Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ПРЕВОД ОД АНГЛИСКИ НА МАКЕДОНСКИ И ОБРАТНО

Дискусија во 'Канта' започната од 123malecka123, 28 март 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. 123malecka123

  123malecka123 Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2016
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Здраво!
  Не најдов активна ваква тема па затоа ја отворив оваа.
  Ако имате проблем со некаков превод на реченица,збор,текст,песна...од англиски на македонски или обратно обратете се тука. Има и GOOGLE TRANSLATE но не секогаш преведува се и точно.

  Еве како за почеток ке почнам јас.
  Ми треба превод на следново:

  1. Восхитување
  2. Ќе дадам се од себе за да успеам.
  3. Секогаш се тешам со ....
   
 2. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.007
  Допаѓања:
  162.964
  Пол:
  Женски
  1. аdmiration
  2. I will try/do my best to succeed
  3. I always comfort myself with

  Патем, и за ова има постоечка тема, следен пат провери подобро пред да отвараш нови теми и не ги отварај со наслов со caps lock и огромен фонт во воведното мислење. :D
   
  На 123malecka123 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. 123malecka123

  123malecka123 Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2016
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Фала
  Не видов sorry
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.