1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Панталони или фустан?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од angel92, 24 март 2012.

  1. Peppermint

    Peppermint Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    13.216
    Пол:
    Женски
    Носам и едно и друго, но во панталони дефинитивно се чувствувам подобро.

    Фустани носам на зима со дебели непрозирни хулахопки, и се разбира на лето.

    Во овој период кога е ни топло ни ладно не носам фустани/здолништа од едноставна причина што мразам тенки хулахопки.

    За посвечени прилики задолжително сум во фустан затоа што не ми се допаѓа она-тој во костим, јас во костим.
     
    На smilleyy му/ѝ се допаѓа ова.
  2. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Зависи од пригодата. :)
    Сепак уживам во фустанче, некое сексиљаво, прилепено за телото. 8)
     
  3. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.292
    Допаѓања:
    16.695
    Панталони дефинитивно. :D
     
  4. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Фустан дефинитивно. И така цело време сум во панталони кога сум на факултет и за дневни излегувања и слично, па дури и да ги носам навечер не не :shake:
    Од вечерните излегувања 98% сум облечена во фустан или сукња, панталони ептен кога морам, ако е екстремно ладно или ако наложува местото и намерата на излегувањето :)
     
    На k.i.m, kate-the-great и ludoto19 им се допаѓа ова.
  5. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.588
    Допаѓања:
    23.028
    Пол:
    Женски
    Во фустанчиња се чувствувам поубаво.
    Но,за на факултет не можам да ги носам и му доаѓа дека најголем дел од времето сум во фармерки,но затоа за излегување низ град ( и дневни и вечерни излегувања ) сум секогаш со фустан/че, ги имам премногу на број и секакви, за секоја прилика. Ги носам најчесто со старки,бидејќи најголем дел ми се понеформални,таков ми е стилот и така ми е најубаво.

    Да се прашувам јас не би носела фармерки никогаш, но факултет си е факултет.
    Здравје Боже кога ќе завршам, нема да излезам од фустани.
     
  6. Anonnimna

    Anonnimna Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    76
    Панталони :)
    Ама носам и фустанчиња,мада ептен кога е некоја свечена пригода,пошто незгодно се осеќам у нив,како до половина да сум облечена,а од половина надоле само по гаќи :lol:
     
  7. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.614
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Јас сум човек што постојано би одел во фустанчиња, фустани кратки за навечер, лелеави за преку ден, долги за лето, во комбинација со чизми, со балетанки, со штикли, секако ги комбинирам и им се радувам.
    Панталони ради реда носам, и многу се нервирам крени-падни, па не си комотен кога ќе се наведнеш, па комбинирај ги со маичка/кошулка, а и не ми се нешто женствени.
    Фустан си е фустан!
     
  8. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Многу повеќе сакам да носам фустанчиња.
    Панталони носам често бидејќи морам,а во лето обожавам да носам кратки панталончиња во кои се чувствувам удобно.Но сепак гледам да не ги изоставувам фустаните.
     
  9. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    Панталони дефинитивно.
    Сукња може некогаш да се случи да облечам, да ја искомбинирам со нешто....Ама фустан, јок, можам на прсти да избројам кога сум носела :^) (исклучиво за свадби и други свечени пригоди :?: )

    Некако многу покомотно се чувствувам во панталони, или најточно кажано, во фармерки. Најкомотни ми се, но за жал на работа ретко можам ги носам :| А во сукња или фустан, уф, ќе пукнам. Се осеќам многу укочена и уштиркана, не сум јас „јас“ во сукња или фустан :D
     
  10. MaCa-J

    MaCa-J Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    135
    Зависи од пригода ;)
     
  11. IvanaMkd

    IvanaMkd Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    4.184
    Допаѓања:
    3.051
    Јас има периоди кога само фустанчиња и сукњи носам, а има периоди кога со месеци носам само панталони. Зависи како ќе ми се погоди...
     
  12. perlaa

    perlaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2011
    Пораки:
    1.223
    Допаѓања:
    788
    Зима и есен повеќе одбирам Панталони, а Лето и Пролет фустани. Сепак зависи и од пригодата :)
     
  13. Melany.Macedonia

    Melany.Macedonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    67
    пантолони !!
    а во некои ептен свечени дешавања фустаче :lol:
     
  14. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Вака за секој ден бирам некои панталони што ми стојат убаво,ама многу многу често носам и фустани. :) Се зависи каде одам и како сум расположена.
     
  15. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.637
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Зима и есен повеќе одбирам Панталони, а Лето и Пролет фустани.
     
  16. simona-i

    simona-i Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    30
    лето - фустани
    зима - панталони
     
  17. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Пола пола, иако во последно време особено оваа зима, мислам дека панталона еднаш дали облеков.
    Колку и да беше грч ладна зимава, јас си ја поминав најлагано во чизми и фустани.

    Мислам дека нема поубаво и поедноставно нешто за комбинирање од фустан. Фустан, кондура, чизмица што и да е, и шибаш.

    А не вака, панталони па мисли му ја кое сако со нив, или што одозгора, или што одоздола...а оваа зима бев мрзлива за комбинирање.
    За среќа на попусти си изнакупив од оние casual зимски волнени опуштени фустани, термо хулахопки и ја поминав зимата многу лесно и едноставно.

    А во лето фустан ми е незаменливо нешто, особено од оние широките, стави му каиш, потфати го, опни марама, пушти да паѓа преку едно рамо и идеш. Сакам панталони, најмногу ги сакам оние шалвара стил во лето, евентуално во последно време многу често носам тесни, тенки панталончиња, ама ко фустан нема друго. Плус во лето полесно е за луфтирање :D
     
  18. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    зимно време дефинитивно панталони....дури по прв пат во мојот живот ова зимо отидов во свечени панталони на свадба од што ми беше ладно (што обично нели женскиве за убавина и студ трпиме)

    А пролет,лето,есен...се зависи 50/50
     
  19. i-am-who-i-am

    i-am-who-i-am Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2012
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    17
    панталони невер би носела фустанче
     
  20. hurrem

    hurrem Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2012
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    10
    Болна сум по фустани имам 64 само зимни :rofl: а летниве неможам да ги избројам така да дефинитивно ФУСТАНИ :inlove: