Форумџика на годината 2020

ПОМОШ!!!

Дискусија во 'Канта' започната од elenar, 2 март 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. elenar

  elenar Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Здраво девојки
  Нова сум на форумов се пријавив за да ми кажете некои совети во врска со оваа тема...
  Прошло лето т.е лето 2010 се запознав со едно момче во интрнет кафе. Поќна да ми се допаѓа ако можем така да го наречам. Неколку вечери одев во истото интернет кафе да се сретнам само со него, а немавме ништо повеќе од здраво, што праеш, како си и понекогаш ме нарекуваше кукло... А он живи неколку куќи погоре од мене. Но кога дозна мајка ми за се тоа многу ми се налути, и кога се сретнале почнала да му збори некои нешта незнам што и ми забрани да излагам Потоа за го сретнав него со некое девојче и ми беше криво но и воедно мило што си ја нашол среќата. Потоа кога дознав дека раскинал со неа и дека се фатил со друга и ја видов а таа е другарка или сестра на една другарка од брат ми... Сега е заминат во Ск. Незнам што да правам ве молам некој нека кажее
  Поздрав и благодарам однапред
   
 2. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.419
  Девојче кога го прочитав насловов мислев дека умираш!!!!!!!!!!дека ти се заглавила коска од риба во грло, или по грешка си се напила цијанид...боже господе.....имате ли бре малце осет и здрав разум.......ајде имаш таму милион теми за совети, ми треба совет и тн. најди и пиши.....
   
  На missperfect му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.543
  Глупости. Камо јас да го имав тој проблем. И тоа ПОМОШШШШ страшно ми боде во очи како како недај боже да те киднапирале
   
 4. maja.kostovska

  maja.kostovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  192
  и самата кажа дека тој сега е со друга доколку само ти се свиѓа нема потреба да се мешаш меѓу нив (стависе на местото на девојката... како ќе ти биде) а доколку си вљубена во него вреди да се потрудеш барем повторни да се спријателите, сепак твојот живот неможе да се гради според идеите и желбите на мајка ти ако мислеш дека тој ти е ок како партнер или слично само напред (само доколку си вљубена во него) ... и јас сум со еден помал од мене и на мајка ми и тоа смета али тоа е јас го сакам а не таа !!!:)
   
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.840
  Допаѓања:
  114.545
  Јас не разбирам шо сака...има 14 години,така да разбирливо...
  Него,не му се свиѓаш и не се траскај.Ајт.
   
  На beached и parrot им се допаѓа ова.
 6. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.898
  Ајде ако не, отвори уште една тема.
  [​IMG]
   
  На Symona и beached им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.