1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ПОДАРОК Philips Lumea Prestige за вас + консултации со дерматовенеролог

Дискусија во 'Тело' започната од Femina, 17 ноември 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Arnisa

    Arnisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2015
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    403
    Пол:
    Женски
    Супер звучи и сигурно повеќе работа ќе ми заврши отколку мојата депилаторка, која што и овие две, три влакна незнае убаво да ми ги издепилира.
     
  2. dzeliii

    dzeliii Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2016
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    441
    Летово почнав да ја читам темата за депилаторов и на почетокот бев ептен скептична. Но, како повеќе читам би сакала да го пробам. Најголем проблем ми е лицето и делот под пазувите. Имам влакна на подбрадокот и надусниците кои морам секое утро да ги средувам со брич или чупалица. Пред некој месец приметив дека и на делот под ушите почнуваат да ми се познаваат потемни влакна. Не сакам да ги бричам за уште поголем проблем да не си направам, па некако пробувам да ја носам косата само пуштена и со неа да ги затскриам. Но, сето ова ми ја намалува самодовербата. Како студент не можам да си го дозволам па ајде да си ја пробам среќата, никогаш не се знае..
     
    На Seli20 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. AngelaAngela1996

    AngelaAngela1996 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2015
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Прекрасен подарок од ваша страна ФЕМИНА :l:
    Би била пресреќна ако бидам добитник на овој депилатор за трајна депилација.
    Секојдневно се соочувам со проблемот на секоја жена, влакната. Постојано се мачам со депилации кои не можам да ги поднесам и ме болат.
    Премногу внимавам во врска со депилации и восоци за депилации, поради тоа што имам пречувствителна кожа која реагира со црвенила по депилација.
    Моето прашање е следното, дали Philips Lumea Prestige ќе предизвика некоја реакција на мојата кожа? Верувам дека нема да имам црвенила како до сега, но тоа ќе го проверам доколку станам добитник:inlove:
     
  4. DulceChiquita

    DulceChiquita Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    300
    Пол:
    Женски
    Баш би сакала да ги отстранам влакната на нозете трајно, ја гледам мајка ми на нозе вкупно дали има 5 влакна и понекогаш и љубоморам :(. Ме интересираат неколку прашања:
    Дали зрачењето може да има штетно влијание и да остави последици?
    На кои делови од телото може да се користи овој уред?
    За колку проценти реално се изретчуваат влакната?
    Дали пред да се употреби овој уред претходно треба да се отстранат влакната од кожата?
    Дали по употребата останува црвенило на нозете?
    Колку пати месечно треба да се употреби уредот?
     
  5. irenadaniel

    irenadaniel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    887
    Допаѓања:
    1.329
    Пол:
    Женски
    Poslem poroduvanje maka macam so vlakna na bradata,;(no nekako sum skepticna za za ovaj ured,prvo me plasi zracenjeto a icenata e visoka za moj standard
     
  6. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Се извинувам прочитав коментари по фб дека печело и дека ги горел влакната? Сепак тоа е ласер и ги гори, но да пече?
     
  7. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.574
    Допаѓања:
    171.537
    Пол:
    Женски
    Ќе те пецне ако имаш некое поголемо влакно, затоа брич се препорачува пред користење..
    А за печење, не пече..ако правилно се користи
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. StefiNikola

    StefiNikola Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    57
    Прекрасен подарок!!

    Веќе од тинејџерските години се мачам со несаканите влакна кои ги има мнооогу. Сум пробала со секакви депилации, шеќерна паста, восок од маслинка, путер, домашна депилација.. но безуспешно. После секоја депилација мака мачам со поткожни влакна па сум два месеци со бикчето во рака за да ги извадам за да можам пак да се депилирам, ужас! Долго време сакам да направам трајна депилација но искрено за тоа се потребни многу пари и не сум во можност да си дозволам. Размислував и за Philips Lumea но искрено и тоа е прескапо а мене и би била мнооогу среќна ако го добијам како подарок (најубавиот новогодишен подарок :D ).

    Моето прашање е дали Philips Lumea е безбеден за депилација на интимните делови бидејќи имам слушнато дека тие блесоци се штетни за женското здравје?
     
