Паради на гордоста

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од LGBT, 3 август 2012.

?

Дали поддржувате одржување на паради на гордоста?

 1. Да

  113 глас(а)
  41,7%
 2. Не

  104 глас(а)
  38,4%
 3. Не ме интересира

  54 глас(а)
  19,9%
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.357
  Пол:
  Женски
  Значи раѓате дете и случајно е геј, го отфрлате.
  Океј, а тогаш зошто воопшто би биле родители? :?:
   
  На theowndemon, WildMk, Mishela и 9 други им се допаѓа ова.
 2. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  495
  Допаѓања:
  3.923
  Пол:
  Женски
  Нашите деца се стрејт, СДС сакаат да ни ги попедерчат и ги мкнат на паради за да влеземе у Европа.
  (татко кој пцуе педерана секој ден, а детево до него геј и ќути ко пиле зашо нема девојка 30 години).
   
  На theowndemon, WildMk, Angie1432 и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.982
  Пол:
  Женски
  Да си биде како што си беше до сега. Од парадава видов двајца како се љубат на слика. Ок и тоа. Која е потребата јас и маж да земеме да се лапаме на контра парада и да закачиме таква слика за да покажеме дека е љубов?
  Немам против да се љубат. Слободно... Зошто пред очи на деца?
  Нека си се венчаат во земја каде што е одобрено. Овде уште 100 светлосни години нема да се одобри, да не се лажеме .
  Се прават само контра ефекти. Ене истепни има. Едни со ќотек, други во затвор. Зошто?
  Она со носија исечена на задница, зоштооо?
  Толку примитивизам тоа страшно!
  Затоа нека си седат раат.
  @Tan4ence а извини, транс по примаат хормони пред припрема за промена на пол, шо е тоа?
   
  На ocicka2014 и fana им се допаѓа ова.
 4. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.281
  Допаѓања:
  7.636
  Пол:
  Женски
  Глеам попрво би прифатиле вашето дете да е наркоман него геј.
   
  На theowndemon и WildMk им се допаѓа ова.
 5. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  8.950
  Допаѓања:
  108.611
  Петра ти и мт не се љубите пред детево? Не искажувате љубов?

  Јас и мм да и скрос природно ми е.
  Па така и они. Дали двајца мажи дали две жени, не е битно. Љубов е и нивното.
   
  На Lolipop23, sweet-cherry, theowndemon и 12 други им се допаѓа ова.
 6. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.982
  Пол:
  Женски
  Да. Ама не по улици.
  На нет никад не би закачила слика како се лапам со маж. Во пубертет може сум го правела.
  Двајцата ги бацувам.
   
 7. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.561
  Допаѓања:
  10.938
  Пол:
  Машки

  Верниците ова верниците , а не прифаќате кога некој има различно мислење од вас. Во оваа тема беше . Еве ти штом толку си запнала. Цело време провоцирате и извртувате нечии зборови, само некој да испадне хомофоб. И знаеш која е другарка ти, ако ја пратиш дискусијата од почеток.

   
  На Petra777 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  1.890
  Допаѓања:
  29.139
  Пол:
  Женски
  И вака ке ги браните своите ЛГБТ права, со прашања дали Петра ке си го даде своето дете во дом?
  :o
   
  На ocicka2014 и Petra777 им се допаѓа ова.
 9. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  495
  Допаѓања:
  3.923
  Пол:
  Женски
  @Petra777 Твоето дете и да е геј и да е би, тоа никогаш нема да ти се отвори тебе и може да глуми стрејт до крајот на животот. Ти пожелувам да е стрејт у секој случај, да не мора да преживува психолошка тортура.

  Него сакам да те прашам, повеќе би се срамела со геј дете или наркоман/алкохоличар?
  И не ми одговори дали би се откажале од него како родител?
   
  На theowndemon, WildMk, Srckata28 и 6 други им се допаѓа ова.
 10. Tan4ence

  Tan4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  17.558
  Тие се даваат под дозвола секако од доктор за кај човек пример роден со пенис а се осеќа жена да се истакнат женските особини. Психијатар и ендокринолог веројатно се лекарите кои се вклучени во ова.
  Не ги лечи од трансот, им помага да станат она што се осеќаат дека се.
  А хормони кај лице кое е геј нема ништо да направат освен здраствени проблеми со оглед на тоа што очигледно ќе го труеш без дозвола од доктор зашто пак ќе повторам ниеден доктор не лечи геј луѓе.
   
  На WildMk и VoodooGirl им се допаѓа ова.
 11. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.902
  Допаѓања:
  158.779
  Пол:
  Женски
  А на нет слики од други маж и жена што се бацуваат ти пречат? На филм или серија? Би се потресувала дете да види таква сцена со стрејт луѓе?
   
  На theowndemon, WildMk, JollyGirl и 7 други им се допаѓа ова.
 12. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.281
  Допаѓања:
  7.636
  Пол:
  Женски
  Добро и може да објасниш како тоа што тие си се сакаат ти влијае тебе? Нели во христијанството сите се еднакви бог еднакво ги сака сите. Јас стварно не сфаќам каков нечовек треба да бидеш за да ти пречи нечија љубов .
   
  На Broken♡, WildMk, Annath и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.982
  Пол:
  Женски
  @Cosmi јас сериозно не обрнувам внимание посебно кога ќе се спомне тоа. Се фатија за моето дете што едвај има 6мес, па уште и видовити судбината ќе си поиграла со мене. Што повеќе ?Дали ова личи на здрав разум?
  @Someonespecial мене ми мењале канал од такви содржини, за тебе нез.
  @VoodooGirl се што наброја ми е на исто рамниште.
   
  На Cosmi и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 14. CameliaMiller

  CameliaMiller Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  4.993
  Допаѓања:
  121.262
  Изгледа не ме разбра.
  Ако детето ти каже дека е геј, велиш нема да прифатиш.
  Ама не е тоа некој било кој, дете е.
  Ете ако нема да го поддржиш, што ќе направиш?

  Јас искрено не гледам друга опција, ако постои кажи ми ја.
   
  На WildMk, Anabelle.Amorette, lovestoneddd и 3 други им се допаѓа ова.
 15. CameliaMiller

  CameliaMiller Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  4.993
  Допаѓања:
  121.262
  Патем, не инсинуирам ништо.
  Прашувам.
   
  На WildMk и Petra777 им се допаѓа ова.
 16. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  8.950
  Допаѓања:
  108.611
  Јас не гледам нешто страшно навистина, ете ние се бакнуваме и по пат. :D
  Некаде детево ќе го види и тоа.
   
  На WildMk, Anabelle.Amorette, CameliaMiller и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.982
  Пол:
  Женски
  Навика. Ние во јавност скоро па никогаш. :)
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.281
  Допаѓања:
  7.636
  Пол:
  Женски
  Ќе одговориш? @Petra777
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 19. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  495
  Допаѓања:
  3.923
  Пол:
  Женски

  Транс луѓето примаат хормони по своја воља, исто како жени кои сакаат да користат хормонска терапија за регулација на нивниот месечен цикулс. Тоа што се? Хормони исто.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.902
  Допаѓања:
  158.779
  Пол:
  Женски
  За обичен бакнеж и држење за рака?! Оффф 21 веку, што сѐ трпиш сѐ уште!!! :headbang:
   
  На WildMk, JollyGirl и Alisa22 им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.