Палачинки

Дискусија во 'Рецепти' започната од maja8, 17 јануари 2010.

 1. pianogirl

  pianogirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2018
  Пораки:
  446
  Допаѓања:
  481
  Пол:
  Женски
  Женски дајте рецепт за палачинки без јајце? Млеко може ама јајце да нема
   
 2. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  960
  Допаѓања:
  6.817
  Пол:
  Женски
  Преубав десерт.... Мммм:inlove: IMG_20191201_123533.jpg IMG_20191201_122710.jpg
   
  На snegulkata му/ѝ се допаѓа ова.