  9. ruzki748

    ruzki748 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2012
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    6
    Поздрав за темата и до Фемина за подарок на philips lumea.Мазни нозе без влакна се предизвик и сон за сите нас,но за мене мислам далечен.Бела кожа,црни влакна,депилација (ладнаа,топла,шеќерна...) чупање, машинка,брич...резултат МАЗНИ НОЗЕ само една недела и се така во круг.Читав и истражував на темава : отстрануванње на влакна со Интензивна пулсирачка светлина и наидов на податоци кои говорат дека PHILIPS LUMEA се во првите десет најпродавани, што ми даде надеж дека сонот и не ми е далечен :)) Прочитав многу позитивни критики за истиот и се надевам дека навистина делува. Сакам да го имам а не можам да си го дозволам, имам идеална кожа (белаа кожа црни влакна)за да има резултати според рекламата :) Прашањето ми е: Дали треба да се користат заштитни очила при употреба?
     
  10. alex.eli

    alex.eli Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    148
    Мене ме интересира какви препораки и мислења имаат лекарите за уредов, и таквите како него, бидејќи живееме во време во кое на секаков начин сме изложени на опасност по здравјето и на кожата и на телото и духовното здравје, пред се стрес, неквалитетна храна, динамичен живот, загаденост и слично. Па ме интересира дали користењето на вакви уреди и методи не допринесува директно или индиректно да убрзаме некои процеси што и самата надворешна околина ги започнала против нашата кожа и здравје?

    Поздрав,
     
  11. Aleksis2

    Aleksis2 Нов член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Мене ме интересира, дали после третманите новите влакненца нормално избиваат на површина или имаат тенденција да избиваат поткожно?( бидејки и онака имам проблем со поткожни влакна после депилација)
     
  12. Likicka

    Likicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    41
    Јас одев на ласерски третман за отстранување на влакна на лице и врат. Имам маслинест тен и темни влакна. Се намалуваат со секое третирање. А престанав бидејќи останав бремена, па потоа доев. Сон ми е мазно тело без влакна, но отстранети со ласерска депилација. После третманите влакненцата не избиваат потокжно.
     
  13. ultravioelt

    ultravioelt Нов член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Вака изгледа прекрасно и прекрасно звучи да се има, прашањето ми е дали може да се користи во текот на бременоста колку е безбеден? Влакната се секогаш проблем и после толку години депилирање :/
     
  14. Katja B.

    Katja B. Нов член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Дали уредот е безбден при депилација на бикини зоната, таму каде што кожата е најнежна?Благодарам.
     
  15. DiFlove

    DiFlove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2016
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    1.097
    Пол:
    Женски
    Сакам да прасам дали е скроз безболна депилацијата?
    Инакууу супер ќе ми дојдее :lol:
     
  16. JasminkaP

    JasminkaP Нов член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Kako mlada majka koja nema mnogu vreme tie 2 casa sto gi gubam na depilacija bi sakala da si igram so moite 2 sina. Fala odnapred
     
  17. Apple !

    Apple ! Нов член

    Се зачлени на:
    10 јули 2016
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Pocituvana D-r Veronika,
    Jas cesto se soocuvam so problemi od tipot na vnatresni vlakna vo predelot na intimnata zona, potocno na rabot kaj gakickite. Odam na redovna depilacija, i vo konsultacija so kozmeticarkata rece deka e nevozmozno a da ne pomines bez takvo vlakno posle depilacija. Ednostavno, sakam da znam dali aparatov ke pomogne i kolku e bezbeden za intimnata zona?
    Blagodaram odnapred
     
  18. TrajcevskaA

    TrajcevskaA Нов член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво,

    Ме интересира дали постои некаква реална опасност (иритација на кожата, изгореници, осип и сл.) при користење на уредот и исто така дали може да се употребува во бременост?

    Однапред Ви благодарам,

    Поздрав :)
     
    На Lidija_lide му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Anuskaaааа

    Anuskaaааа Активен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Овој фотодепилатор навистина ме заинтригира, и би сакала да го пробам.
    Ме интересира дали остава црвенило по кожата, како останатите методи за отстранување на влакната,
    бидејќи по отстранувањето на влакната со досегашните методи мојата кожа останува црвена цел ден.
     
    На Lidija_lide му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Lidija_lide

    Lidija_lide Нов член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво,

    Би сакала да прашам дали е апаратот безбеден за лица што имаат испукани капилари по нозете.
    Навистина би сакала да можам да го користам, затоа што имам многу нежна кожа и од депилација со обичен депилатор ( го имам оној на Цептер ) или со восок ( и ладен и топол ) ми испукуваа капилари. Немам сериозни проблеми со вените, само што капиларите се зголемуваа, па и онака имам ретки и светли влакна, долго време користам само крем за депилација, но би било одлично да се ослободам од сите влакна на рацете и нозете :)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.