1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Очила за сонце

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Superiska, 26 февруари 2010.

 1. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Dali nosite kvalitetni ocila,ili kupuvate evtini nekvalitetni?
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  Абе носам секакви, пошто сакам многу очила за сонце, ама Реј Бен си е Реј Бен 8) 8)
   
  На Cynthia и wings им се допаѓа ова.
 3. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  52
  I jas mnogu sakam ocilla za sonce ne biram kvalitetni ili ne .
   
 4. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Jas nosam ray ban ocila gi plativ 250evra i top se.
   
 5. AnjaF

  AnjaF Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  10
  Исклучиво квалитетни и скапи очила ........
  Најлошо е да се носат ефтини очила (со неквалитетно стакло ) , затоа што ги расипуваат очите :geek:
   
  На tami1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Јас ОБОЖАВАМ очила за сонце!!! Имам многу,најразлични модели и сакам постојано да ги менувам. И од таа причина не се решавам да купам да речам оригинал очила зошто ќе дадам толку пари,а знам дека за месец дена ке ми се здосадат и ќе сакам нови :D
   
 7. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.515
  Во право си!
  Јас имам едни наочари, шуќур најдов некои кои ми одговараат на лицето и носот!
  Штета што сите стакла се кафеави или црни, а не зелени (најдобри се за очите - ги одмараат)

  [​IMG]
   
 8. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  94
  Очилата за сонце ми се неопходен летен аксесоар.И баш имам различни модели, но најмногу ги обожавам оние големи со темни стакленца.
   
 9. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.851
  Пол:
  Женски
  Уф,мојата вечна мака.Имам четири пара,едните ми се од авон,арни се не велам не,другиве одвај сум ги погодила,во нешто морам да не ги бендисам.А ми одговараат скоро сите форми,само јас сум неодлучна.Ама штом има сонце не излагам без нив.Остави тоа и што не можам оти при силно сонце многу ми солзат очиве,така да...
   
 10. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Temava otide vo drug pravec,ne stanuva zbor za kolku para ocila imate i dali nosite,tuku dali kupuvate orginal ili evtini nekvalitetni ocila sto se stetni za ocite.
   
 11. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.851
  Пол:
  Женски
  E ako де ;)
  Имам и поскапи од оптика ги купив 3000 и нешто чинам беа пред две години,ама ништо посебно не ми се покажаа,ако ги носам подолго време,кога ќе ги извадам ми се магли пред очи,исто и со поефтинките,овие од авон се убави,колку толку се со поасолно заштитно стакло.Се на се не марам многу во марки или скапо ефтино,едноставно и не верувам многу во тоа.Барем во пп не сум сретнала при толку оптики ниедни навистина квалитетни,се само некоја глупа имитација.
   
 12. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.649
  Допаѓања:
  7.296
  Пол:
  Женски
  Наочари

  Дали сакате,дали носите,какви сакате за оваа сезона,ајде да видиме.. :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  Еве вакви се моите [​IMG]
  А имам и едни слични на овие на сликата [​IMG]
   
 14. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.342
  oitsekogas sum sakala celosno crni golemi ocila,so minimalni dodatoci :D
   
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
 16. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.693
 17. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.984
  аман бре што сторивте со сликиве од очила...и оваа тема во продавница ја претворивте :lol:

  јас несакам многу очила за сонце и ги носам само кога морам, кога е ептен јако сонцето...ама поунаво ми е капче или шеширче да си ставам на глава....некако ми сметаат наочарите и често знае гава да ме боли откако ќе ги носам :roll:
  а за квалитет....знам дека овие што се пластичниве (поефтините) се штетни за очите бидејќи ја немаат потребната заштита од сончевите зраци, додека кај поквалитетните за кои треба да се издвојат стотина евра има таква заштита, па кога би решила да носам очила за сонце би си купила од тие со заштита :D

  и да се надоврзам на темава, мразам кога некој ми се обраќа и разовара со мене, а притоа има очила за сонце на очите ставено, а пак за оние што на тв се појавуваат со очила за сонце пред камера и мислат дека се фаци само едно големо УААААА :Down:
   
  На Tanjamm и figgiMK им се допаѓа ова.
 18. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  и да се надоврзам на темава, мразам кога некој ми се обраќа и разовара со мене, а притоа има очила за сонце на очите ставено, а пак за оние што на тв се појавуваат со очила за сонце пред камера и мислат дека се фаци само едно големо УААААА
  Vo pravo si za ovaa,no ako i drugata osoba nosi naocari i ti togas nema potreba od vadenje.:)
   
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  Еве за тебе... :lol: :lol: гратис [​IMG] Со заштита се, ти гарантирам :D :D
   
 20. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.984
  :lol: :lol: :lol: абе мало ти мајтап тераш со мене :roll:
  ај фала ги погоди да знајш и бојава ми е ептен по ќеф :D
  а штом велиш дека се со заштита ќе ти верувам :P