ПОМОШ ВЕ МОЛАМ ИТНО МИ Е

Дискусија во 'Канта' започната од MarijaPetrovska1, 27 декември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. MarijaPetrovska1

  MarijaPetrovska1 Нов член

  Се зачлени на:
  25 декември 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  кога мокрам многу ме боли и ме пече више незнам можда има 1 недела, не се трпи не знам што да правам.. Инаку многу ми падна чудно бидејки мокрам од вагиналниот отвор :^) ненормално ме боли. Неможам да идам на гинеколог бидејки немам отидено до сега и страв ми е .. Ве молам не знам од кој д апобарам помош кажете ми некои апчиња, чај или сл? :(
   
 2. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.457
  Апчиња без дијагноза не се зимаат, можеш бетер да направиш само. Очигледно се работи за воспаление или инфекција. И не се понашај ко симната од планина оди на гинеколог , вајда сакаш да знаеш што се случува со тебе.
   
 3. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  16.781
  Пол:
  Женски
  Како мислиш мокриш од вагинален отвор??
  Ти ја знаеш ли градбата на женскиот полов орган, еве ти сликовито за да не пишуваш друг пат такви глупости.
  И наместо да седите по цел ден на фејсбук и да играте фарми и слични тракатанци, едуцирајте се, имате компјутери па искористете ги за образовни цели, за вас е тоа не е за никој друг.
  И не прашувај многу туку оди на гинеколог. Да не си случајно сексуално активна? Ако не си, немаш простор за страв и срам, туку веднаш на гинеколог. До тогаш прави чај од камилица и кантарион, домашно набран не од кесички и премивај ја вагината надворешно.
  Девојчиња, освестете се дека такви сериозни инфекции може да бидат опасни по вашата идна плодност ако не реагирате на време.
  И не отварај теми за секое прашање што ќе ти текне и никако со големи букви и никако помош итно ми е.
  Не може на секој посебно да му се објаснува, треба да научите да почитувате правила.

  Ај сега погоди од кај мочаш.

  [​IMG]
   
  На mjauculence му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MarijaPetrovska1

  MarijaPetrovska1 Нов член

  Се зачлени на:
  25 декември 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  сексуални односи до сеа сум имала само 2 пати, се скинав овој месец.. И не сум мн искусна..
  Немав од каде да побарам помош, какошто кажав премногу ме боли кога мочам ии не знам што е проблемот со мене само знам дека од кога почна да ме боли приметив нешто чудно дека мочам од така напишаното vaginal opening.. не сум сигурна дали од vaginal opening или од urethral opening.. не знам што да правам ненормално големи болки имам. :(
   
 5. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  16.781
  Пол:
  Женски
  Аууу јаката женска на 14 години имала сексуални односи а срам и било да оди на гинеколог. Немате врска што правите бе деца, треба јак ќотек за вас, разговорот очигледно би бил задоцнет.
  Оди на гинеколог и кажи му дека мочаш од вагинален отвор а имаш секс во уретрален отвор. |(
  Си закачила инфекција и не знам што си чекала една недела.
  Излечи се па напредувај во искуството, немој да пропуштиш некој ден, ако треба батали го и школото.

  Би било добро прашањево да се спои со оваа тема
  http://forum.femina.mk/prasaj-ginekolog-f68/infekcii-na-intima-t14126/
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.054
  Допаѓања:
  48.325
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.