
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
 5. demilovato4ever

  demilovato4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  220
  Фала феминки .. незнаев дека има и за оваа верзија ..:)
  - може канта! :rofl:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.