1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ПОМОШ ВЕ МОЛАМ ИТНО МИ Е

Дискусија во 'Канта' започната од MarijaPetrovska1, 27 декември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. MarijaPetrovska1

    MarijaPetrovska1 Нов член

    Се зачлени на:
    25 декември 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    кога мокрам многу ме боли и ме пече више незнам можда има 1 недела, не се трпи не знам што да правам.. Инаку многу ми падна чудно бидејки мокрам од вагиналниот отвор :^) ненормално ме боли. Неможам да идам на гинеколог бидејки немам отидено до сега и страв ми е .. Ве молам не знам од кој д апобарам помош кажете ми некои апчиња, чај или сл? :(
     
  2. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Апчиња без дијагноза не се зимаат, можеш бетер да направиш само. Очигледно се работи за воспаление или инфекција. И не се понашај ко симната од планина оди на гинеколог , вајда сакаш да знаеш што се случува со тебе.
     
  3. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Како мислиш мокриш од вагинален отвор??
    Ти ја знаеш ли градбата на женскиот полов орган, еве ти сликовито за да не пишуваш друг пат такви глупости.
    И наместо да седите по цел ден на фејсбук и да играте фарми и слични тракатанци, едуцирајте се, имате компјутери па искористете ги за образовни цели, за вас е тоа не е за никој друг.
    И не прашувај многу туку оди на гинеколог. Да не си случајно сексуално активна? Ако не си, немаш простор за страв и срам, туку веднаш на гинеколог. До тогаш прави чај од камилица и кантарион, домашно набран не од кесички и премивај ја вагината надворешно.
    Девојчиња, освестете се дека такви сериозни инфекции може да бидат опасни по вашата идна плодност ако не реагирате на време.
    И не отварај теми за секое прашање што ќе ти текне и никако со големи букви и никако помош итно ми е.
    Не може на секој посебно да му се објаснува, треба да научите да почитувате правила.

    Ај сега погоди од кај мочаш.

    [​IMG]
     
    На mjauculence му/ѝ се допаѓа ова.
  4. MarijaPetrovska1

    MarijaPetrovska1 Нов член

    Се зачлени на:
    25 декември 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    сексуални односи до сеа сум имала само 2 пати, се скинав овој месец.. И не сум мн искусна..
    Немав од каде да побарам помош, какошто кажав премногу ме боли кога мочам ии не знам што е проблемот со мене само знам дека од кога почна да ме боли приметив нешто чудно дека мочам од така напишаното vaginal opening.. не сум сигурна дали од vaginal opening или од urethral opening.. не знам што да правам ненормално големи болки имам. :(
     
  5. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Аууу јаката женска на 14 години имала сексуални односи а срам и било да оди на гинеколог. Немате врска што правите бе деца, треба јак ќотек за вас, разговорот очигледно би бил задоцнет.
    Оди на гинеколог и кажи му дека мочаш од вагинален отвор а имаш секс во уретрален отвор. |(
    Си закачила инфекција и не знам што си чекала една недела.
    Излечи се па напредувај во искуството, немој да пропуштиш некој ден, ако треба батали го и школото.

    Би било добро прашањево да се спои со оваа тема
    http://forum.femina.mk/prasaj-ginekolog-f68/infekcii-na-intima-t14126/
     
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.797
    Допаѓања:
    65.516
    Пол:
    Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.