Паради на гордоста

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од LGBT, 3 август 2012.

?

Дали поддржувате одржување на паради на гордоста?

 1. Да

  113 глас(а)
  41,7%
 2. Не

  104 глас(а)
  38,4%
 3. Не ме интересира

  54 глас(а)
  19,9%
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.281
  Допаѓања:
  7.636
  Пол:
  Женски
  Ќе го каменуваа ,каков хејт шират овие од црквите ,религиски фанатици се најпокварени луѓе.
   
  На WildMk и jessica1234 им се допаѓа ова.
 2. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.902
  Допаѓања:
  158.776
  Пол:
  Женски
  Кое мнозинство кај нас бе Косми? Полуписмената раја што колне и пцуе по фб? Па самото постоење на заедницата е за голема маса кај нас провокација.
  Ако и беше спорен оној перформансот на прајд викендот, на парадата немаше апсолутно ништо провокативно и навредливо.
  Ги бранел десничар зашто исламски екстремисти и мигранти ги нападнале, нема врска како се промовирале. Да биле христијани во истата улога, шипки ќе ги бранел, гарант. Нема поголемо лицемерие од она на бели десничари наспроти конзервативноста на исламот водено од чиста ксенофобија, додека и христијанството има иста аверзија кон модерни вредности, само муслиманските фундаменталисти со насилство се позабегани. Како можете толку наивни да сте, еве не знам.
   
  На WildMk, Nausicaa, CameliaMiller и 5 други им се допаѓа ова.
 3. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.543
  Допаѓања:
  23.757
  Пол:
  Женски
  Кои личности бе човеку? Еве трет пат те прашувам, посочи конкретно кое мислење било навреда кон верници ајде. И не може да е на Вајлд тоа, кога отпосле го пиша, не нè прави улави.

  Или цитирај или не изигрувај Мојсеј.
   
  На theowndemon, WildMk, Nausicaa и 7 други им се допаѓа ова.
 4. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  495
  Допаѓања:
  3.923
  Пол:
  Женски
  А тија што влегвале во бус биле со геј знаменца или тапани?
   
  На WildMk, CameliaMiller и Alisa22 им се допаѓа ова.
 5. Mr. Right

  Mr. Right Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  1.958
  Допаѓања:
  66.775
  Пол:
  Машки
  @Petra777 и компанија, зошто упорно вреѓате некого? Религиски ли е тоа? Ви се нафрли некој зошто си во хетеро брак?
  Што ќе правиш ако детето ти е геј?
   
  На WildMk и Alisa22 им се допаѓа ова.
 6. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  4.389
  Допаѓања:
  85.951
  Јaс уште не знaм штo беше нaвредливo и прoвoкaцијa и шoк вo пaрaдaтa. Вие сaкaте пaрaдa пo терк нa верски прaвилa? Oблечени пристoјнo, зaкoпчaни дo грлo, сo нaведнaти глaви и без глaс? Тaкa, вo црквa, oти тaкa слoбoдa не се изрaзувa. Прoтив прoвaкции сум и јaс, сaмo пoкaжи ми, мoже не сум виделa нештo штo ти виде.
   
  На WildMk, crimson, Nausicaa и 6 други им се допаѓа ова.
 7. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  495
  Допаѓања:
  3.923
  Пол:
  Женски
  Петра се изјасни погоре, ќе презела некакви психолошки мерки ако детето и е геј.
  Само 5 луѓе ја прашавме, никако не ни објасни кои се тие. Ах.
   
  На WildMk, Petra777, Alisa22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Mr. Right

  Mr. Right Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  1.958
  Допаѓања:
  66.775
  Пол:
  Машки
  Еве шести пат јас ќе ја прашам. Кои се тие психолошки мерки @Petra777 ?
   
  На WildMk, Petra777, Alisa22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.357
  Пол:
  Женски
  Тие што ЦИА ги користи сигурно :D
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 10. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  2.716
  Пол:
  Женски
  За парадата беа. Затоа што имаше со нив и неколку вистински поддржувачи на геј заедниците. Тие со тапаните пред црква се собираа.

  Што доби геј друштвото од парадата, освен нели што е прва парада во Скопје?
  И пак ке кажам, не може во парада што ја слави љубовта, да се вклучат сексуални работници и маскоти со гол газ.
   
 11. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.281
  Допаѓања:
  7.636
  Пол:
  Женски
  Психолошка тортура , носење у манастир ,прскање со крстена вода ,заклучување у подрум и на крај егзорцизам јер .. опседнат од ѓавол.
   
  На theowndemon, WildMk и Someonespecial им се допаѓа ова.
 12. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.561
  Допаѓања:
  10.938
  Пол:
  Машки
  Ја нападнавте @Yowannty и @LiliBoz без никаква причина. Ако за другите постоела некаква причина, за нив не верувам дека постоела. Како малку да имаше во последните неколку дена, па ова на Вајлд било после тоа напишано. Листај наназад ќе видиш кои се. Наоѓајте само изговори. Јас нема што да разговарам со тебе повеќе оти и ти погоре не ми одговори на моето прашање. Си ја браниш другарка ти која пишува за нешто каде што не му е место и што не е тема на разговор. Ти благодарам многу на комплиментот сега и Мојсеј ме направивте. Одлично однесување за еден модератор. Секоја чест за тебе.
   
