1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Панкери и рокери

Дискусија во 'Мода и стил' започната од KejtiKaulitz, 9 август 2010.

  1. sm1zla

    sm1zla Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Инаку јас слушам рок музика но кога некој ке виде ке си помисле сигурно слуша Кети Пери, Ријана, Мадона...Но ЕМО стилот многу го сакам..Убаво ми е кога ке видам некој шо е ЕМО убаво ми е не дека сакам да изгледам поразлично туку стварно сакам да сум ЕМО, но живеам во мал град и не се чуствувам убаво кога само јас ке бидам “изолирана“ од другите (т.е сите ќе ме гледаат како да сум паднала од Марс) а инаку јас сум мн чуствителна личност па некој за било шо да ми пререче можам да се расплакам..Таква сум..:|
     
  2. Cello-PlaYer

    Cello-PlaYer Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    23
    Метал Фор ЛајФ. Меееееееен.. :) :rock: Порано повеќе се ограничував околу музиката. Сега може да одлепам и да пуштам нешто бугарско ама металот ме оддржува во живот секако. За Стилот повеќе се замарав гледав се да ми биде црно ..а сега на прв поглед може да се заклучи дека сум страшна турбо-фолкерка. . :$ Во некои ситуации носам црно и маици со бендови но сега во лето не можам да се гужвам во црно на +50 .. :!: А кога ќе видам некој рокер, панкер, металец секако дека ми застанува здивот. Најмногу ми се свиѓаат такви момчиња, но досега баш сум немала таков дечко..
     
  3. mrs.rose

    mrs.rose Активен член

    Се зачлени на:
    8 мај 2013
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    2
    рок е мојот стил. слушам хард рок, хеви метал и гранџ. ме нервираат некои деца, кои слушнале 1-2 песни и купиле блуза од бендот. :@ а инаку кога ке видам некој рокер или металец, па уште ако е со долга руса коса, е тогаш се топам целата. :$ :inlove: :rock:
     
  4. fatamorgana123

    fatamorgana123 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    1.273
    Допаѓања:
    1.530
    значи тотално си мој чоек :D па да искрено и ја коа ќе видам некоја особено на фб,облекла блуза од блек или од соад и под неа песна од нив(најчесто блек или чап суи) ми се лоши најискрено.И музикава треба да се варди од вакви |(
     
    На mrs.rose му/ѝ се допаѓа ова.
  5. mrs.rose

    mrs.rose Активен член

    Се зачлени на:
    8 мај 2013
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    2
    имам таква другарка што сака да купува блуза од guns n roses, а слуша само 2 песни :@ али, како ке и кажеш сеа, сепак другарка ми е :)
     
  6. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    Не го почитувам овој стил ама ич. Значи многу глупаво ми е кога ке видам некој да се облекува вака навистина како паднат од марс. Не слушам метал,ни рок, ни рап ниту некогаш ке имам желба за тоа.. за тресење гла. И се извинувам ако навредив некого немам намера, почитувам туѓо ама за мене ова е катастрофа.. позз
     
  7. artemis

    artemis Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    324
    Пол:
    Женски
    А што слушаш?

    Прво беше блуз, па џез, па рокенрол, па рок... И така натаму...
    Се друго од тоа настанало, и пак се навраќаат и денес на тоа.
    И не е само облеката, начин на живот, стил. Па погледнете ги и светските ѕвезди, нема некој што нема слика облечен во рок-стил. Не е за џабе тоа.
     
  8. antonelala

    antonelala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    4.620
    никогаш не би ставила маица од групата што ја слушам. никогаш не ми се допаѓало кога ќе излезам во некое андерграунд место и сите се со исти маици на себе.
     
  9. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    Обично слушам поп песни, а во последно некако и турбо фолк.
     
  10. tinan

    tinan Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    1.275
    Пол:
    Машки
    Punks not Dead
    :rock:
    Pistols, Buzzcoks, Dead Kennedus, ANL, Clash, Crass, ......

    Ever favorit THE RAGE AGAINST MACHINE, ..

    е сеа и други работи ги свигам. Без Pink Floyd неможам да живеам. Па и Massive Attack, Portishead, радиохеад, и Флора и машината ја свигам и Брајан Фери, но Леонард Коен ми е потаман. Сеа ги преслушувам новите ствари на Bowie у комбинација со старите. Треба и за ПИЛ да се спремам, за на Пивофест. Не сум ги преслушал ..... од средно.

    Секаде има ПУНК. и у класика. Берлиоз ми е Пунк.
     
  11. mrs.rose

    mrs.rose Активен член

    Се зачлени на:
    8 мај 2013
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    2
    guns n roses, nirvana, pink floyd, metallica ми се омилени :D :* :rock:
     
  12. Anja232323

    Anja232323 Активен член

    Се зачлени на:
    24 април 2013
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    2
  13. mrs.rose

    mrs.rose Активен член

    Се зачлени на:
    8 мај 2013
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    2
    и сакам да кажам дека другарката токму денес купи gnr блуза, и незнаете како се нервирам :@
     
  14. angela35

    angela35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Shto ima da se nervirash so drugarka ti kupila gnr bluza??? Kupi i ti...
     
  15. mrs.rose

    mrs.rose Активен член

    Се зачлени на:
    8 мај 2013
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    2
    имам јас купено. ;) ме нервира зашто е влезена у филм. мисли којзнае која е, а да ја прашаш нема да знае ни една песна да ти испее, едино sweet child o mine и don't cry :tmi:
     
  16. axl-babe

    axl-babe Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    450
    Допаѓања:
    577
    омилен, омилен, омилен :inlove:
    леле, машки кога ќе видам рокери, другаркиве ме држат да не паднам. ептен ми се јаки :rofl:
    последниот пат кога видов еден со долга коса, го следевме со другарките, кај одеше тој, и ние таму :D
     
  17. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.142
    Допаѓања:
    76.533
    Пол:
    Женски
    Јас уште од средно па досега си терам рок стил, само што сега некако понормално почнав да се облекувам заради факултетот, да бидам пристојна. Инаку, за на некое друго место пак си се облекувам во рок стил, но во последно време некако панк стилот ми станува попривлечен па имам во план да си набавам некое панкерско парче.