1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ПМФ - Туризам

Дискусија во 'Образование' започната од TeaB, 4 јули 2011.

  1. Vik'Toriah

    Vik'Toriah Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2016
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    591
    Пол:
    Женски
    Ќе може доколку не му е тешко на некој да ми пише лична порака што студира на пмф ? Фала :)
     
  2. Izabel95

    Izabel95 Активен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Jas sum na pmf turizam, vo sporedba so drugite smerovi kako sto se matematika i hemija i slicno normalno deka e polesen, ali site iame pravo na izbor da se zapiseme kade sakame. Moeto prasanje bese dali se priznati diplomite od pmf vo druga zemja vo evropa i kade moze da se dobie taa informacija?
     
  3. Vik'Toriah

    Vik'Toriah Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2016
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    591
    Пол:
    Женски
    Pa jas kolku sto znam za razlika od privatniot turizam dosta se vrednuva pmf i dosta e priznat kako sto imam slusnato :)
     
  4. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Јас по струка сум дипломиран менаџер за туризам. Работни позиции со оваа диплома - рецепција во хотел, агент во туристичка агенција, продажба на авиобилети ама да земеш и курс ИАТА , туристички водич ама плус и за тоа мора дополнително курс, професор на некој предмет од оваа област ама треба уште неколку испити на филозофски факултет.
    Инаку, како и со секоја факултетска диплома можеш да работиш од бутик, кафич, па банка, или во опшина дури и министерство..зависи шо среќа ќе си имаш :D ;)
     
    На Izabel95 и Vik'Toriah им се допаѓа ова.
  5. Izabel95

    Izabel95 Активен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Pa od privatniot sigurno e popriznat ama konkretno me interesirase za nadvor od drzavava :)
     
  6. Irenaiki

    Irenaiki Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2017
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Ima nekoj na forumov sto studira turizam na pmf? :)
     
  7. Suzy F.

    Suzy F. Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2014
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    Јас сум на Туризам на Природно-математички.
     
  8. maaraa96

    maaraa96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    326
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали има некој на форумов што е на туризам и оди на пракса во туристичка агенција? Имам потреба пд одредени информации па да ми излезе во пресрет:)
     
  9. Panda23

    Panda23 Активен член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2022
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Машки
    Дали за запишување на факултет ќе мора да го имаме променето државјаството? Бидејки сега ми е во Македонија, дали ќе биде задолжително да пишува Северна Македонија?