1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Папучар

Дискусија во 'Канта' започната од girl.23, 7 октомври 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Што подразбирете под поимот `ПАПУЧАР`?
    Кој маж за вас е папучар?
    Да бидеш папучар значи сурово да и’ ги одземеш сите права и да ја обезличиш. :D

    Јас лично и не го одобрувам овој термин, поради неговата злоупотреба на самото значење. Затоа што секој маж кој ја поштува својата жена и на која и помага околу домашната работа, лесно е нарекуван од околината `папучар`.

    Пр. Мојот (сега бивши) го откачи својот другар за шетање, затоа што јас и тој имавме други планови. Другар му ме рече: оди бе таму, папучар еден. Мојот скроз се навреди и цел ден беше арогантен со мене, како јас да сум кривата. Ете, како другар му му го скрши егото без реална причина.

    За мене папучар е некој кој целосно ја превзел улогата на жената, а жената на мажот. Се сложувам, мажот да помага околу куќните работи, но не во целост само тој да пери, спружува алишта, пегла, прави ручек и тоа само тој, секој ден. За жал познавам такви машки во нашата фамилија. Каде не смеат ни да писнат и буквално се плашат од жената.
     
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.