1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ПАСТА СО ТЕСТЕНИНИ

Дискусија во 'Канта' започната од SANY4E, 1 октомври 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. SANY4E

  SANY4E Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  7
  Здраво дали некоја има некој рецепт за овааа тема.

  Сопругот беше на коктел и имало некоја со ситни макарони,цвекло,мајонез ...ја направив дома ама не испадна како што ја јадел таму :( :( ,ако знаете некој едноставен а убав рецепт пишете поззз :D :D
   
 2. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  2.112
  Да не мислиш салата со тестенини?
   
 3. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.975
  Пол:
  Женски
  Не е исто паста и тестенини? :tmi:
   
  На Mila04 и Li0ness им се допаѓа ова.
 4. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.295
  Шпагети, макарони и сите др. тестенини со едно име се викаат ПАСТА :) (италијански фазон)
   
  На Li0ness и Monna.Monna им се допаѓа ова.
 5. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.975
  Пол:
  Женски
  Па знам, затоа и се зачудив паста со тестенини, ама нешто друго да ти била работава. :D
   
 6. Ivah

  Ivah Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  197
  сањиЧе сите тестенини вооедно се викаат паста, италјански поим.
  тоа што маЖти го јадел е паста салата или вегетарјанска паста, ако сакаш да направиш таква паста салата со ситни макарони стави изрендано цвекло, морков, и зелка на парЧиња(обиЧно тука ставаат зелена и лилјакова зелка), маслиново масло, мајонез, вински или јаболков оцет и што друго ти падне при рака од зеленЧук, сум ја јадела многу пати во италјански ресторани и навистина е прекрасна.
  подолу ставив еден рецепт и се надевам дека ке ти се допадне ;)
   
 7. Mila04

  Mila04 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  63
  Паста со тестенини??? :rofl: :rofl: :rofl: Добро луѓе, информирајте се прво па после отварајте теми! Јас не знам како воопшто уште не е сменет насловот! |(
   
 8. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.563
  Допаѓања:
  20.001
  Ај што го утнале насловот (врие од не информирани тука) ама веќе има постоечки теми неколку за пастата односно тестенините. |(
   
 9. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.148
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.