1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ПРОСЛАВА НА 20 ГОДИНИ НЕЗАВИСНОСТ

Дискусија во 'Канта' започната од Masnoli01, 8 септември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Masnoli01

    Masnoli01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    218
    Ова ми е прва тема, ајде да видиме што мислите по повод овој спектакал? Впечатоци и размислувања!?
    Јас кажав: празникот е ок, си го славам и чествувам ама ми личи на оние прослави во времето на бивша СФРЈ оти ете имате штафета, Керолајн ќе ни ја пее химната нова и замислете сите ќутат демек песнава со посвета до Аце е, ни ја фалсификуваат историјата и идентитетот , Бог да чува си ги заборавија комитите нивни од ВМРО Гоце Даме Карев....викаат комунистичка е химнава сегашна значи овие комунисти биле па по се изгледа Алексанар бил основач на ВМРО- ништо чудно и со такви факти да излезат оти нив ги бива само за историја и тоа апстракна, и од прославата направија митинг на ДПМНЕ како само тие да имаат право да го чествуваат празникот и како само Македонија да е нивна.
    Е па не е, таа е и моја и на сите и мене ми изгледа како да повлекуваат линија- сите што нема да бидат таму се предавниците оти...оти сами тие ја направија партиска прославата али ај тоа минува ...ама олку режимска па уште и декларацијата во музеј на ВМРО да седи со должна почит ама мислам дека местото не и е таму! Да нека биде изложена јавно ама зашто во музеј на ВМРО? Самиот тој чин потврдува се што кажав погоре дека ДПМНЕ сакаат ексклузивно право на Македонија....по мое тоа не чини.
    А за фустанот и химната.....треба ли да кажувам? Самата таа лудост кажува се без речи.......
    Ајде да видиме........
    И честит празник до сите, да ни се множат годините и ова да ни биде за памет како не треба да го чествуваме овој ден во иднина и конечно последен раздор нека биде и во иднина сите заедно да го славиме овој ден без оглед на политичка определба, националност, вера оти Македонија ни е татковина на сите без оглед на се!
     
  2. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
  3. Masnoli01

    Masnoli01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    218
    онда.....кључ молим Вас!
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.