1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Очајни домаќинки (Desperate Housewives)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од wolf4e, 21 јули 2010.

  1. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    ах ах ах супер крај.крајот го скраси делото ! подобро амин. ќе ми фали ваква серија, навистина....
     
  2. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.893
    Hа тв почнаа да ја даваат 6 сезона и си ја загледав,и ми текна која е Pобин :rofl:

    [​IMG]

    Pита од Декстер :lol:

    [​IMG]
     
  3. ivinakit

    ivinakit Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    829
    Допаѓања:
    576
    Пол:
    Женски
    и јас почнав пак да ја гледам, сега ја гледам 5 сезона, многу ми е жал што Иди умре, баш ја правеше поинтересна серијата :!: :D
     
  4. whitepearl

    whitepearl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2011
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    38
    Eee kamo da kasnev barem sezona,mi falat,edinstveni bea
     
  5. ivinakit

    ivinakit Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    829
    Допаѓања:
    576
    Пол:
    Женски

    ги изгледав првите 6 сезони на оваа страна, но 7 и 8 сезона не ги отвара, има ли некоја друга страна каде што може да се гледа серијата?
     
  6. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.049
    Веќе ужасно ми недостигаат :?: Навистина не е фер што така наеднаш завршија, па можеа барем уште две сезони да снимаат :lol:
    Многу добар крај, прекрасен завршеток, лично јас сум задоволна.
     
  7. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.747
    Допаѓања:
    65.195
    Пол:
    Женски
  8. Anouk

    Anouk Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    806
    Допаѓања:
    1.380
    Ми останаа уште 4 епизоди од последната сезона, и фала Богу што имав обврски овој период па не ги изгледав сите наеднаш... не сакам да ги изгледам сите бе, не сакам да е крај... :worried:
    Колку само плачев кога Сузан и Ем Џеј ги фрлаа теглите со џем ;(
    А оваа Бри значи не е нормална, оставила отпечатоци на копчето од кошулата на очувот на Габи, зашто го видела откопчано па морала да го закопча бе :D :D :D :D :D Педантерија. Ако се сеќавате и првиот сопруг кога и’ јавија дека починал, прво ги избриша лажиците и ги нареди, па подоцна седна да плаче, ццц. И на погребот, пред да го затворат ковчегот, рипна да му ја смени врската бидејќи не и’ се допаѓаше, луда :D
     
  9. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.981
    Допаѓања:
    4.832
    Пол:
    Женски
    http://uk.eonline.com/news/kathryn_joos ... ves/320735

    Карен Мекласки починала на 1 Јуни на 72 годишна возраст, две недели по завршување на серијата
    Баш ми е жал ;(

    R.I.P Kathryn Joosten
     

    Прикачени фајлови:

  10. bonbona92

    bonbona92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2011
    Пораки:
    306
    Допаѓања:
    128
  11. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.049

    Каква коинциденција, не ми се верува. Само што прочитав на нет и право ја отворив темата да споделам со вас, но гледам веќе сте запознаени.
    Како заврши последната епизода и како судбината си го направи своето во реалноста :x Не ми се верува, прво мислев дека се работи за серијата дека раскуваат дел..... R.I.P
     
  12. ivinakit

    ivinakit Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    829
    Допаѓања:
    576
    Пол:
    Женски
    штотуку ја изгледав последната епизода, една од најдобрите серии што некогаш сум ги гледала, можеби по некое време пак ке почнам да ја гледам :lol:
    во право беше Сузан кога кажа на крајот, дека можеби изгледа така но не досадно место за живеење, постојано се случува нешто.
    единствено не ми се допадна што се разделија на крајот, но сепак секоја тргна по својот пат
    Бри дефинитивно е родена за политичарка, со нејзината пластична маска може да прелаже секој
    Габи ми е омилен лик од серијата и многу ми е мило што успеа во светот на модата, со своја емисија и модна линија
    Линет на крај успае да биде на чело на компанија и така со Том цело време се расправаа кој е подобар, само не мо е јасно зошто сите деца мораа да ги крстат со имиња на П, никако не успеав да ги запомнам
    Сузан требаше да остане со Мајк, после се заслужи да биде среќна, барем остана отворена за нова љубов

    како што приметив на крај, оставено е место за нова сезона, со други демаќинки, може ке се предомислат па ке снимаат уште некоја сезона :^) :D
     
  13. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Неверувам во тоа, но и да се снима нова сезона со други домакинки нема да биде тоа тоа, се знае кои се домакинките.
    Инаку се растажив на крајот несакав да се разделат, сакав сите да останат заедно, но тоа беше поинаков хепи енд, и се прашувам зошто не покажаа што ке се случи со Сузан во иднината?
    И за крај да го спомнам најсреќниот момент: Линет и Том пак заедно!!! :inlove:
     
  14. crtanfilm

    crtanfilm Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    79
    готовоо и ова заврши
     
  15. M.a.r.i.l.y.n

    M.a.r.i.l.y.n Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    852
    Допаѓања:
    722
    Оваа сезона ми беше убедливо најдобра од сите до сега. Не знам што ќе си правам јас без нив. Интересен финиш имаше морам да признаам, иако можеше да биде оној ептен хепи ендинг, кај што се сите заедно и среќни како на почетокот. Ама како и да е, ова е една од најдобрите американски серии досега.

    Жал ми е што Мекласки си почина каква глумица бешеее :| . Бог да ја прости.
     
    На 2036 и herera им се допаѓа ова.
  16. Wooden

    Wooden Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2012
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    38
    Поради Лонгорија почнувам одново да ја гледам серијава. Веќе сум 6та епизода од првата сезона.. Ох Боже, зошто е толку прекрасна?
     
  17. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Очајни Домаќинки заврши...??? :^)
    Во последно време баш баш редовно не ја гледав и затоа прашувам..!? ;)
     
  18. bluegirl7

    bluegirl7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    931
    Ја обожавам серијата, омилена домаќинка ми е Габи (Ева) :)
    [​IMG]
     
    На PeaceLoveBasketball му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Една серија помалку сега....
     
  20. lipstic

    lipstic Активен член

    Се зачлени на:
    26 август 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    омилена серија ми е.. сегапочнав повторно да си ја гледам хихи :lol: иначе ја има на filmovizija.com цела серија со превод онлајн