1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Очајни домаќинки (Desperate Housewives)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од wolf4e, 21 јули 2010.

  1. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Супер, ми се допадна и мене последнава епизода. Па како што имам и јас фобија од турканици, не можев да дишам дури гледав...
    Само крајот не ми се допадна многу, убиството на .......ах го заборавив, Пол беше? :$ :$ Премногу лесно ќе си помине тој ако умре :( Демек се одмазди како што сакаше на соседите и ај чао...
     
  2. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Почна нова сезона, 7ма. До сега се стигнати до 10та епизода. Снимањето на сезоната е сеуште во тек. Нова епизода ќе има за две недели одприлика. :*
     
  3. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Дечки нова епизода на 2. јануари ќе има според википедиа :

    "Assassins" is the 145th episode of the ABC television series Desperate Housewives. It is the eleventh episode of the show's seventh season and will air on January 2, 2011.
     
  4. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Многу време бе до јануари :( Сите серии ги завршија за оваа година.
    Малку ми беше преусилено ова со Пол, покажаа не многу дискретно како неколку луѓе носат пиштоли и на крај се деси убиството, некако ми беше предвидливо.
     
  5. soncicko

    soncicko Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    73
    а каде ги гледаш?
     
  6. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    На Фокс Лајф ако загледаш некоја серија имаш сериозен потенцијал за една година да ги научиш репликите од минимум две сезони напамет ...од 30 пати репризирање мислам дека ќе се сфати толку |-)
     
  7. Mygirl

    Mygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    849
    Леле сега седнав и ќе ја гледам 10-тата епизода од 7-ма сезона. Не знаев дека излегла, јас мислев дека таа ќе излезе на 2 јануари, а не 11-та. Ама погоре прочитав некој пишал нешто за најновата епизода и не ми беше познато тоа што беше пишано, па ми текна дека има нова епизода :)
    За сите заинтересирани, еве линк каде можете да ја гледате серијава.
    http://www.cucirca.com/2007/05/22/watch-desperate-housewives-online/
    Ова е директен линк до Очајни домаќинки, а инаку на страницава можете да гледате и други серии, скоро сите светски познати серии ги има и тука :)
     
  8. Mygirl

    Mygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    849
    Woooow, епизодата беше одлична!!! Многу возбудлива и напната! Обожавам вакви епизоди!
    Мене баш ми се допаѓаат вакви турканици и гужви на филм! Едвај чекам да дадат нова епизода :)
     
  9. poison.ivy

    poison.ivy Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    198
    Што мислите кој го упукал Пол? Јас мислам некоја од домаќинките, Линет можеби иако не личи на неа...
     
  10. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Не е Линет, мајка е на 5 деца не е толку луда :D Или е жена му, или Ли или онаа Мици. Не би требало некој друг. :)
     
  11. poison.ivy

    poison.ivy Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    198
    Иако жена му е најочигледен осомничен, сепак не ми се верува, почна да се заљубува во него така да... Можно е Ли. Ќе видиме дури на крајот од сезоната мислам :)
     
  12. Mygirl

    Mygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    849
    Нема шанси да е Линет. во тоа сум сигурна...Ако си ги гледала сите епизоди од сите сезони, ќе се согласиш со мене. А мислам(скоро сум сигурна) дека нема шанси да е било која од домаќинките. А не верувам ни дека е Ли, бидејќи тоа би било премногу очигледно, а во Очајни домаќинки никогаш не е лесно решлива мистеријата...Се сеќавате ли на Иди? Тој што ги давеше девојките? Ни на крај памет не би го посочиле него како виновник...Прв осомничен на сите им беше Дени, синот на Енџи и Ник(италијанците).
    А кој би претпоставил дека Мери Алис е таа што ја убила Диадре? Сите мислевме дека Пол е тој што направил некое злосторство. И сите други мистерии се пример дека никогаш не е така како што на прв поглед изгледа....Јас би била разочарана доколку навистина Ли е тој што го уби Пол...Или пак Фелиша или ќерка и...Исто би било премногу очигледно и без ни малку мистерија :) Се надевам дека како и секогаш, на крајот ќе бидам позитивно изненадена :)
     
  13. poison.ivy

    poison.ivy Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    198
    Ако е Ли или жена му тогаш е премногу очигледно и како што кажа ти, не е во стилот на домаќинките. А и бидејќи жена му се заљубува во него ич не верувам дека е таа. Затоа останува дека би можела да биде некоја од домаќинките, Линет најмногу го мразеше, иако воопшто не личи на неа да биде убиец како што кажав. Може да биде и Бри, има пиштол иако нема некој силен мотив. Можно е и Фелиша Тилман, ама типката е у затвор така да не може да го упука, освен ако не унајмила некој во нејзино име. Некаде на друг форум прочитав апсурд дека Мери Алис е жива и таа го упукала. Сепак останува мистеријата и ќе дознаеме дури на крај.
     
  14. Mygirl

    Mygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    849
    Имам еден предлог, ај да отвориме една анкета, да гласаме кој пукал во пол :D Или нешто како кладилница, да се обложуваме :D Јас гласам дека не е Линет :D А да поразмислам малку, па ќе дадам нова идеја за кој би можел да биде. Исто не би сакала да е некој кој е платен од Фелиша.
    А можно ли е да е некој од неговите бивши “пријатели“ од затворот? Јок, не ми се верува ни тоа :)
    Можеби да е некое од децата на домаќинките(интересно би било така да испадне). На нас останува да чекаме! Уф, ама се нервирам што следната епизода е дури на 2 јануари :@
     
  15. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Јас си велам да не излегла мајка и на жената од Пол од затвор...
     
  16. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.789
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека е или жена му или мајка и. Линет нема шанси да е, има премногу да загуби. Не верувам дека би си го жртвувала семејството.
     
  17. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Да, ни јас не верувам да е Линет. Како што причитав Сузан ја напушта серијата, ваљда после оваа сезона, и за некоја други исто домаќинка пишуваше , ама не се сеќавам сега која беше...
     
  18. Mygirl

    Mygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    849
    Штоооо? Сузан и уште една домаќинка ја напуштаат серијата? Пс нема да биде интересно после :( Сите четири домаќинки ми одат некако во комплет, било која од нив да напушти, серијата ќе ја изгуби магијата што ја поседува.
     
  19. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.789
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Не знам зошто не направат едно спектакуларно финале и да ја завршат серијата.
    Додека е уште гледана, зашто после ќе падне гледаноста и ќе ја закашкаат работата.
    И што ќе биде без Сузан и уште без некоја серијава? |(
     
  20. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Јас читав дека тоа биле само шпекулациии :lol: никој немало да ја напуши серијата 8)