1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Паралија (Грција)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од plavusha, 23 јуни 2011.

  1. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    Како одате цените за студио за 2 лица?
     
  2. Westlife

    Westlife Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    642
    Допаѓања:
    617
    Феминки помеѓу Паралија и Лептокарија што да избереме? Искуства?
     
  3. Quuen

    Quuen Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    465
    Допаѓања:
    2.603
    Пол:
    Женски
    mestoto e prekrasno ima mn prodavnici aparmanite se kompletno novi ( zboruvam za apartamnot vo koj shto jas bev smestena) povekjeto se vili vodata ne e mnogu cista no toa e vo poplitkoto

    pozdrav ako odite super kje si pominete vi ja predlagam Vila Diana cenite se dvizata od 20-30 eura od den no apartamnite se totalno novi so wi-fi klima renoviran toalet kujna..

    eve vi link za da ja poglednete vilata http://www.agoda.com/villa-diana-apartm ... ia-gr.html
     
    На SimonaTino и BeLLaDona23 им се допаѓа ова.
  4. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Лептокарија ти е многу помало место во споредба со Паралија,но е фино за одмор.Водата е чиста поголемиот дел од времето,плажата е солидна,само што има камења.Апартмани има покрај морето,но се многу поскапи,а другите се на повисоко, па пеш би ти требало 15-20 минути да стигнеш до плажата.
    За ноќен живот има кафичи и дискотеки,како и гужва за време на сезона.
    Паралија ти е рај за шетање,посебно навечер.Полна е со продавници,кафичи,дискотеки и што душа ти сака.Најголема пречка ми беше нечистата вода,ама последниве 2 години гледам на подобро оди ситуацијата :D
    Ако си со друштво,ти ја препорачувам Паралија,Лептокарија ми е досадна :D
     
    На crazylady и Valerin им се допаѓа ова.
  5. AngelchE23

    AngelchE23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    2
    Девојки,јас и дечко ми планриаме со уште еден пар да одиме Паралија од 3ти август една недела..превозот ни е само 88 ден повратна преку агенција и сами ќе бараме смештај таму..па сакаме некои двокреетни студија значи одделени да бидат со другиов пар а заедничка кујна пример..кажете ми ВЕ МОЛАМ итно ми треба отприлика дали че се најде нешто поевтино пример од 20 евра од ноќ за двајца да поделимне некако ... вемолам тие што знаете кажете .. ви благодарам однапред
     
  6. Sw3et.Ang3l

    Sw3et.Ang3l Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    1.261
    Допаѓања:
    2.096
    Пол:
    Женски
    Па мислам дека ќе најдете ама незнам дали ќе најдете одделно обично сите се заедно за четворица освен оние дуплекс што ги викаат незнам тие за колку се ама тие одат околу 50 евра .
     
  7. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Паралија дефинитивно местото е преубаво не е мн.големо средено чисто плажите песок,повеќе избор за храна смештај и све и помалку Македонци да се одмориш :lol: според мене нема никаква споредба со Лептокарија имам ојдено еднаш на викенд и мене воопшто не ми се допадна Лептокарија....
     
  8. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Се согласувам со тебе само за Македонците не се согласувам, за жал секој ден ги има се повеќе, да не речам премногу и кај и да се свртиш слушаш македонски да зборат и ќе најдеш и по некој од твојот ист град, тоа е гарант :tmi:
     
    На ku4ence и Sigma* им се допаѓа ова.
  9. SmilerGirl

    SmilerGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2011
    Пораки:
    400
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Дали некој престојувал во новиот дел на Паралиа во вилата Калипсо ?
     
  10. Haritiela

    Haritiela Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2013
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    222
    Пол:
    Женски
    Дали има некој да ми прати понуди за Паралиа од 10 септември нешто
    сите се од 7 и од 13/14 ти
    затоа што на 9 ти ми е последно полагање на факултет значи од 10 ти сум слободна
    или ако знаете некои вили што можам таму да уплатам на лице место за 7 ноќи ми треба двокреветна соба ама у центар да е :)
    лани бев од 8 ми ама преку агенција :/
    и за превоз нешто ако знаете дали има до таму нешто
     
  11. Quuen

    Quuen Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    465
    Допаѓања:
    2.603
    Пол:
    Женски
    јас ти ја предлжувам вила диана не се наоѓа во центарот но на 300-400 м ти е центарот на гугал написи вила диана паралија ќе ја видиш газдата се вика василаки во вилата има интернет на секој два дена ти ја менуваат постелнината ние си поминавме лани прекрасно сега мислиме за лептокарија ако знае некој како се движат цените таму нека ми пише лп
    ако одите во паралија нема да згрешите но сепак тоа е ствар вкус
    slobodno pisete mi poraka ako ve interesira nesto za paralija
     
  12. emiema

    emiema Нов член

    Се зачлени на:
    19 август 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Паралија превоз преку недела-ХИТНО!!!

    Здраво девојки,
    Сакам да ве прашам дали некој знае некоја агенвија, превозник.. што возат за Паралија но преку неделата ? Прашував по некои агенцци сите одат во сабота и недела.

    Поздрав
     
  13. Nezamenliva

    Nezamenliva Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2014
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    110
    Јас идам во Паралиа сега во недела на еднодневна тура, па ме интересира какво е времето сега, какви температури се најавуваат за викендот?
    Калиас, има ли уште ефитни работи како лани, м? :D
     
  14. Sorry Fish

    Sorry Fish Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    11
    Девојки гледав понуди на Сама Холидеј и ми се допадна летово во Грција(Паралија) евтино е само сакам да се информирам во врска со вилата ако некој знаеда ми каже како е удобно ли е чисто ли е и како се движат цените во Паралја Благодарам однапред.Вилата е Victoria Inn и дали од агенцијата се одговрони. :* :* Инаку уплатата треба да се изврши до 01.04.2015
     
  15. wanderlust

    wanderlust Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2015
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    2.383
    Скоро секоја година одам во Паралија. Местото е рај за шетање, ноќен живот има огромен број кафичи, ресторани, дискотеки, бутици за облека, продавници за накит, тракатанци ..колку сакаш...местото е прополно со туристи има живот. Но не сум задоволна од водата во последниве години е многу прљава и матна...А инаку сакам и да сменам малку...би сакала да одам на Закинтос особено на Навагио плажата како што можам да видам по слики местото е СОН! преубаво :inlove:
     
    На ku4ence му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Aerial

    Aerial Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2015
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    83
    Пол:
    Женски
    Пред две години бев во Паралиа и не би отишла пак, воопшто не ми се допадна.
     
  17. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Devojki, ako nekoj odi na odmor vo Paralija i e zainteresiran za smestuvanje vo Paralija neka mi prati lp, bi mozela da pomognam okolu smestaj ;)
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  18. strumfeta21

    strumfeta21 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Да мене ми треба помош за смештај после 25 јули во Паралија :D
     
  19. ssweety

    ssweety Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    1.494
    Пол:
    Женски
    Девојки колку се движи од прилика студио за 2ца во август во паралија?
     
  20. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Okolu 30, 35, 40 evra zavisi sto barate :)