1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Очекувања и планови во Новата година

Дискусија во 'Слободно време' започната од Snow-Queen, 2 јануари 2012.

  1. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    Паа таткоми ми спомна за селење Канда после нова година. Само тешко дека ќе ја убедиме мајками и затоа не очекувам да мрднам од земјава. :^) А ако заминам очекувам дека ќе запознаам многу луѓе, дека ќе се дружам многу таму. Незнам зошто но мислам дека веднаш ќе се вклопам во таква средина со нови луѓе итн итн. Па ќе се запишам во училиште и супер ќе ми оди. 8)
    Во случај да останеме овде очекувам повеќе успех во училиште и очекувам повеќе дружење и запознавање на нови луѓе со кои ќе се втурнам во луди авантури бидејќи ми е потребно тоа. :!: Имам план да почнам да трчам, повеќе за да бидам физички активна а не за са ослабам. Во план ќе ми биде и учењето, мора сериозно да се фати после зимски распуст инаку ќе пропаднам. И така само планирам а дали ќе реализирам знак прашалник :)
     
  2. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.041
    Пол:
    Женски
    Планови:
    - да не заборавам никого од минатото!
    - да учам повеќе
    -да верувам во себе
     
  3. macka5

    macka5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    307
    Најпрво да сме живи и здрави, па да ослабам 8-9 кила до мај , да си најдам асално друштво, да завршам одлична , да си поминам најјако на екс, и да си го фатам Т , ја мислам дека е доста хахахах.
     
  4. Luna91

    Luna91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    3.069
    Допаѓања:
    17.203
    Јас и моите сакани да сме здрави и живи. (најбитно)
    Да магистрирам
    Да најдам работа
    Да положам за возачка.
    :wasntme:
     
  5. 1slavjanka

    1slavjanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2014
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    503
    Пол:
    Женски
    Се надевам на вработување 8-|
    Се надевам на случувања на љубовен план.. :D па може и нешто постабилно :)
    И секако се надевам на еден убав, заслужен и релаксирачки летен одмор 8)
     
    На Sasha-Fierce му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Sasha-Fierce

    Sasha-Fierce Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2013
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    95
    Пол:
    Женски
    Уфффф и ја се надевам, бар малце да биде поарна од 2014.
     
  7. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Да положам се што планирам , да ослабам уште 20кг и да се затегнам.
     
  8. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.431
    Пол:
    Женски
    Во 2016 пред се очекувам успех. Да ги положам испитите кои ми останале од претходно и повеќе да се истакнам. Факултетот на прво место. И сакам да ја најдам љубовта која ја заслужувам, која ќе ми трае до крајот на животот. Не сакам веќе забави и луѓе кои доаѓаат и си одат. Очекувам и промени, нешта кои ќе ме направат помудра, посилна, похрабра.
     
  9. Svetulkaaaaaa

    Svetulkaaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2015
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    1.457
    Пол:
    Женски
    Си очекувам успех на секое поле!
    Повеќе да сум упорна и борбена а во некои ситоации и построга:muscle: (мора така за некои работи инаку џабе е се!)
    Да си ги положам испитите да не се откажвам лесно и да пробам да се променам малце,не за другите за мене ! :makeup:8)
    И очекувам дека на сите ќе ви се исполнат вашите очекувања и желби,бидејќи ви тоа го заслужувате!
    Среќна нова година на сите мн радост,среќа и љубов се најубаво во живото бидете весели и исполнети :hug::*:l:
     
  10. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Си пoсaкaв успех вo секoе пoле oд живoтoт и штo пoмaлку несреќни денoви, a пoвеќе сoлзи рaдoсници. Сaкaм дa зaпoзнaaм нoви луѓе и нoви пријaтелствa, a стaрите дa си oстaнaт тaму кaде штo се. Имaм желбa и дa зaминaм зa Америкa нa четири месеци, дa дaдaм мaксимум oд себе.
    И сaкaм дa пoчнaм веќе вo теретaнa дa идaм зa дa нaбијaм мaлку мускули. :muscle: Никaкo дa се нaкaнaм. :lol:
    Тoa е тoa. Нa вaс ви пoсaкувaм се нaјубaвo вo нoвaтa гoдинa и бидете живи и здрaви. :d:
     
  11. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.582
    Допаѓања:
    155.746
    Пол:
    Женски
    Мислам дека се изразив и во друга тема, но немам високи очекувања, имам просечни и доволни. Го сакам она основното - да задржам се што ми е драго, значи семејството, љубовта, пријателите, здравјето. Накратко, да ми биди тука среќата. Тие ми се среќата.
    Меѓудругото, без план нигде не се оди. Планирам да го продолжам факултетот вонредно и во меѓу време да работам зошто сега се чувствувам како да ја безделничам оваа година. Исто така планирам да одам на летно камување низ Македонија, ако не оваа година, следната сигурно.
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.431
    Пол:
    Женски
    Баш си ги читам очекувањата што сум ги напишала за оваа година и не можам да се пожалам. :) Се си е на место. А што се однесува до очекувањата и плановите во 2017, тоа се следните: да ги положам сите испити бидејќи веќе треба да завршам т.е. дипломирам, да бидам попродуктивна и да не трошам време на глупости туку да си го организирам, да се впуштам во нови искуства, да бидам посигурна во себе, да помагам колку можам повеќе и да разубавам нечиј живот. Доволно. :)
     
