1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Очајни домаќинки (Desperate Housewives)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од wolf4e, 21 јули 2010.

  1. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.001
    Пол:
    Женски
    Значи колку сум ја гледала серијата. Прво ја гледав на ТВ со рипање на епизоди бидејќи не бев во можност да пратам постојано. После на интернет ги изгледав сите сезони. Многу интересна серија и ми фалии. Сакам нови сезониии :) Инаку од домаќинкиве највеќе ја сакав Габриела :lol: :lol:
     
    На bubamara12345 и makedonkamak им се допаѓа ова.
  2. Mjauu

    Mjauu Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    78
    Ок ко заврши последната сезона си ги изгледав сите пак,а и кога и да ја начекам пак си ги гледам ако на памет се знам.
     
  3. LusySkyDiamonds

    LusySkyDiamonds Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2013
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    822
    Како можеше само така да заврши, безвезе скроз :(
     
  4. justinbieberzz

    justinbieberzz Активен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2014
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    4
    Ја гледав..Преинтерсна беше..Ама ја гледав онака кога ја начекував :lol:
     
  5. SweetGirl-13

    SweetGirl-13 Активен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2014
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    18
    Серијава е ТОП,но турциве си направија ТУРСКА СЕРИЈА ОЧАЈНИ ДОМАЌИНКИ,ама глупости беше,а вие Канал 5 па ја почнаа и ја преќинаа,Канал 5 најнеуредна телевизија се,даваат репризи,но освен тоа и името им го менуваат!Девојката која ја сакав-Моето Дете Темно Црвено-Борба за живот о.о :fubar:
     
  6. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    серијава 100 пати да ја гледам не ми е досадна, баш е интересно и интригантно смислено се....сакам нова сезона, ама нема сега за сега такво нешто нема и неверувам дека ке се снимаат продолженија....а ова за Kанал 5 и турскиве серии, па јас немам коментар, ми се гадни, одвратни и глупави, искрено неможам да ги поднесам, а не пак да ги гледам. Kанал 5 и Sител веке јасно претераа со овие глупости живи, неможат нешто да прикажат некоја серија светски позната, со неккава смисла....а турциве колку сакаш ги има, со репризи од 1000 пати---како не им се здосади се прашувам. па ги величат ликовиве како кој знае колку светски селебрити се и во несвест паѓаат :D :D :D немам ништо против за тие што ги гледаат, ама јас неможам да ги поднесам.
     
    На bubamara12345 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. missfortuna

    missfortuna Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    404
    Допаѓања:
    171
    Ја симнав и ја изгледав,закон е серијата,,Сега што да гледам?? :worried:
     
  8. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Devious Maids :)
     
    На Butterfly14, dejana2 и missfortuna им се допаѓа ова.
  9. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Значи која логика ја имале во филмовиве, во една епизода имаше бура, невреме силно, ураган, се разнесе, куќите беа уништени а ливчето што и го даде таа старата тетка со бела коса пред да умре на ќерката на Кетрин во кое беше призната вистината, после бурата си остана на исто место немрднато од под кревет.:oЖими све, и колку повеќе ги гледам се чудам дали сме биле нормални што ги гледаме од толку нелогичности и нереални дешавки. Ова ми е ко сега да пуштам некој црно-бел филм и да се чудам на хуморот и на тоа какви биле луѓето тогаш и што гледале. Просто се крстам а пак ги гледам репризите и и покрај дебилните дешавки ми се интересни. Why?
     
  10. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    593
    Пол:
    Машки
    Ја порано не сум ја гледал. Сега ја гледам и сум стигнат до сезона 6 епизода 14
    Ја прво ја изгледав турската верзија и сега гледам дека е многу бледа копија
    Американскава е многу подобра, има многу случки кои се претставени на посебен начин, а турците ги прикажале по Турски
     
  11. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Вака ако гледаме, во секоја серија и филм има еден куп нелогичности :lol: и ако читаш на IMDB колку грешки има што не си ги приметила со голо око, одма ќе си ја расипеш сликата за омилениот филм/серија....Затоа не се замарај толку со нелогичности, туку гледај си и уживај 8)

    Серијава ја фаќав неколку пати на Fox life (мислам), па еден период ја симнав на лаптоп и се заразив со неа.
    Името на серијава е смешно, инаку интересна си е со сите тие заплети, мрачни тајни и криминали.

    Омилен лик ми е Бри :makeup: И се восхитував на жената во секоја сцена.
    А после неа на листата ми следува Габи :lol:
     
    На ceca-1 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    593
    Пол:
    Машки
    Бри кога ќе се изнервира јака фаца праве
     
  13. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    593
    Пол:
    Машки
    Дали Карлос го подмладиле во 7 сезона или мене ми се чини така?