1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Очајни домаќинки (Desperate Housewives)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од wolf4e, 21 јули 2010.

 1. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  решив да отворам тема за мојата омилена серија Oчајни домакинки,колку ја гледате,колку ви е интерсна,омилени ликови?? :D јас ја обожавам црвенкосата бри вистинска дама :lol:
   
  На ana.n18, srcekrsacka, maryJ и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Ја даваат пак некаде серијава и кој термин?
  Инаку мене омилена ми беше Габриела. И онака си ја сакам и ми е преубава.
   
  На srcekrsacka и odbojkarka им се допаѓа ова.
 3. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  одамна сакав да отворам ваква тема :D
  ги гледам уште од сам почеток и после нова година навака ги симнав сите 6 сезони и ја изгледав буквално секоја епизода.
  преубава серија,од парови омилени ми се карлос и габи,а вака од главниве ликови не можам да издвојам сите си се посебни и различни.
  ме изненади 6тата сезона,имаше многу нови ликови и случки и беше мн модерна,едвај чекам да видам 7мата од септрември што носи :D
   
 4. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  и кај нас заврши некоја сезона баш пред една недела ама незнам дали беше 6или 7 :^) што се работеше во 6сезона?ако не ти е мака кажи ми во кратки црти :$
   
 5. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Ја обожавам серијава, ја гледам од увек, омилени ми се карлос и габи, а мн си ја сакам и сузан многу ми е изветреана :D , бри ми е некако чудна, линет ми е срцка, а иди... глупа ми е таа :rofl: :rofl:
  Едвај чекам да почне седмата сезона :clap:
  [​IMG]
   
  На passion.for.fashion му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Јас Иди не ја ни сметам дека е во очајните домаќинки :D
   
  На antonina, bluegirl7 и odbojkarka им се допаѓа ова.
 7. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  баш ми е мило што ја избркаа од серијата :rofl:
   
 8. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  кај нас заврши 5та сезона(по втор пат),6та којзнае кога ќе ја почнат.инаку во 6та,
  се појавува син на рекс за кој никој не знаел,бри го изневерува орсон,па ќе падне авион на вистерија лејн,после ќе се смират,се појавува и една стриптизета и се доселува на улицата,лезбејка е и на крајот на серијата се селат сузан и мајк од куќата заради долгови.а да и на крајот,како вовед за седма сезона е дека некое дете од улицата не е вистинско дете на фамилијата што мисли дека е.болничарката измешала бебиња
   
 9. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  и кај истово сега заврши :) не бев сигурна која сезона беше,фемина фала што ми кажа :)
   
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.087
  Допаѓања:
  32.960
  Пол:
  Женски
  Ги имам гледано 1, 2. 3 и 4 сезона. После тоа ми здосади серијава и не ја гледав. Омилен лик ми е Габриела Солис.
   
 11. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  омилена ми е габриела... :inlove:
   
 12. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  108
  Го обожавам филмот...
  ...омилена ми е Бри...црвенокосата... :) :)
   
 13. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  И мене омилена ми е Габи 8) ,Сузан ми е некако шашава и поради тоа слатка :D ,Линет цврста жена :muscle: ,Бри ми е демек приципиелна и сака се да е ок..и секако сфаќа дека тоа не е можно.. :?:
  Од машките ликови Карлос ми е супер а Мајк ми е секси само ме нервира таа новата што и го зема на Сузан :punch: Ги обожавааам :inlove:
  [​IMG]
   
 14. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  онаа стриптизерката ке е во врска со кетрин(бившата на мајка)и ке заминат во париз ;)
   
 15. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
   
 16. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.117
  Допаѓања:
  6.947
  Пол:
  Женски
  Серијата е закон...Сите женски се преубави и многу убаво глумат и се...Омилен пар ми се Карлос и Габриела,и од домаќинките исто така Габриела.Многу е слатка :D
   
 17. Belen

  Belen Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  65
  In love with 'Desperate housewives' :inlove: :rofl: Стварно многу си ја сакам секоја епизода, секогаш се интересни, интригантни, мистериозни и поучни!

  Од ликовите, сите ги сакам... на прво место ми е Сузан, зашто е чувствителна, добра и слатка! Линет исто ја обожавам, зашто е вистински пример за прекрасна мајка и сопруга. Габи е секако најгламурозна и обожавам да ја гледам. Бри некако не ми се свиѓа многу, зашто перфекционизмот ја прави строга, крута, намуртена...

  А1, време е за следната сезона! :)
   
  На vesevska му/ѝ се допаѓа ова.
 18. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.151
  Ја обожавам серијава и сите ми се омилени и смешни :D
   
 19. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Просто ги обожавам и обожавам да ги гледам. Стварно СЕ поучни. Омилена ми е Габи, зашто ме потсеќа на мене со својот темперамент.
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]