1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ПОМОШ

Дискусија во 'Канта' започната од Sunny20, 30 ноември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Sunny20

  Sunny20 Нов член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Здаво феминки нова сумна форумот и ве читам подолго време. Незнаев каде да ја отворам оваа тема зошто мојот проблем не е љубовен. И не е еден. Ми се здосади се. Незнам веќе што да правам. Се чувствувам толку осамена. Оваа година ми е ужасна. Прво се скарав со најдобрата д ругарка( ако може да се каже најдобра). Една личност ми должи пари, повеќе од година ја нема да ги вртати и сега зеза... Започнав нов живот со нови другарки ама сепак с чувствувам осамена. Ниеден план не ми се остави што го испланирав оваа година ама баш ниеден се наопаку ми оди. Едно момче ме викаше на кафе што го запознав ама јас го одбив и сега кога он ми се допаѓа тој ме игнорира незнам како да го придобијам........ Со татко ми се скарав не зборувам. Еден дечко што се допишуваме повеќе од пет години од бугарија трбаше ова лето да с видиме ама не отидов моите имаа проблеми и не се видовме, сега тој има девојка и тој веќе не е како порано. Се труди добар е ама ништо не е како што беше, сакам и него на некој начин да го придобијам несакам да ја изгубам таа петгодишна врска сакам да го остварам тој контакт незнам што да правам. Сакам да ги поправам работите.... ама незнам како помогнете ми....
   
 2. agnes

  agnes Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2013
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  здраво Sunny20 јас би те посоветувала уште малку да ја почекаш следната година и да не мислиш на минатото ете имаш ново друштво човек на се се навикнува,а татко како татко мора да ти прости,за дечко има време кога најмалку очекувас некој ќе се појави а за личноста што ти должи пари немам совет фати ја за врат и удри машко,и се надевам ќе се промени ситуацијата во која се наоѓаш позз.
   
  На Sunny20 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sunny20

  Sunny20 Нов член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Татко ми од мене треба да тражи прошка зошто ме увреди.........
  А и несакам онаа врска со дечко да ми пропадне иакое интернет врска можеби ќе се видиме некогаш ништо не се знае... Ако е до година ќе чекам еден месец..ама ако не е... :(
   
 4. agnes

  agnes Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2013
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  само имај надеж се надевам дека ќе се цмирите и од се срце ти го посакува истото,прашај го зошто е таков оладен спрема тебе види до кај ти оди раб
   
 5. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.069
  Пол:
  Женски
  Ти си уметник во создавање невољи.Веорјатно се што се случило не е случајност ами плод на твојата непромисленост.Како да не се караш, колку за пример се зачлени на форумот, и ако како што тврдиш не читаш подолго би требало да знаеш дека темите со caps lock ПОМОШ не би требало да се отвараат.Ако не примети форумов има некој ред и се очекува да се почитува.
  Себично и неправедно од тебе, само ќе кажам ако се повтори ова веројатно и со нас ќе се караш.Најди посоодветна тема, не упаѓај кај ќе ти текне.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.