1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Папучи, влечки, топлинки и слични обувки за дома...

Дискусија во 'Дом' започната од girl1985, 28 септември 2011.

  1. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Има у Пикокс Мисице по 800 денари беа отприлика.
    Јас си земав вакви лилјакови од џамбо 500че беа, е сега не прекрасни како од акцесорис :wasntme: кои се точно 3 пати поскапи од овие моиве , но можам да кажам дека многу многу топлат.
    Лани ги имав прасенцата со круна од џамбо Ана каренина погоре ги посочи, но сепак слаб квалитет имаа одоздола па им ставав дополнителна кожичка, беа само картон и постава иако топлеа од страна. Додека чизмиве се дебели внатре, гумени одздола и дебели доста. Е сеа не се волнени како оние од акцесорис, ама и во Пикок не беа волна само дебели беа. Јас ги земав дека и лилјакова ми е собата од ѕид, прекривач до теписон па да си одговарам :lol: у пикокс не ми одговараа боите :P
    Се на се, живеам во куќа каде е смрзнувачка и мора да носам папучи имам дома значи од прасиња, до чизми, имам од баба топлинки, имам чорапа-папуча, класични папучи и само од јуни до септември не ги носам. Ах да и обавезно плус носам дебели термо чорапи. Сакам топли ноженцата да ми се :)
     
  2. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Мене дечкото ми ги подари лани и сеуште се здрави и ќе си ги носам и годинава и си ги обожавам

    [​IMG]
     
    На Beauchamp, Jojoba, AnaKarenina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. LadyNN

    LadyNN Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    17
    Одсекогаш си имам проблеми со ладните стапала. Можам да кажам дека решението го најдов во топлинките на Димко Митрев. Малку се скапечки, ама вредат за секој денар... сега цената не ми текнува баш ама се максимум 1000 ден. Јас цел живот носам такви, ова зимо ќе си купам нови(стариве ми се више 5-6 год.).
     
  4. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Јас си носам или папучи или топлинки, потопло ми е на нозете и дома не е баш за бос да шеташ :lol: :lol:
     
  5. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    А кај има такви топлинки во облик на мечиња, прасиња, крави ??
    Сакам и јас да си купам, ептен симпатични ми изгледаат. :D
    Се надевам не се со некоја астрономска цена. :?:
     
  6. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Не се многу скапи до 300-350 денари се, јас си купив пред 4 години но не ми издржаа ни една сезона. Моите беа зајчиња :$
     
    На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Kaetana

    Kaetana Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    2.919
    Допаѓања:
    14.562
    Пол:
    Женски
    Како огромен љубител на зимата и (скоро) се што ни носи, морав да се уклучам во муабетов... :D

    Бидејќи и јас патам од синдром на ладни стапала, сум пробала повеќе варијанти за греење (од обувките за по дома)... како една од најубавите можам да ја наведам варијантата калчуни = топлина на стапалата пропратена со долготрајност и прекрасна носталгија по детството... :P
     
  8. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Јас сум ти манијак за топлинки. Станувам сабајле, или влегувам дома и прво нив ги облекувам.
    Како вечито не загреан човек секогаш ги носам и кога одам на гости обавезно барам да ми дадат. Имам некои си 7-8 пара во разни бои, а најудобни ми се тие што се како балетанки од Џамбо. Кога бев мала ми купија едни ептен гломазни жолти со Џивџив и си ги обожавав, кога е ептен ладно носам едни предебели од кинеската продавница, имам и обични фротирски за после бањање, а некогаш и си носам едни плетени од баба ми. Таа си ги вика пупиња :D али многу топлат.
     
  9. Argasi

    Argasi Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    278
    како што имам паркет низ целиот дом, не соблекувам папучи од нозеве од октомври навака :D
     
  10. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.558
    Ги мачкаш со коњска маст (црвена),ги пикаш у дебел чорап,па у уг и немаш мука цела зима,плус меки ти се џоа бебешко газе пошто нон стоп се спуруваат и од тоа мастта,можеш и вазелин да им ставиш,абе мед да лижеш! :D
    Е саамо така нема смрзнати стапалца!
     
  11. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Таман ко ќе се разлигави маста ,уживанција :D

    Он топик - ги мразам сите топлинки ,сафра и склет ме фаќа од нив!
    Единствено можам да ги носам (десетина минути) моите розови зајаци ,си ги купив од Турција и најмили ми се :inlove:
    Стандардна влечка не доаѓа во предвид ,не знам да одам јас со такви пераи ,има глава да скршам на некој ќош ,пантофки - никој други освен зајаците ...
     
