Очајни домаќинки (Desperate Housewives)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од wolf4e, 21 јули 2010.

 1. zoketo

  zoketo Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам прекрасни се :)
  [​IMG]
  Исто така и турската серија :inlove: :)
  [​IMG]
   
 2. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  753
  Јас на последната епизода од осмата сезона плаЧев. Навистина се оригинални и се мислам да си поЧнам пак да ги гледам од поЧеток и така епизодите му кратки по 45мин во денот ке одморам малку. Така нема да ми недостигаат :$ :D
   
 3. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.168
  Пол:
  Женски
  Прекрасни, ми недостигаат си ги гледам деновиве пак и пак... :)
   
 4. kate-pp

  kate-pp Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  кога има реприза на foxlife?
   
 5. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.271
  Допаѓања:
  5.119
  Секој ден од 19 часот
   
 6. BlackAndWhiteSwan

  BlackAndWhiteSwan Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  329
  Допаѓања:
  2.751
  Пол:
  Женски
  memories.. :D the best се :)
   

  Прикачени фајлови:

  На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  [​IMG][​IMG]
  High society gossiping
   
  На Ketrin.Moon и mona.s им се допаѓа ова.
 8. Skromna

  Skromna Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  117
  .. :rofl: ..интересна серија...оригинални се,секогаш со нови случки и доживувања...
  ...јас ги имам на двд серијалите и од време на време ги гледам пак и пак и никако да ми се досадни.. :D .
  .....горе долу дури и ние македонските жени можиме да се препознаеме во ликовите од серијата,така да меѓу пријателките мои и мене кога треба да се најдиме да си кажиме нешто или да си помогниме една со друга,често си викаме ајде да сме малку очајни домакинки...ги обожавам едноставно.. :hai: .
   
 9. Skyfall

  Skyfall Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  1.235
  Ги изгледав сите осум сезони и многу ми се допадна серијата. На последната епизода се расплакав, многу ме натажи.
   
 10. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  144
  Ги имам не знам по колку пати гледано и сега си реков така да ка прегледам темата да се подсетам и се одлучив не можам пак ке си ги спуштам од прва сезона хахахха :lol: :lol: Значи не можам без нив кога заврши не знаев за шо плачев дали за Мајк или за дека завши си ги сакаммммм ;(
   
  На Ketrin.Moon му/ѝ се допаѓа ова.
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.013
  Допаѓања:
  20.143
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам Очајни домаќинки. Ги гледав на А1. Не ги имам гледано сите сезони. Најинтересна ми е Габриела.
   
 12. BlackAndWhiteSwan

  BlackAndWhiteSwan Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  329
  Допаѓања:
  2.751
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.745
  Допаѓања:
  72.363
  Пол:
  Женски
  Meне толку ми недостигаат домаќинкиве, што почнав пак да ја гледам серијава од почеток.
  Прилично бев малечка кога ја емитуваа на некогашната А1, па не се сеќавам на многу детали, а и никогаш немав прилика асално да ги изгледам сезоните по ред. Сите настани ми се испомешани, сè ми е збунувачко и највеќе ме интересираше првата сезона со мистериите околу Мери Алис.
  Сега сум на втора сезона и мислам дека си најдов „верно другарче“ за во текот на овие долги, мутави и спарни денови.
  Плус, последната сезона намерно не ја изгледав до крај - не знам ниту дали ја емитувале воопшто, но не е битно, ќе соберам сили до крајот на летото да се збогувам конечно со домаќинките. Барем на кратко - никако не ги бришам сезоните од компјутер, премногу ми се при срце за да се осмелам на таков чекор. :lol:
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Girl-50

  Girl-50 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  843
  Многу убава серија. Моментално ја гледам на фокс лајф. :)
   
 15. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  3.793
  Допаѓања:
  22.175
  Ја симнав и ја изгледав цела серија

  Некако лош завршеток , обично се очекува некое драматично завршување и слично а не ова . Некако ми беше како обично завршување а заслужи повеќе после толку многу сезони.... Нема везе беше интересна серија :D
   
  На Ketrin.Moon му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.513
  Допаѓања:
  3.447
  Пол:
  Женски
  Ич не ми се свиѓше крајот...требаше нешто поинтересно да направат
   
 17. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.886
  Пол:
  Женски
  Коjа сезона jа дават на фокс? Jас редовно jа гледам сериjава... наj интересни ми се Габриела, Бри, Рене и Линет.
   
 18. BlackAndWhiteSwan

  BlackAndWhiteSwan Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  329
  Допаѓања:
  2.751
  Пол:
  Женски
  ^ последната (осма) сезона иде на фокс.
  ги гледам пак и пак, Desperate Housewives-холик сум :D
   
 19. jloves

  jloves Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  217
  Пол:
  Женски
  ОМИЛЕНА серија засекогаш! :D По два пати сум ги изгледала сите сезони
   
 20. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.406
  Пол:
  Женски
  Ја изгледав и 8 сезона.
  Една од поомилените серии ми е оваа :angel:

  [​IMG]