1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ПОДАРОК Philips Lumea Prestige за вас + консултации со дерматовенеролог

Дискусија во 'Тело' започната од Femina, 17 ноември 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Natalie Shine

    Natalie Shine Нов член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2016
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Најпрво морам да се заблагодарам на фемина :inlove:што ни дава на сите феминки надеж дека некоја од нас ќе го добие овој апарат :clap: (не секој ова го прави:angel:), кој ќе не спаси од проблемите со иритирана кожа, поткожни влакненца и што е најважно од преголемиот "куп" на влакна :lol: кој барем мене секојдневно ме измачуваат..
    На сите да ни е со среќа :) (fingers)
     
    На Alien95 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. frangipani

    frangipani Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2014
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    67
    Пол:
    Женски
    Здраво, за пофалба е оваа иницијатива на Фемина и Филипс да израдуваат некоја од нас.
    Како и секоја жена така и јас би била пресреќна да имам апарат со кои би имала трајно остранување на влакната па да си ја пробам среќата.
    Би сакала да ја прашам докторката кој начин е најефективен за трајно отстранување на мовот на лицето?
    Ви благодарам
     
  3. Srna.t

    Srna.t Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2016
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво на :D јас си имам голем проблем со влакната бидејќи имам многу светол тен ( сиренце хехех ) а имам црна коса и влакната по телото ми се црни и колку да се ситни и тенки се гледаат многу и тоа многу ми е незгодно цело време се депилирам со крема за депилација но не се намалуваат , па сакав да прашам дали него ќе можам да го употребувам за цело тело ? Благодарам од напред
     
  4. peperutche21

    peperutche21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2015
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    986
    Пол:
    Женски
    Ништо подобро од чист, и ефикасен апарат за хигиена на нивоо, супер , трјноото отстранување на влакнатаа, па колкуу девојки би билее пресреќнии :)
    Секоја чест за Феминаа (y)
     
  5. emce.eme

    emce.eme Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    216
    Пол:
    Женски
    И јас како и сите други се надевам на подарокот, а многу би ми помогнал зошто уште како мала имав проблем, многу рано ми растеа влакненцата, еднаш паметам дечкото ме остави токму што бев ,, мустаклеста" а како бебе бев право мајмунче . Браво за Фемина што подарува се која година.
     
  6. Kozmeticarka

    Kozmeticarka Нов член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Jas rabotam so depilacija i ne sum vo moznost da go kupam bi bila srekna ako go dobijam aparatot so toa i bi mu ponudila nesto novo na moite klienki i so toa bi ja prosirila mojata klientela to normalno ako moze da se koristi na poveke zaradi higiena ako ne bi go koristela samo za mene i vo dvata slucai dobro bi mi doslo :)
     
  7. alisija999

    alisija999 Нов член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    bi sakala ednostavno da go imam I koristam kako sekoj covek koj vlegol vo ovaa nagradna igra I kako na sekoja zena koja go ima istiot problem depilacii I vlaknenca koi se strasno zamorni no ete ovaj apparat vetuva izretcuvajne I ednostavno sakam da go imam vo mojot dom pozdrav do femina
     
  8. Freja.Stella

    Freja.Stella Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2014
    Пораки:
    208
    Допаѓања:
    51
    Би сакала да го добијам зашто веќе кошмари имам од бричеви и депилација, и тоа што всушност никогаш не си онака .. совршено мазна (и да не зборувам за подкожните). Овој апарат е сонот на секоја жена. Стискам палци :wasntme:
     
  9. Bisi*

    Bisi* Нов член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно би сакала да го имам. Меѓутоа ме интересира дали има некакви штетни последици од негово користење?
     
  10. mermaid.mk

    mermaid.mk Нов член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Баш би сакала да пробам. Со години страдам секојдневно. Алергична сум на жилети, а притоа имам проблеми со жлездите што пазувите и препоните страшно ме измачуваат и болката е неподнослива секој пат при отст5ранување на влакната.

    Ова ми се чини како рај за проблемот.
     
  11. simicka

    simicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    91
    Векови наназад , кожата без влакна е сон на секоја жена, а уште поголем сон како тоа да се постигне што е можно по безболно. Секоја жена е луда по ваква алатка за разубавивање .А јас би била најлуда на овој свет , ако речам дека бескрајно не ја поскаувам за подарок .:hug::l::l::l:АЈДЕ ДЕДО МРАЗ БИДИ ДОБАР СО МЕНЕ ГОДИНАВА -УМНА БЕВ
     
  12. Gntf

    Gntf Нов член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Jas sakam da go imam I tocka :)
     
  13. viktorija114

    viktorija114 Нов член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Би сакала да го имам овој производ , со кој ќе се спасам од депилиации , бричеви , креми за депилирање
    кои се или премногу болни или резултатие траат премногу кратко време. Благодарност до ФЕМИНА што даде ваква шанса за сите нас . Со среќа на сите
     
