1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

[ПОМОШ] Љубов и срамежливост

Дискусија во 'Сингл' започната од nikolche95, 5 декември 2012.

 1. nikolche95

  nikolche95 Активен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Здраво, имам еден проблем за мене голем не знам вие како ќе го сватите, стамежлив сум, но сакам една девојка која е поголема од мене 2 години (јас 17 -таа 19), па сакам да прашам за совет што да правам како да и се претставам, се плашам да не ме одбие.
  Ве молам за помош, благодарам однапред.
   
 2. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  1.049
  И јас сум била таква како помала,но со текот на времето се намалува срамежливоста,не се секирај! ;)
  Во врска со твоето прашање,првин не оди веднаш со став дека би те одбила,тука уште поголема блокада си ставаш.Од кај знаеш,можеби веднаш ке и се допаднеш :)
  Почни прво со пријателски разговор.Ако не се знаете,почните со запознавање,пример што учи,дали има хоби и сл. пронајди некој заеднички интерес и ке видиш дека муабетот сам ке си тече :)
   
  На nikolche95 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.626
  Moe сочуство. :tmi:
   
 4. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  Еј, Витомир, ти си ја фати Срцепарајуча наша па сега ич не ти чуе :D.
  Дај му де совет на детето :D.

  Николче, однеси ја у кино на 3Д, мора па падне на ова.
  И мене вака ми направија и на првите скали се утепав :D.
   
  На Elennaa, L0ve, cveke123 и 13 други им се допаѓа ова.
 5. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.341
  Опушти се ,пред се.
  Љубовта бара спонтаност ,а не програмирани разговори и движења.
  Пријди и како да ти е потребно нешто од неа (пр. книга ,совет ,што да е) ,посе се ќе си дојде на свое место.
  Поздрав и многу среќа!
   
 6. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  568
  Сакав да дадам ист совет.
  Значи не и приоѓај дирекно и да ја прашаш дали сака да се фати или мува со тебе |( Мене тоа ми е одвратно.И до сега секој што ми пришол на таков начин-бил одбиен.
  Зближи се со неа другарски,на кафе,некои општи муабети.Остави да помине малку време,за да видиш дали чувствува нешто за тебе.
  А тоа што е поголема од тебе,нема апсолутно никаква врска.
  Ајде со среќа.
   
 7. nikolche95

  nikolche95 Активен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Но чекам веќе со недели, неможам да издржам веќе разберете ме :) :inlove:
   
 8. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.626
  Нема смисла за девојката на мене свеедно ми е јас примам шала,но стварно не сте фер спрема срцекршачка.поздрав