1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Панталони во боја

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Sw3et.Ang3l, 18 март 2012.

 1. Sw3et.Ang3l

  Sw3et.Ang3l Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  2.096
  Пол:
  Женски
  Оваа сезона во мода се панталоните во боја.. дали сакате да носите црни или пак панталони во најразлични бои.. како ги комбинирате боите.. ?

  ако има ваква тема слободно нека биде избришана
   
 2. Sw3et.Ang3l

  Sw3et.Ang3l Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  2.096
  Пол:
  Женски
 3. tessi

  tessi Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  517
  Црното си е класика,но со оглед на тоа дека доаѓааат потопли денови нормално е да се носат повесели бои.Немам ништо против панталоните во боја,но не би облекла жолти или зелени.Ми се допаѓаат црвени (такви имам),а планирам да си купам и плави.Пред се гледам да бидат боја која што ќе можам да ја носам во повеќе комбинации :)
   
  На Sw3et.Ang3l му/ѝ се допаѓа ова.
 4. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.310
  Допаѓања:
  16.770
  Плава имам и кремава. :) Другото е фармерка. :D
   
  На Sw3et.Ang3l му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  супер едвај монотонија во гардероберот че разбијат
   
 6. K0ST0VA

  K0ST0VA Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  58
  Од панталони во бои ги преферирам црвените,некако посебни ми се. :)
   
 7. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  202
  Ау многу сакам фармерки во боја, посебно за лето...Имам само темно зелени, а сакам и црвени, крем и плави....Со се можат да се комбинираат и даваат по забележителен изглед :)
   
 8. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  295
  Се мислам измеѓу црвени и портокалови, ама најверојатно ќе земам портокалови :wasntme:
   
 9. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.948
  Допаѓања:
  103.418
  Пол:
  Женски
  [​IMG]


  имам вакви ама посветли
   
  На StylishGirl135, Chocolate.me и SuperGirl24 им се допаѓа ова.
 10. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.051
  Јас си имам неколку бои, а исто така и фармерки во различни нијанси. Тамам за оваа сезона како планирани ми дојдоа.
  А комбинацијата зависи од бојата, кројот, пригодата, неможе да се каже генерална комбинација. Најчесто комбинацијата на боите ми зависи од расположението и идејата што во моментот ми иде.
   
 11. RIRIFENTY

  RIRIFENTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
  јас имам плави и крем боја :) сега сакам црвени или розови да земам |( :D
   
 12. t.i.n.k.b.e.l.l

  t.i.n.k.b.e.l.l Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  јас имам плави крем,кафени,црвени,розови :)
   
 13. ana.ubavkata

  ana.ubavkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  59
  Многуу ми се интересни,а и баш сеа се у мода.Имам црвени,плави,розеви,црни(ако се рачунаат) иии толку :P
   
 14. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  Имам 3 пара:црвени,розеви и темно плави. :inlove:
   
 15. Katojiikutaka

  Katojiikutaka Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  226
  имам жолти,зелени,плави,розеви и црвени. :)
   
 16. NicolleK

  NicolleK Активен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  незнам зошто ама, секогаш ми изгледа девојка ефтино во нив, повеќе се за дневни варијанти :)
   
 17. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Имам пинк , сини и дреч зелени.
  Многу кеф ми прават и ми се едни од најоткачените парчиња на гардероба.
   
 18. nennsy.densy

  nennsy.densy Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  305
  Фармерки во боја

  Ми се ближи роденденденот... па мислев да си купам фармерки во боја со некоја пролетна кошулка :D Што мислете за изборот!? :)
   
 19. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.553
  Допаѓања:
  6.320
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Мх,мх. :inlove: Едноставно обожавам фармерки во боја, ја прават секоја комбинација поинтересна со самото тоа што внесуваат малку шаренило во неа. :) Инаку сега за сега поседувам светли дреч зелени фармерки, едни тиркизни да ги кажам јесда повеќе маваат на плаво, црни, виолетови, еден пар сомотски со некоја боја измеѓу крем и кафеава и едни незнам од некој чуден материјал, мешавина од волна, памук, полиестер - темно кафеави. Ама земајќи го предвид фактот дека црните и виолетовите воопшто не си ги сакам дека не ми стојат убаво не ги носам, најмногу од сите ги носам дреч зелените, овие последните и сомотските. Така да во скоро време се надевам дека ќе се подновам со некој нов пар панталони во некоја дреч плава боја, црвена или крем. 8)
   
 20. Lovely15

  Lovely15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  31
  Јас имам плави и црвени :inlove: :inlove: