1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Палто од крзно

Дискусија во 'Мода и стил' започната од LoVeR, 9 септември 2010.

  1. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.848
    Допаѓања:
    47.942
    Пол:
    Женски
    вистинско крзно не би ставила на мене па макар и живот да ми е во прашање, ниту пак би допрела, мислам секој момент врисок ќе слушнам.
    Вештачко крзно, бунда, елеци, ефтино и кич делува
     
  2. Cool savage

    Cool savage Нов член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Како и секоја сезона, така и оваа ќе има модели кои ќе бидаат ХИТ за зимската сезона 2018/2019 гоина.
    Крзнените палта се враќаат повторно во патот на модата.
    philosof-giv-give-shuby-2018.jpg
    Посебно истакнати ќе бидаат сите нијанси на кафеава боја.
    Color_icon_brown.svg.png
    ...но тоа не значи дека светлите бои ќе останат надвор од светот на модата.
    11406_231117110207726_736x1102.jpg vestacka-bunda-vo-boja01.jpg

    Во трговските центри има скоро во секој бутик такви палтенца, но бидејќи таму цената е поголема, можеш да си разгледаш и во обичен бутик, елеганцијата со такви палтенца се зголемува многу, особено за ноќно излегување. Не знам кој е твојот вкус на вакви палтенца (долго или кратко). А бојата можеш да си ја одбереш соред зимската облека во твојот плакар. <3

    Each has its own taste and style. :)

    Секој си има право на свој вкус и стил, но таквите палтенца се враќаат се повеќе по улиците на модата :)

    За разлика од претходно кога се користеа бунди од природно крзно, сега не е така и токму затоа се поефтини.
    А за продавање, можеби можеш да ги продадеш на некој. :)

    Потполно се согласувм со тебе ;) , женственоста е голема во такво палтенце, а и елеганцијата.Вистинска ДАМА со такво палтенце.

    ДА. И ова според мене може могу добро да се искомбинира, а и сеуште не е излезено од мода елечето.
     
    Последна измена од модератор: 21 ноември 2018
  3. Puellapulchra

    Puellapulchra Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2022
    Пораки:
    2.021
    Допаѓања:
    6.008
    Пол:
    Женски
    Без разлика дали е од природно или вештачко, јас не можам да ги поднесам. Појќе сакам капут, него ли ова.