1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ПРОИЗВОД КОЈ ПОМАГА КАЈ МНОГУБРОЈНИТЕ ЗАБОЛУВАЊА ВО МАТКАТА

Дискусија во 'Канта' започната од love-20, 8 септември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. love-20

  love-20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  8
  ПРОИЗВОДОТ Е НОВ И ГО ПРЕПОРАЧУВАМ НА СИТЕ КОЈ ИМАТ ПРОБЛЕМИ ВО МАТКАТА ТОЕС ( НЕРЕДОВЕН ЦИКЛУС, ЦИСТИ, ВОСПАЛЕНИЈА И ТН ) НО СЕПАК ПРЕПОРАЧУВАМ И СОВЕТ ОД ГИНЕКОЛОГ ПРЕД УПОТРЕБА
  САКАМ И МИСЛЕЊЕ ОД ВАС ЗА ПРОИЗВОДОТ  Ovary Nutrition или Здрава Жена е производ лековита композиција за здравјето и убавината на женскиот организам. Производот преовладува со тонизирзчко и општозакрепнувачко дејство, насочено кон поддршка и подобрување на женскиот репродуктивен систем и се користи со цел да се подобри имунитетот кај жената, а исто така и за профилактата и при комплексни терапии на онколошки болести.

  Се препорачува на жени со различни патологии какао и за сериозна поддршка кај онколошки болести и многубројни заболувања. Го нормализира балансот на женските полови хормони, при воспалителни процеси на женската полова сфера, се применува при нарушување на менструалниот циклус, дисменореја, пред менструални синдроми, како и климактериум (предвремено или тешко одвивање на климаксот). Покажува позитивно влијание на фиброзно-кистозната мастопатија, ги елеминира болките во карлицата, ефикасен е при нарушување на тонусот на матката (цисти,миоми,полипи) и неплодност.

  Состав : црн грав, екстракт од кинески ангелика, спори од рејша, изофлавони од соја
   

  Прикачени фајлови:

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.