  14. Viola20

    Viola20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пред 5 месеци имав операција на крајници со целосна анестезија но, ми се случи една голема траума на сред операција се разбудив и буквално се чувствував што ми прават а целата бев како укочена но чувствував се. После операцијата нагло започнаа да ми се зголемува влакнатоста на лицето и на телото и како прашав некои лекари ми кажаа дека е можно да ми е од анестезијата. Исто така имав и операција ми вадеа циста на јајници пред 3 години и пред 2 месеци ми открија пореметување на хормони и скриен шеќер а имам само 21 година. Сакам да прашам дали овој производ може да се користи за влакната на лицето и дали може да му штети нешто на организмот? Навистина би сакала да го имам ако е сигурен за користење затоа што навистина имам потреба, а да си го дозволам да го купам немам толку средства.
    Ви благодарам Фемина што ни дадовте шанса некоја од нас да го добие овој производ затоа што секоја заслужува.
    Поздрав до сите
     
  15. Alien95

    Alien95 Нов член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Greetings good people.. :sun:
    Првин би им заблагодарила на Фемина и Филипс за шансата која ни ја пружаат да добиеме на поклон ваков производ.
    Како сите, така и јас одсекогаш сум имала несигурности поради влакната на телото, особено затоа што имам потемен тен и влакната се по темни и посилни.. сум пробала да ги бричам, со крема да ги одстранам, и секако болната депилација со траки или депилатор, меѓутоа тоа секогаш беа резултати едвај видливи само 1 недела и потоа пак се појавуваа вкалната... со подкожни влакна имам особено голем проблем.
    Се радувам на шансата да добијам ваков производ. :$:l:
     
  16. i13dk

    i13dk Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2010
    Пораки:
    642
    Допаѓања:
    784
    Со оглед на тоа дека имам полицистични јајници и без разлика што секогаш се депилирам со восок, новите влакна секогаш ми се дебели и остри и при секоја депилација имам ненормални болки:sweat::sweat: Животот би ми бил значително полесен ако го имам Philips Lumea Prestige.(y)
    Сакам да знам дали може да се употребува на интимата и околу бемки?
     
  17. nancyyy

    nancyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2013
    Пораки:
    518
    Допаѓања:
    190
    Како прво секоја ви чест за вакво нешто, колку и да е барем една душа ќе се израдува и спаси, и цел живот ќе се сеќава на вас со ваква помош и спас. Јас имам црни влакна , и како што ми се веѓите густи , на брадата и надусниците уште подебели,, пробав секаков начин, а овој Fhilips Lumea ми е спас само,, цело тело влакната ми се како на машко, брат ми се чуди, а јас од мака незнам што да правам, некој се депилираат секој 10 дена, -20 , јас секој ден, од корен ама џабе :( и тоа сум во почерните 20 год :( ,, многу ми е тешко и самодовербата ми е 0.. Би била најсреќна ако го добијам подарокот. Гледам во Neptun 30.999 , неможам да си го дозволам :(
     
  18. Jason123

    Jason123 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    3.168
    Јассс го сакааааммммм !!!!
    Заради сите горенаведени причини на сите членки :D



    ВАЖНО:
    Да се обрати внимание на многуте постови во темава, од членови со едно мислење, односно од профили очигледно наменски направени само за учество во награднава игра. И да се елиминираат како опција, нормално.
    Уште подобро, да се открие кој член ги прави и да биде суспендиран.
    Фала многу, пријатно.
     
    Последна измена: 30 ноември 2016
    На Viola20 и Antolinaa им се допаѓа ова.
  19. Vukodlak

    Vukodlak Нов член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    :coffee: porano vo selo se kolelo kokoska i se stavala vo vrela voda da i padnat vlaknata(lalala)ete na toa sum pomisluvala godini i godini.imam probano epilacija - vlakno po vlakno no ostare kozmeticarkata,depilacii ,laseri i nisto.mnogu mi se vlosi situacijata so liceto otkako pred laser moralo demek izbriceno lice,otkako posle nekolku tretmani bricenje pa laser mene mi se pojavija vlakna i kaj sto nemav,taka da sega celo lice mi e so vlakna.sekoj sloboden moment sum so cupalica.sekoj del od teloto se sreduva na bilo koj nacin ama liceto e najvidliviot del.uste ova ne mi e probano:bandit:
     
  20. Alison.Di

    Alison.Di Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Женски
    Прво сум пресреќна што една од нас ќе има шанса да го добие депилаторот, кој го сметам за големо олеснување и заштедено време.. Сум пробала секаков вид на депилација и ниту една ниту најмалку не заштедува време и ги намалува влакната, а сите се и прилично болни. Е сега моето прашање е на една многу деликатна тема, кога последен пат бев на депилација спомнав дека размислувам за Lumea а депилаторката ми посочи дека бидејќи депилаторот бил ласерски влијаел на плодноста кај девојки што немаат раѓано до сега .. Дали има некаква врска што и не ми е баш логично но сепак ми постави сомнеж ? И Ви се заблагодарувам Фемина на оваа неповторлива можност
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.