1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Палто од крзно

Дискусија во 'Мода и стил' започната од LoVeR, 9 септември 2010.

 1. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Се ближи и зимата оваа зима планирам да си земам палто од крзно или кажано бунда.Проблемот е во тоа што јас неможам да си најдам такво какво што сакам и сега решив оваа зима да шијам,па сакам да ставите некои слики ако имате од крзнено палто ама кратко да биди до половина...имам видено такво во спотот на Јелена Карлеуша која го носи во песната слатка мала
   
  На Cool savage му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  I'd rather go naked, than wear a fur ;)
   
  На elimkd, Аliсe, ♡BuBaLe♡ и 7 други им се допаѓа ова.
 3. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  678
  Потполно е согласувам со Linn1 , истото ќе го кажав и јас. Тапа е малку крзното , а ? :)
   
 4. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.260
  Допаѓања:
  8.646
  Од мајка ми имам 2 бунди и една лисица. Одвратни ми се , не можам да гледам и крајно не почитувам природно крзно. Има ли начин некако да ги продададам? Ако не да ги фрлам негде зошто се ежам од самата помисла на нив.
   
 5. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  779
  Пол:
  Женски
  Обожавам крзно, секако вештачко. Имам бел крзнен елек и крзнена јакна (лани си ја купив од теранова).
  Баш ми се погоди за зимоска, ме топлеше. Тоа е едниствената работа која ја сакам во зима, за да можам да ги носам крзнените работи. За зимава што доаѓа сакам да си купам уште некое јакниче или елек. Баш женствено ми изгледа крзното. :inlove:
  [​IMG]
   
  На Cool savage му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Li..Na

  Li..Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Палто од крзно не ама затоа е тука крзнениот елек ...
   

  Прикачени фајлови:

  На Cool savage му/ѝ се допаѓа ова.
 7. The.cat

  The.cat Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Прво погледни го клипов.
  http://www.youtube.com/watch?v=DE56fAD3HyE
   
 8. 3ckap3cka

  3ckap3cka Активен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2013
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  7
  браво за клипот се надевам ќе ги предомислиш!!!
   
  На Cool savage му/ѝ се допаѓа ова.
 9. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.086
  Пол:
  Женски
  Палто од крзно. Пиша дека сака палто од крзно, не спомна какво. Под дифолт ќе претпоставам дека станува збор за вештачко. Незнам колку сте информирани но вистинското крзно доаѓа со цена, висока. Не се нафрлајте, никаде не беше спомнато дека станува збор за вистинско крзно.
  И не дека е актуелно сезонава, ами мене ми е меѓу најдамските парчиња. Делува грациозно и елегантно. Преферирам вештачко се разбира од хумани причини, но неможам а да не се восхитам на вистинското. Мајка ми има неколку, едната вреди 4000 евра. Прекрасна е, еднакво колку што е и одвратна.
   
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.957
  Допаѓања:
  75.630
  Пол:
  Женски
  Мразам девојки кои носат крзно. Без разлика дали е вистинско или вештачко. Демек гламур ова она. Некако евтино ми изгледаат, како да не им е гајле што за тоа крзно страда некое животно или би страдало.
   
  На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 11. MissAlena

  MissAlena Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2015
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  1.352
  Пол:
  Женски
  Обожавам крзно (вистинко) се разбира многу е поскапо но веќе имам 4 елеци со вистинско крзно и 1 јакна крзнена. Тие ги купувам од Лерин и Воден. Има прекрасни модели па и коштаат повеќе.
  Како што викаат „Колку пари , толку музика“ :l:
   
 12. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  не ги обожувам многу палтата од крзно
   
 13. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.170
  Допаѓања:
  6.345
  Пол:
  Женски
  Сосем се согласувам со @Bitter-Sweet .
  Од мене НЕ НЕ НЕ.
  Не носам , не сум облекла никогаш, и нема ни да облечам вештачко а не пак вистинско.
  Не поддржувам убивање на животните за некој друг да си се топли.
  Страшно сум против и многу мразам се што е од природно крзно.
   
  На PiaMia му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.694
  Пол:
  Женски
  Живо е
  [​IMG]

  Чувствува
  [​IMG]

  Бавно умира во бол и агонија
  [​IMG]

  Само затоа што не можат да кажат "СТОП" не значи дека тие уживаат во тоа.

  Убавината на крзното се задржува додека е во вистинска сопственост. Купување на насила одземеното е плаќање за нивно убиство. Уживаш ли во тоа?
  [​IMG]
   
 15. MissAlena

  MissAlena Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2015
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  1.352
  Пол:
  Женски
  Не сум ни прва ниту последа што носи и сака вистинско крзно. Лично мене ми е убаво . Тоа е тоа.
   
 16. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.165
  Допаѓања:
  105.696
  Пол:
  Женски
  ОГРОМНО НЕ за вистинското крзно! Дури има такви кои плаќаат ќе има такви кои убиваат за да направат, за жал! Имам едно бундиче од вештачко, секако, и го носам повремено за некоја свеченост. СТОП за вистинското крзно!!!
   
  На Аliсe и Kimora им се допаѓа ова.
 17. Kimora

  Kimora Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2014
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  1.034
  Пол:
  Женски
  Потполно се согласувам.
  Тортурата која се врши врз недолжните животни,кои не можат да се одбранат е доволна причина никогаш да не купам било што од природно крзно.
  Ако веќе купувам,ќе биде или вештачко или никакво!!! :shake:
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.694
  Пол:
  Женски
  Која себичност... одвратни ми се луѓето кои мижат пред страдањата на животните, а воедно и плаќаат за тоа, само ради тоа што „убаво стоело“. ЖИВОТИНСКОТО КРЗНО НЕ МОЖЕШ ДА ГО НАРЕЧЕШ ТВОЈА СОПСТВЕНОСТ, ТОА Е НЕШТО ШТО БИЛО, Е И ЌЕ ОСТАНЕ НА ПРИРОДАТА И ЖИВОТНИТЕ КОИ НЕ ЈА ЗАСЛУЖИЛЕ ТАА БОЛКА!!!
   
  На Аliсe му/ѝ се допаѓа ова.
 19. mirandaa

  mirandaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  1.333
  Допаѓања:
  24.750
  Пол:
  Женски
  Крзно како крзно сакам. Но вистинско крзно не сум носела, ниту посегнувала по такво до сега. Некако малку ми е језив целиот тој чин како е дојдено до него. :(
  Но вештачко сакам и носам. Крзнени елеци, шубари, шалови, крзнени детали ...
   
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  1.208
  Допаѓања:
  9.352
  Пол:
  Женски
  Никогаш не би облекла вистинско крзно, ниту пак кожа. Да убиеш животно за да го носиш во денешно време кога има милион материјали е пресурово.
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.