1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Павловичева маст (детска крема)

Дискусија во 'Лице' започната од velesanka, 28 април 2010.

  1. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Павлочивета за лице е подобра доколку имате сува кажа.
    Во спротивност дава диско топка ефект. :D

    Ја користам на Алкалоид.
    Верен фан сум на Бекутан и имам најмногу доверба во неа од оправдани причини. :)
     
  2. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    И јас го делев тоа мислење Сефора до пред неколку дена. :D
    Случајно прочитав дека помагало за лечење на акни и митисери(имам комбинирана до мрсна кожа која со правилна нега ја претворив во нормална). Ја пробав еднаш, двапати и останав воодушевена :o
    Лицето си го доби оној здрав изглед, не беше мрсно како што очекував(добро сега треба да почекаш малку да впие). Исто така е прекрасна подлога за пудра и лечи црвенило. За 2-3 дена целото црвенило од лицето ми го снема. Презадоволна сум. :D

    Зборувам за оргиналната павловичева маст. :)
     
    На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
  3. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Битно е да правите разлика меѓу павловичева маст и детските креми :)
    Повеќето зборуваат за обична детска крема од низа марки кои немаат веза со павловичевата. Има огромна разлика, неспоредлива. Пробајте и ќе видите
     
  4. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Јас користам Павловиќева крема ама она оригинал што е на Д-р Павловиќ. Ја користам навечер кога ќе си легнам ги мачкам петите и лактите. Ја омекнува кожата и ја прави убава. И, кога ми се многу испукани рацете во зима ставам дебел слој од кремата на рацете пред легнување и утре сум како нова.
     
  5. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Ја користам на Галафарм во голема кутија 200 и нешто денари и стварно е убава, може да речам најубава крема и најефикасна, ама цел ден ми е лицево со крема, цел ден и ме фаќа нервоза некогаш и ја бришам :lol:
     
  6. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    мене не ми прија на лицето ама ја мачкам по раце тело и ок ми е ;)
     
  7. Jewel

    Jewel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    144
    Павловичевата ја користам за пети пред спиење и многу ги омекнува. На лице не сум ставала, а и не би, со оглед на тоа дека имам нормална кон мрсна кожа :)
     
  8. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Јас ја користам оригиналната за лице, а за тело онаа розевата поима немам чиво производство е. За тело таа ми е поубава затоа што мириса убаво, за разлика од другава. Ставав на лице од оригиналната негде околу месец дена и стварно е убава, не е толку многу мрсна како што имаме вообичаено претстава за павловичевата. Е сега во последно време ставам бекутанче со цинк новото, ми се чини дека за нијанса поубава ми ја прави кожата.
     
  9. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    И моја другарка ја користи Павловиќевата паст наместо крем за лице, девојката има најнежна кожа на светот!
    Става само малку ,бидејќи таа е доста мрсна , а ако и остане мрснотија ја впива со шамивче,
    Јас не ја користам оти ме нервира да имам нешто такво на фацата ,ама по искуството на оваа девојка ,би ви ја препорачала .

    Да напоменам само дека во животот нити една акна и нема излезено ,ни црнки ни ништо.
     
  10. Boom

    Boom Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    10
    Јас ја користев павловичева на места каде што имав рани и со многу често користење одреден период ми помина!!! Дури се изнанадив :)
     
  11. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Убава е ама не можам да ја користам, кај и да одам на бебињата им ставаат од неа кога ке се искакаат и ме потсеќа не бебешка кака кога ке ја видам.

    Инаку поубава е од Бекутанот не е толку мрсна.
     
  12. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    мене мие убава си ја користам сега последниве неколку месеци и баш ја омекнува кожата
     
  13. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Си ја користев од порано оваа павловичева маст и бев задоволна од неа, а сега пред некое време си купив една друга (плава Павлодерм) која ја користам за лице и која ми е поубава од другата за таа намена.
    Оваа плавкава е со додаток на невен и пантенол, ми мириса убаво (на бебенце) и преуабава е ја омекнува кожата, си ја користам за се па и за лице.
     

    Прикачени фајлови:

    • Capture2.JPG
      Capture2.JPG
      Големина на фајлот:
      37,2 KB
      Прегледи:
      306
  14. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    3.216
    Пол:
    Женски
    Павловичевата маст најчесто си ја користам за стапала после добар пилниг си ги масирам со оваа маст и многу ми се мекички после тоа.. Исто си ставам и на задникот и многу ми е мазно... :$ Знам некогаш и на раце да ставам но многу ретко го правам тоа...Сепак мислам дека добра крема е за оние што имаат ептен сува кожа... ;)
     
  15. NoellePage

    NoellePage Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.767
    Што може да направи оваа крема не сте ни самите свесни колку помага. Кога помага кај тешки коќни неискоренливи болести после некое време скоро и да ги снема...секоја и чест. Топло ја препорачувам
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Павловиќевата маст се користи за цува кожа, значи ја хидратира кожата ја прави мазна и нежна и јас ја препорачувам за испукани петици и раце ќе ви помогне многу :) ( совет од иден фармацевт хааха )
     
  17. smiley-32

    smiley-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    532
    Допаѓања:
    510
    Јас ја имам дома и според мене само го намалува црвенилото :) ништо повеќе
     
  18. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Ја користам ,и од секогаш сум ја користела,и секогаш мора да ја имам дома :angel:
    па помага за се бе,на што и да ја ставам ми помага,и си ја сакам,али тоа што не ми мириса убаво баш.. :(
    Иначе има некоја нова,или јас сум ја видела покасно :lol: Со перу балсам е.И е подобра од обичната :wasntme:
     
  19. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    Редовно си ја користам! Ставам на устата кога ќе ми испука, преку зимо и на целото тело. Дланките ми ги прави помеки и понежни. Многу ја сакам ♥
     
  20. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Ја користам оваа [​IMG] со неа го мачкам стомакот, градите и бедрите. Супер е кремава знам дека има оригинал, но оваа има убав мирис и е доста густа се гледа дека е квалитетна башка е и наш производ, оригиналната уште го има оној чуден мирис. :^)