1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Папучар

Дискусија во 'Канта' започната од girl.23, 7 октомври 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.798
  Што подразбирете под поимот `ПАПУЧАР`?
  Кој маж за вас е папучар?
  Да бидеш папучар значи сурово да и’ ги одземеш сите права и да ја обезличиш. :D

  Јас лично и не го одобрувам овој термин, поради неговата злоупотреба на самото значење. Затоа што секој маж кој ја поштува својата жена и на која и помага околу домашната работа, лесно е нарекуван од околината `папучар`.

  Пр. Мојот (сега бивши) го откачи својот другар за шетање, затоа што јас и тој имавме други планови. Другар му ме рече: оди бе таму, папучар еден. Мојот скроз се навреди и цел ден беше арогантен со мене, како јас да сум кривата. Ете, како другар му му го скрши егото без реална причина.

  За мене папучар е некој кој целосно ја превзел улогата на жената, а жената на мажот. Се сложувам, мажот да помага околу куќните работи, но не во целост само тој да пери, спружува алишта, пегла, прави ручек и тоа само тој, секој ден. За жал познавам такви машки во нашата фамилија. Каде не смеат ни да писнат и буквално се плашат од жената.
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.685
  Допаѓања:
  64.982
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.