1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пазарување во Драчево

Дискусија во 'Мода и стил' започната од biggirlsdontcry, 19 јуни 2012.

 1. biggirlsdontcry

  biggirlsdontcry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  163
  Незнаев како да ја насловам темава,затоа што нема некој комплекс или слично туку општо повеќе маалски дуќанчиња/бутици и плус дел од пазарчето со една кинеска мислам. :D

  Бев денес и стварно можат да се најдат добри работи со пристојни цени,а да ги нема насекаде низ градов.Сакам да кажам ја нема шутка во Драчево сеуште...

  Дали пазарувате во Драчево и колку сте задоволни од цените,изборот,квалитетот ? :)

  пс: не сум од Драчево. ;)
   
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  417
  И јас сум слушнала дека има повеќе дуќанчиња со квалитетна облека и пред се добар избор и цени. Живеам прилично подалеку, па до сега не сум се решила да отидам. Здравје, ако ме носи патот натака ;)
   
 3. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.807
  Допаѓања:
  52.964
  Да живеете во Драчево нема да има потреба да одите на шопинг низ Скопје, ама од цело Скопје во Драчево да појдете да пазарите...не се исплати.
  Поминувам секој ден, па кога имам време застанувам. Се десило да си купам куп ствари за по 200/300 денари, ама дека се квалитетни...не се :)
  Има добра продавница за чевли, квалитетни, ама тие си држат цени. Мене ми се случи да си купам едно фустанче за 1000 денари, па по една недела го видов истото во Шутка за 500 ден..ќе се отепав.
  Има едно продавниче каде работите одат како алва, имаат постојано нови работи, а ефтини. Баш вчера си купив едно фустанче од таму за 300денари. Убаво материјалче, убави бои, ептен ме бендиса, се заљубив. Истата гардероба од тука ја имам видено во една продавничка во центар, каде стварите беа дупло поскапи. Но, сега барем сегде може да се најдат убави фустанчиња за по 200/300денари. Не е неопходно да се појде дури до Драчево :)
  Ако ве носи патот, ќе направите еден добар шопинг, ама за да се нафатите од друг крај на Скопје до Драчево да одите...многу пат за 1,2 продавнички каде уствари ќе купите нешто поефтино.
   
 4. Champs.Elysees

  Champs.Elysees Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  117
  Имам слушнато дека се наоѓаат доста евтини работи, но за квалитетот незнам.
  Една моја пријателка беше пред неколку дена во Драчево и си купи 4пара сандали по 150 ден. од некое дуќање кај пазарчето.
  Сандалите се ептен убави и згодни , ама за тие пари колку долго ќе и издржат не се знае.
   
 5. Crna Dama

  Crna Dama Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  21.843
  Пол:
  Женски
  Има доста убави работи
   
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.063
  Пол:
  Женски
  Може да се случи доста често да си купувам работи од маалските бутици низ Драчево. Не дека е разлика нешто во цената, јас што живеам во Центар пример ми е скапо, во Драчево ко поефтино да ми е.
  И тие таму носат квалитетна роба иако можеби не се високо луксузирани продавници, во некои можеш да се чувствуваш како дома, а во некои и како на пазар. Сепак секој со своето искуство.
   
  На Hortenzija му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Hortenzija

  Hortenzija Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2019
  Пораки:
  1.514
  Допаѓања:
  13.630
  Пол:
  Женски
  Ziveam vo blizina na Dracevo i da mozam da potvrdam deka mozat da se kupat ubavi parcinja garderoba. Ima butici, moze da se najde garderoba za mazi, zeni a i za deca :) cesto pazaram od Dracevo