1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пазарување во Драчево

Дискусија во 'Мода и стил' започната од biggirlsdontcry, 19 јуни 2012.

  1. biggirlsdontcry

    biggirlsdontcry Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    163
    Незнаев како да ја насловам темава,затоа што нема некој комплекс или слично туку општо повеќе маалски дуќанчиња/бутици и плус дел од пазарчето со една кинеска мислам. :D

    Бев денес и стварно можат да се најдат добри работи со пристојни цени,а да ги нема насекаде низ градов.Сакам да кажам ја нема шутка во Драчево сеуште...

    Дали пазарувате во Драчево и колку сте задоволни од цените,изборот,квалитетот ? :)

    пс: не сум од Драчево. ;)
     
  2. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    И јас сум слушнала дека има повеќе дуќанчиња со квалитетна облека и пред се добар избор и цени. Живеам прилично подалеку, па до сега не сум се решила да отидам. Здравје, ако ме носи патот натака ;)
     
  3. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Да живеете во Драчево нема да има потреба да одите на шопинг низ Скопје, ама од цело Скопје во Драчево да појдете да пазарите...не се исплати.
    Поминувам секој ден, па кога имам време застанувам. Се десило да си купам куп ствари за по 200/300 денари, ама дека се квалитетни...не се :)
    Има добра продавница за чевли, квалитетни, ама тие си држат цени. Мене ми се случи да си купам едно фустанче за 1000 денари, па по една недела го видов истото во Шутка за 500 ден..ќе се отепав.
    Има едно продавниче каде работите одат како алва, имаат постојано нови работи, а ефтини. Баш вчера си купив едно фустанче од таму за 300денари. Убаво материјалче, убави бои, ептен ме бендиса, се заљубив. Истата гардероба од тука ја имам видено во една продавничка во центар, каде стварите беа дупло поскапи. Но, сега барем сегде може да се најдат убави фустанчиња за по 200/300денари. Не е неопходно да се појде дури до Драчево :)
    Ако ве носи патот, ќе направите еден добар шопинг, ама за да се нафатите од друг крај на Скопје до Драчево да одите...многу пат за 1,2 продавнички каде уствари ќе купите нешто поефтино.
     
  4. Champs.Elysees

    Champs.Elysees Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2012
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    117
    Имам слушнато дека се наоѓаат доста евтини работи, но за квалитетот незнам.
    Една моја пријателка беше пред неколку дена во Драчево и си купи 4пара сандали по 150 ден. од некое дуќање кај пазарчето.
    Сандалите се ептен убави и згодни , ама за тие пари колку долго ќе и издржат не се знае.
     
  5. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    Има доста убави работи
     
  6. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Може да се случи доста често да си купувам работи од маалските бутици низ Драчево. Не дека е разлика нешто во цената, јас што живеам во Центар пример ми е скапо, во Драчево ко поефтино да ми е.
    И тие таму носат квалитетна роба иако можеби не се високо луксузирани продавници, во некои можеш да се чувствуваш како дома, а во некои и како на пазар. Сепак секој со своето искуство.
     
    На Hortenzija му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Hortenzija

    Hortenzija Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2019
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    13.569
    Пол:
    Женски
    Ziveam vo blizina na Dracevo i da mozam da potvrdam deka mozat da se kupat ubavi parcinja garderoba. Ima butici, moze da se najde garderoba za mazi, zeni a i za deca :) cesto pazaram od Dracevo