1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Очајно!!

Дискусија во 'Канта' започната од poetesa09, 21 април 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. poetesa09

  poetesa09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Имам качено многу килограми ама многу.Пробувам разни начини да ослабам но без успех се.Правев некој режим свој,бев на нутриционист,одев на фитнес,купив справи за дома ама ништо.Дури и накачив некое кило пак.Порано никогаш не сум имала проблем со килограмите.Дури и преку зимата ако се здебелам тоа било 5 кг кои одма потоа сум ги симнувала(а тогаш благо јадев како ненормална,што не е случај сега).Ве молам за совет,идеа и помош.Навистина е тешко :(
   
 2. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.482
  Допаѓања:
  8.239
  Пол:
  Женски
  немој да очајуваш :D .ќе ти препорачам нешто,исчисти го организмот од токсини.значи повеќе вода пиј,јади само здрава храна повеќе овошје и зеленчук.
  друга варијанта што можеш да ја пробаш е диета со супа од зеленчук.значи си ставаш фиде и зеленчук ,не класична кесичка супа.јас ја јадев супата со зелка .и доматите се одличен антиоксидант,но сега не им е сезоната.
   
  На poetesa09 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. poetesa09

  poetesa09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Фала многу
   
 4. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.482
  Допаѓања:
  8.239
  Пол:
  Женски
  молам.па кажи дали има резултати :!:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.