1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Паднати (Лорент Кејт)

Дискусија во 'Книги' започната од ocila, 4 мај 2012.

 1. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  Што ке се случи ако личноста со која треба да бидете,никогаш не ќе може да биде со вас?
  ЈАс денес почнав да ја читам по препорака на библотекарката ја земав.Дали некој ја има прочитано и ваши спомени (настани)по кои ке ја паметите???????
   
 2. feferona

  feferona Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  94
  Паднати(Лорент Кејт)

  Па можеше подетален опис да напишеш , едно цело четиво да се разјасни напола кој, шо и како... со една реченица сакаш четири т.е. пет книги да ги понудиш на читателите.... срам да ти е ;)

  Инаку ги прочитав сите книги на хрватски јазик и не бев нешто задоволна од фондот на зборови (мислам дека истото би важело за преводот на македонски јазик). Сиромашни пејсажи и краток опис на чувствата ( мене ми одговара, битен ми е моментот, а не просторијата и чашата со прашина). Идејата е сТварно одлична, дури преодлична, не се иставив 5 дена од компјутер, та дури оќорев ( пошо ја симнав, нели од интернет).
  Секоја книга има по / околу 250 странички и брзаш да дознаеш шо е работава, писателкава не открива ништо, држи во неизвесност...
   
 3. СноуБол90

  СноуБол90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2017
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  855
  Пол:
  Женски
  Ја
  Јас на англиски ја прочитав крајот некако слатко -горчлив :/