  12. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Јас последно око им фрлив на едни од Пирамидка со звездички не знам кај имаше постирано :worried: побарав какви беа убави!!! :*: :*: :*:
    Инаку порано имав со кученца, ама поим немам кај ги оставив и ги загинав, и сега располагам со обична влечка за по дома со цветен дезен, и едни розеви со плаво, неодредена шара. Инаку не носам влечки во зима, мајками само ми вика облечи влечки дете, облечи влечки. Кога носам најчесто се лизгам низ паркет и по некоја минута ги соблекувам. Ме нервираат ептен значи, и никогаш не сум можела да се навикнам додека на тие кучињата можев да одам, дека затворена ногата.
     
  13. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Фирлес душо, тие ми се поклон од мајка ми, едни меки меки и како апостолки? Тие веројатно ги мислиш :)
    Најубави се! И најмеки бре.

    Ја сум ви луѓе прав папучар! Не дека сум нон стоп по папучи ама ги сакам многу и ги имам, а да ви кажам и почитувам особено во зима. Летно време шетам со апостолки обично или сосема боса.
    За гостите ги имам оние најобичните папучи од Икеа, во сите бои, за секој по нешто - изволте! :lol:
    Потоа имам едни волнени, прави папуча стил, тие се со тврда пластика одоздола па ептен ако треба у влез или по надвор да искочам, ги наметнувам ама не ги сакам многу.
    Имам едни кремасти - ко балетанчиња се, само не се за по надвор туку се папучи.
    Потоа имам поклон огромни папучи, топлинки кои изгледаат како фенси тигрести стапала со розеви лакирани нокти. Ги добив поклон од другарка за Божиќ :D Не знам дали можете да ги замислете, ама многу се кичесто прекрасни. И кога шетам со нив обожавам да играм твист по дома, затоа што изгледаат комично особено тоа розевкастите нокти.

    И најомилени ми се едни кои изгледаат нешто ко астронаутски чизмичиња, 20 сантими над глужд, розеви, со минијатурни Снупи фигурчиња и горе се врзуваат. Тие ми се од Х&М на времето кога продаваа вакви и многу се фора. Ги носам и летно време....изгледаат ко UGGs ама розева папуча стил, и си ги носам нормално со кратки пижамчиња или спаваќи :lol:
    Отприлика вакви ама потенки.
    [​IMG]

    А мајка ми сега си купила исти вакви за по дома само зелено-црни. Лудо женче ама ќе и ги крадам ]:)
    [​IMG]

    Е уште лајнарка немам, ама и таа ќе си ја набавам кај и да е за летно време.
     
    На eli25 и Fearless им се допаѓа ова.
  14. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Убијам за вакви. :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

    • hmprod.jpg
      hmprod.jpg
      Големина на фајлот:
      12,8 KB
      Прегледи:
      385
  15. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Јас едноставно немам навика да носам папучи. Многупати ми се случило да си речам дека цел ден ќе носам папучи, ама нема шанси да ги носам повеќе од пет минути бидејќи каде и да седнам ги кревам нозете па морам да ги оставам папучите, а откако ќе станам не можам да ги бркам и да ги облекувам пак и ги оставам така. Ептен ме нервираат. Така што зиме, лете јас со боси нозе шеткам по дома. Плус колку пара папучи се изгубени кај мене дома. Секоја есен се купуваат нови папучи и до почетокот на зимата се изгубени па пак мора да се купат.
     
  16. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.446
    Допаѓања:
    34.329
    Пол:
    Женски
    мене како што секоаш ми е ладно , без разлика дали е лето , зимо си носам папуЧки по дома
     
  17. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    од плетените чорапи со волна нема поубаво :D имам едни такви и си ги сакам бидејќи се цело зимо уз мене..
    по папучите не сум многу :)
    ама мора да се има нешто на нозете :!:
     
  18. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    најубави папучи на свет со сум ги купила и со ги имам и за кои не жалам ни пари ништо се dr.lugi од хрватска си ги купив а бе луге ги носам и зиме и лето, зима топлат лето ладат 100% памук страшна работа . Ги има и во мк ги имам видено во виола аптеките само цената незнам која е !! прекрасни се
     
  19. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Јас по дома си шетам боса. Така да.. папучи облакам 2-3 пати во месецот (само есен, зима). Ич немам навика за папучи, ама ич. Ме нервираат.. ќе легнам, треба да ги соблечам, па после пак облечи. х) Ќе ги зашуткам под кревет, па после иди барај ги. Па ај нови ќе облечам. Па ќе почнат да викаат дека сегде оставам папучи.. Вака ми е поарно..
    Ама сакам вакви, иако незнам колку време ќе ги носам..
    [​IMG]
     
  20. Tenna

    Tenna Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    331
    Јас сум си и лето и зима со папучи на нозете. Летото отворени некои или пообични апостолки, а во зима класични папучи или овие како балетанки што се.
    Најмногу носам дека сум се навикнала и шубе ми е боса или по чорапи да газам по тепих (колку и да чистиш увек нешто ќе се најде и да ти се залепи на нога),а после легнувам на прекривач,качувам нозе и некако ми е безвеза. Овака ми е подобро со папуча на нога, па со помирна совест ставам нозе на кревет :)