1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Павловнија

Дискусија во 'Дом' започната од Vetruska, 10 април 2013.

 1. Vetruska

  Vetruska Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  489
  Пол:
  Женски
  Сакаме да земеме Павловнија за во двор, но не знаеме кое е најповолно време за кастрење на истата. Многу високо расте и тоа за многу кратко време (околу 5 метри за 1 година), така да итно ми е потребна информација, бидејќи никаде по интернетов не можев да најдам, а човекот од кајшто ја набавуваме не знае.

  Има ли некој инфо?
   
 2. Be-yO-nCe

  Be-yO-nCe Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  1.387
  Допаѓања:
  6.886
  Пол:
  Женски
  Објасни малку што е тоа,прв пат слушам :D Дрво ли е некое или лазач?!
   
  На feminium и kala21 им се допаѓа ова.
 3. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  [​IMG] ова ли е тоа??
   
  На Vetruska му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Orthophill

  Orthophill Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2012
  Пораки:
  1.703
  Допаѓања:
  4.211
  Пол:
  Машки
  На Witchman и Vetruska им се допаѓа ова.
 5. Vetruska

  Vetruska Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  489
  Пол:
  Женски
  Да, српски-бугарски, се прочитав пред да пишам, баш и од овој сајт ама никаде не можев да најдам информација точно за кастрењето. И плус се јавив кај тој човекот што има МКД бројче од мобилен на сајтот оставено, а и тој не знаеше да каже кој е периодот за кастрење.

  Фала сепак за линкот! :)

  Да, тоа е тоа дрво :)