Паради на гордоста

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од LGBT, 3 август 2012.

?

Дали поддржувате одржување на паради на гордоста?

 1. Да

  113 глас(а)
  41,7%
 2. Не

  104 глас(а)
  38,4%
 3. Не ме интересира

  54 глас(а)
  19,9%
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.543
  Допаѓања:
  23.757
  Пол:
  Женски
  Овие ти се најдобрите што ги ископа? :D
  Во првото Вајлд вика дека не секој верува во Бог, т.е. не им е важно на сите Библијата што вика. Не е навреда тоа.
  Второто многу очигледно се однесува на оние што се против лгбт, а се повикуваат на верата.

  Јас па се чудам какви навреди летале.
   
  На staycalm, WildMk, JollyGirl и 9 други им се допаѓа ова.
 2. KateKane

  KateKane Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  13.481
  Пол:
  Женски
  "Неприфаќањево" кон хомофобиве во темава од страна на либерали ми е еквивалент на тоа да ти дојде некој дома, да ти се посере на тепих, во твоја куќа и кога ќе го избркаш да ти рече ама зошто ти мене ме дискриминираш, тепаш и вреѓаш???

  Е вие не се серете на тепих, ама курот ни го потековте, пардон мај френч.
   
  На staycalm, WildMk, senjorita-v и 12 други им се допаѓа ова.
 3. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  1.890
  Допаѓања:
  29.139
  Пол:
  Женски
  Стварно ја претеравте.

  Ова е на таа ЛГБТ агресија на дело.
  Немој после да плачете дека не сте биле агресивни.
  Што ви е криво детето на Петра вака што го земате во уста?
   
  На Caci55, ocicka2014, Bitter-Sweet и 2 други им се допаѓа ова.
 4. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  495
  Допаѓања:
  3.923
  Пол:
  Женски

  На исто рамниште ти е геј дете и наркоман???
  Уау, јас стварно веќе немам коментар тука.
  Жално. :(
   
  На WildMk, Alisa22 и Nausicaa им се допаѓа ова.
 5. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.237
  Допаѓања:
  8.789
  Пол:
  Машки
  Темава е "паради на гордоста" и тука се очекуваат и позитивни и негативни критики за парадите. Ако сакате само еднострана "дискусија", тогаш во насловот допишете "само за поддржувачи на ЛГБТИ идеологијата".
   
  На ocicka2014, Bitter-Sweet и Petra777 им се допаѓа ова.
 6. KateKane

  KateKane Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  13.481
  Пол:
  Женски
  Пишувај бре љубави ти до утре. Со такви како тебе I can do this all day што би рекол омилениот ми Капетан. Како што те замолчив вчера, можам literally секој пат. Ама трагикомични сте со тоа дека сте дискриминирани. Дискриминиран хомофоб, поголем оксиморон од ова немало, нема и нема да има.

  Бај д веј, на парадава доброволно имаше повеќе луѓе, него вие со усбиња од секта што подведувате. Ако веќе вадиме статистки кои јас толку многу ги сакам :D
   
  На staycalm, sweet-cherry, DAngel и 11 други им се допаѓа ова.
 7. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.561
  Допаѓања:
  10.938
  Пол:
  Машки
  Има и други ме мрзи да барам. Овие се од денес. Тогаш зошто се чудите кога некои од членовите ќе речат дека не ја поддржуваат парадата и не ги прифаќаат. Секој различно размислува. Можеби за тебе не е навреда за мене можеби е. Тоа верниците ова верниците она ми звучи на класично генерализирање.
   
  На EvAngelos му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  2.995
  Допаѓања:
  28.777
  Пол:
  Женски
  Да прифатам и почитувам мислење кое ме прави ненормална, неприродна, невоспитана, педофил ?
  Нема да видиш таква покорност од мене никогаш.

  Друго, зашѕо изиграваш добричина тука ? Неповикан дојде демек неутрален, да смируваш страсти а уствари подгреваш?

  Ако толку цениш различно мислење, и почитување на туѓото, гледам упорно верглаш со тоа. Зошто плачеш кај модератор кога Џон ти рече дека си напорен за читање ?
  Тоа е негово мислење зошѕо не го почитуваш ?

  Ти паѓа у вода све.
   
  На Broken♡, staycalm, WildMk и 13 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.