    На sia.bella, Rama и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.
  13. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    До лани правев милион планови и имав милион очекувања и нормално многу разочарувања кога не се исполнуваа..
    За 2017 освен здравјето да го доведам во ред друго ништо не сакам и не планирам, како што е пишано, така нека биде :)
     
    На Love...music, sia.bella и Rama им се допаѓа ова.
  14. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.795
    Допаѓања:
    46.393
    Имаше една ваква слична тема, каде што пишав лани. Обично не правам однапред планови, ама во 2017 планирам да си купам гитара и да се запишам на курс. Се надевам дека ќе си го остварам овој план.
     
    На sia.bella, Someonespecial, Mr. Right и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Имам неколку планови,кои се надевам дека ќе се остварат,и дека нема судбината да ми подготви овојпат никакви теории на заговор :D

    1. Да најдам работа која ќе ме исполнува според сите критериуми што ги барам.
    2. Да запознаам некоја погодна личност,која ќе биде соодветна за градење на врска,а после и брак :D и се така да бидне набрзина,оти ако се мислам многу нема да се одлучам на голем чекор :D
    3.Да ослабам,дефинитивно да си го дефинирам телово еднаш засекогаш :D

    Желби имам многу,една од нив е,моето семејство и блиските да се здрави и живи,и светот да стане подобро место за живот,за сите...
     
    На Love...music, Ketchup, sia.bella и 2 други им се допаѓа ова.
  16. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.631
    Пол:
    Женски
    Планови и очекувања оваа година немам никакви. Изминативе години ме научија дека ништо не иде по наш план, дека ништо не се одвива онака ние како што сме замислиле и во тоа време ние кое сме си замислиле дека треба да се оствари. Коцките сами се редат кога-тогаш и се си доаѓа на свое место, кај некого порано кај некој покасно. Изминатава година беше убава за мене, имаше доста дружби, весели моменти, шетања надвор од границиве на државичката ни, нова работа со нови луѓе и повисоки примања од предходно. Здравјето горе доле добро ме служеше а и општото расположение. За жал сеуште сум дел од тимот 30 и сингл па ете во Новата Година се надевам дека единствено тоа ќе се промени па животот ќе ми се исполни со уште една посебна личност. Но ете и да не се деси тоа живот тече даље, има следна година за се. Животот е убав па се надевам дека и нареднава година ќе го живеам среќно и исполнето без притоа да дозволам да ме депримираат работите кои немам наместо да се радувам на она што го имам.
     
    На sia.bella и Rama им се допаѓа ова.
  17. Barbie20

    Barbie20 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    Секоја година, традиционално, си ги читам плановите и очекувањата од претходната година и гледам колку од нив се исполниле. :D
    Од ланскиот список, најважните работи за мене, се исполнија, иако некои сосема неочекувано.
    За годинава која следува немам многу планови. Знам дека никогаш не испаѓа се по план и многу работи не зависат од нас, но човек мора да си има некаква замисла за тоа што би требало да промени и што да направи.
    Во новава во план ми е само свадба и нова работа, иако второво не е задолжително.
    А желби премногу...но пред се, би сакала бебе и здравје за сите. Тоа ми е најбитно и тоа е она што го повторувам секоја година кога го пишувам постот со желби и планови.
    Посакувам здравје за моите и сите најмили.
    Посакувам работа за сестра ми и успех во студентските денови на помалата сестра.
    Посакувам вереникот да си ја работи работата која ја сака.
    Посакувам да се здебелам (секоја година иста песна) :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На Ketchup, sia.bella и Rama им се допаѓа ова.
  18. sia.bella

    sia.bella Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2014
    Пораки:
    963
    Допаѓања:
    17.156
    Пол:
    Женски
    Планови за наредната година т.е. работи кои зависат од мене и ги сметам за almost done - магистрирање и вработување, а и ако испадне по обратен редослед, немам против.

    Очекувања т.е. работи кои баш и не зависат од мене - да ми се врати љубовта, не само во градот, туку и на мене. :l:

    Останатото... Нека си остане status quo! :)
     
    На Love...music, Ketchup, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Очекувања... Да сме здрави, живи очекувам. И среќни колку што се може.

    А од планови..
    Да магистрирам,
    Да положам CAE,
    Да аплицирам за мастер во Словенија,
    (да се надевам дека ќе ме примат)
    Да си го земам Марли до крајот на годината во Словенија со мене.
    Да работам уште повеќе онлајн за да можам да ги остварам претходните.
    Да решам што ќе правиме со дечко ми......
     
    На Love...music, Ketchup, zhap4e и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Хууии...
    1. Да ја завршам книгата и да имам промоција на истата
    2. Да ги исчистам испитите
    3. Да идеме на некое јако патување со дечко ми :)
     
    На Love...music му/ѝ се допаѓа ова.