1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ПОМОШ!!!

Дискусија во 'Канта' започната од macence85, 24 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  ПОГОЛЕМИ букви за ова помош нема??? :^) А инаку се зависи од финасиите, од распоредот на собата и од многу други нешта..расчепкај низ форумов и низ интернет општо, имаш 100000000000000 идеи..ете почни од овде на пример dom/sobite-vo-domot-t1866/
   
 2. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Оу мај Гааад :x :x :x
   
 3. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  леле одма ја испукавте. Купи си тапети, залепи го регалот со нив, стави и на зидовите малку. Исфрли ги сите мечиња, и одлепи ги срцињата, и стави свеки и некој сад на масичка. Можеш и да ги обоиш ѕидовите некако интересно. Купи некое теписонче мало, ама интересно, и перде шро одговара со него.
   
 4. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.555
  ПОМОШ исто како собата да гори бреееееее
   
  На O.l.i.v.a му/ѝ се допаѓа ова.
 5. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  што си се испаничила толку??? полека, почни за менуваш дел по дел и се ќе се среди
  на пример можеш на ѕидовите со боја да нацрташ нешто, а купиш некоја нова постелнина или сама да си сошиеш перничиња
  ако мислиш дека си ја надминала фазата со мечиња собери ги и на нивно место стави работи кои ти се дргаи
  многу ти е општо прашањево се зависи од тебе и твојот вкус и стил и како сакаш да се чувствваш во собата глупаво е вака на форум со милион луѓе да прашуваш што да правам со собата
  како можеме ние да ти помогнеме ако ни сама не знаеш што сакаш
   
 6. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.049
  Допаѓања:
  694
  Пол:
  Женски
  вака без визуелно да видам и било кој од нас на форумов нема да има комплетна слика за каков простор станува збор.во секој случај ти најдобро знаеш што сакаш да смениш,и во зависност од тоа колку финансии имаш на располагање можеш самата да си направиш приоритетни работи за менување.консултирај ги родителите,некои блиски роднини и пријатели кои ќе знаат како вистински да ти помогнат.
  п.с.по насловов на темава ме асоцираше како да некој некого тепал по дома,па му треба помош.
   
 7. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.714
  ПОМОООООООООООООООШ! Не знам што да ти одговорам !!! Купи си нов кревет, за почеток.
   
 8. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.832
  Хмм голем проблем :?:

  Имаш 21 година ? мечиња ,срциња ,смс пораки |( ?

  Само едно решение има ова
  Качи се на двоседот спуштен со розова постелнина и фрли се главечки на сивиот теписон,
  или ако имаш лустер розев кој е исто така со мечиња или срциња обеси се на него :!:


  Исто како да те прашам јас
  Што мислиш како да си ја фарбам косата?
  Од кај ќе знаеш како изгледам и која боја ќе ми стои највеќе.?!
  Ти си знаеш каква ти е собата и направи ја како што ти одговара тебе
  ти ќе живееш во неа -Не ние.
  Ако сакаш помош сликај ја собата каква што е и ако има некој идеја ќе ти пише што да промениш.
  И си има таква тема.
   
  На Dgirlll му/ѝ се допаѓа ова.
 9. mar17

  mar17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  107
  ЗИНИ ЗЕМЈО,ГОЛТНИ МЕ !!!!! :x
   
  На blond му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  Јас не знам што се замислуваш кате Да Грејт, со предлозите обеси се и слични глупости кога девојката побара само совет за собата, иако насловот и е многу згрешен. Ја претерувате, и што сега Кате манга си така што и рече а? Да ти лајкнуваме треба? И да пишеме колку си јака форумџика?
  Ех глупости...
  Ај може ке ти дадат некоја награда од Фемина. Соберете се малку, ова однесување на ништо не личи го грдите форумот |(
   
 11. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Темата ќе биде заклучена, а мислењето ќе го префрлам во оваа тема Опишете си ги собите, па можеби ќе ти дојде некоја идеја за уредување имаш и сликовито прикажани соби (па можеш да украдеш некоја идеа и од таму)
  Девојки, ова да ви е последен пат вака да се однесувате на било која тема и во било која категорија.
  Немојте да се посомневам дека ги немате прочитано и вие правилата.

  Овој дел од правилата ќе ви го цитирам, и да знаете со почитување на правилата, ни помагате нас и на новите членови и допринесувате за угледот на форумот.

   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.