  На Caci55, Petra777 и ocicka2014 им се допаѓа ова.
 13. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.565
  Допаѓања:
  71.458
  Пол:
  Женски
  Кај експерти ќе го носиш за да му го избришат гејскиот дел во мозокот на детето. :fubar:

  Има експерти во тајни служби за бришење меморија.
  Не мора цела меморија, туку само таа инфицирана со гејски сатански мисли :muscle:

  Те бршат и за 5 минути си кукурек.
  Те прават џоа стрејт си се родил :rofl: :whew:
   
  На WildMk, crimson, Annath и 8 други им се допаѓа ова.
 14. KateKane

  KateKane Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  13.481
  Пол:
  Женски
  Имав едно старо мислење, апла за муабетов тука е погодено

  Леле да ве разберам ако ве има вакви по доктори што си ги носите децата за да ги "лекуваат" има да ве испријавам во сите социјални служби, а ако разберам доктор вакви ескапади да прави прва у комора ќе го пријавам.
   
  На WildMk, TeddyGrey, Annath и 6 други им се допаѓа ова.
 15. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  1.890
  Допаѓања:
  29.139
  Пол:
  Женски
  Ама како ти на таа проста раја ке се доближиш?Со парада?

  А на перформансот како глупа провокација и навреда реагираа многу што не се проста раја.

  Јас себе не се сметам за дел од проста раја и го сметам перформасот за провокација на нашиве аматери од лгбт.
  Да напоменам дека и парадата не така одамна во Загреб исто одеше со порака "Исус имал двајца татковци и испаднал нормален" !
  Зошто,нема потреба од тоа.Тоа е дело на маркетинг стручњациве кои се назад во лгбт организација.

  Ако имаш мнозинство на декларирани верници кои ти посочуваат дека се навредени,прифати и извини се за грешката.
  Повеке подршка ке добиеш него со удирање глава во зид.

  Се додека не постои самокритика кај лгбт организацијата и нивните следбеници нема сојузништво,и се додека се правиме блесави и убедуваме дека ништо не е провокација.
  Исто и вчера со костимот кој преставуваше пародија на традиционална носија.
  Прост маркетинг е тоа на нашиве лгбт.
  Суштинскиот дел е е дека со парадите во Европа никогаш ништо не се добило,напротив било полошо,а веке спомнав пример во Британија дури и литературата била забранета.
  Значи чекорот не е исправен за добивање права на кои целат.
  Нека прават парада ,мене не ми смета парадата воопшто,но ако дискутираме за неа,ја сметам за погрешен начин,веке реков да се фокусираат на сојузништво и пронаоѓање партнер,а не на промоција и провоцирање ,беспотребно создавање непријатели,бидејки мнозинството не можат да го моделираат онака како они сакаат.Тоа е невозможно.

  @Bridget

  Мислев на перформансот организиран од лгбт на прајд викендот,кој беше провокација со алиби уметност(facepalm)
   
 16. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.982
  Пол:
  Женски
  Библијата беше наречена "факинг", мене ми е жал дури што мора да го пишам сега.
  @Tan4ence тоа...
  Колку пати сме наречени конзерви и ред други епитети?
  Дека децата со сила ги вовлекуваме во религијата?
  Дали виде пред 3 дена коментар дека @lovestoneddd и @Someonespecial ми пишаа дека животот ќе си поиграл со мене, т.е детето ќе ми било геј?
  Ова што е? Не ми е јасно зошто модератор брише и не реагира.
  Да одговарам, @Mr. Right ако за тебе ова беше парада со "дојденци" и вештачки насмеани лица принудени да дојдат, ок имаше парада. :D
  На другото нема да одговорам и 10 да ме прашаат, дете хомо нема да поддржам никогаш, а маж ми уште помалце.
  Ајде доста ми е внимание, па еднаш у годнината го имате, како човек имун да остане. :D
   
 17. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.543
  Допаѓања:
  23.757
  Пол:
  Женски
  Е ајде де цитирај, уште чекам. Само знаете да зборите генерално, а кога ви бараат конкретни аргументи се вадите.
  Ни знам што си прашал, ни па која другарка сум ја бранела, изгледа тоа од други теми рчки. Чекам конкретен цитат, ако веќе се клеветиме, go big or go home.

  Едит: Ооо имаме уште еден бисер - на сила биле луѓето принудени да парадираат. Ептен сте креативни нема што.
   
  На theowndemon, VoodooGirl, Nausicaa и 2 други им се допаѓа ова.
 18. CameliaMiller

  CameliaMiller Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  4.993
  Допаѓања:
  121.262
  @Petra777 во ред, нема да поддржиш.
  Која е алтернативата?
  Ова сериозно те прашувам, не се зезам.
   
  На WildMk и VoodooGirl им се допаѓа ова.
 19. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  495
  Допаѓања:
  3.923
  Пол:
  Женски
  Што ќе му направите на детето, ќе го дадете во дом за без родители?
  Или во safe house на лгбт?
   
  На WildMk, JollyGirl, Nausicaa и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Tan4ence

  Tan4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  17.558
  Реков нема веќе да пишувам ама јок бе, уште некој е дубоко увреѓен од мене.
  Ако ве интересира начинот на кој @Petra777 ќе го лечи детето, јас знам. Во друга тема сама си призна дека ќе го клука со хормони. Изгледа сама појма нема какви последици може да му направи тоа по здравјето. А за такво нешто во нормална држава се одзема детето од таков родител. Барем би требало да се одзема. Зашто ниеден доктор не лечи педерлук.

  А за факингот нема више да се објаснувам. Коа не сфаќате, што да ви правам.
  И да, навреда кон книга е ништо во споредба со физичко и психичко насилство врз човек. Ама ништо.
   
  На theowndemon, VoodooGirl, WildMk и 5 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.