1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Паралија (Грција)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од plavusha, 23 јуни 2011.

  1. Sw3et.Ang3l

    Sw3et.Ang3l Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    1.261
    Допаѓања:
    2.096
    Пол:
    Женски
    Девојки бил ли некој скоро во Паралија, се наоѓа ли сместување и како се движат цените? Сакаме да одиме три другарки после 2ри август па каква е ситуацијата, дали би нашле сместување?
     
  2. YoungandBeautiful

    YoungandBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    Најдобро е да си одите преку агенција. Цените се добри не е скапо, нешто слично како овде. Вие сте 3 другарки, во агенциите има понуди 2+1, третиот го плаќа само превозот. Ќе си ја поделите сумата подеднакво на сите три и таман ќе дојде, За скапо, не е скапо, барем годинава гледам за Грција има многу добри понуди.
    За агенцијава кажав за да не одите на ризик. Бевме ние пред некое време Паралија и едно семејство на плажа имаше, кажуваа дека во вилите што беа најблиску до плажата нашле смештај за 30 евра, 7 дена ама со сопствен превоз беа. Така уште поефтино ако најдете.
     
    На ku4ence и Sw3et.Ang3l им се допаѓа ова.
  3. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Ima smestaj, ako sakas pisi mi lp mozam da ti pomognam za smestuvanje, imam nekolku slobodni sobi :)
     
    На Irrepleceable му/ѝ се допаѓа ова.
  4. delevingne

    delevingne Популарен член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.018
    како се движат цените сега на облека,обувки,аксесуари?
     
  5. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Eftinija, poeftino nema nikade ;)
     
    На delevingne му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ar.ik

    ar.ik Активен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2015
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Женски
    Девојки дали бил некој почеток на септември во Паралија да ми каже какво е времето отприлика..со мм одиме на 29 август и сакаме 14 дена да останеме па ако не е баш топло да ја откажеме втората недела.. И дали бил некој во вила атина да сподели искуства. Позз
     
  7. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Ubavo e vremeto i vo septemvri isto kako vo avgust, toplo, prijatno i ubavo za odmor :)
    Vila Atina e 50-50 nisto posebno ;)
     
  8. sanja.sani

    sanja.sani Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    2
    Девојки ме интересира колку време се патува со автобус од Скопје до Паралија? и како се разбирате со Грците? Иначе прв пат одам во грција оваа година и ме фака паника како ке биде Ч)
     
  9. delevingne

    delevingne Популарен член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.018
    дали има јадранки во некои продавнички и колку пари се ? да не купувам од тукка...
     
  10. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Vo lidl se po 1 evro, vo prodavnickite od 3 do 5 evra.
     
    На delevingne му/ѝ се допаѓа ова.
  11. delevingne

    delevingne Популарен член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.018
    дали некој бил во хотел кронос? пофалби и кристики?
     
  12. delevingne

    delevingne Популарен член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.018
    колку се лежалките со сунцобран ?
     
  13. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    3,5 evra ti e kafe frape, so pijackata dobivas i lezalki i cador i sedi cel den ako sakas.
     
    На delevingne му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Quuen

    Quuen Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    465
    Допаѓања:
    2.603
    Пол:
    Женски
    Во Паралија јас бев годинава и се изненадив од водата што беше почиста за разлика од пред две години за смештај најдовме би ви препорачала ако барате приватно да си прашате тамуу во тие агенции прашајте во Vasco de gama и во таа агенција до нејзе одма ќе ви најдат смештај и за ефтини пари само немојте да одите во август ако си немате резервирано пошто е гунгула.Што се однесува на апартмани со ефтини цени би ви ги пресложила Хотел Хара (плаќавме 30 евра од ден за трокреветна соба) газдарицата се вика Маја од Србија е инаку знам дека имам некаков договор со агенцииве што беа во Паралиа бидејки ние така го најдовмее тоа апартманче пото Hotel Megas Alexsandros газдата знае србски цела ноќ прати ситуација ако нешто се дерат она ова веднаш ќе се побуни за тоа беше све супер исто и таму плаќаве 30 евра од ден за трокревна соба.Ако сакате продавници Паралиа ви е царско место за тоа така стварно ви ја предложувам да идетеее и годинава не беше мн скапо
     
  15. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Во Паралија кога одам, исто ко во старечки дом да одам. Не е лошо местото, ама одиш таму, пола Македонија е тамѕ, деца од 5-6 годинки ти играат до глава, вриштат, пискаат, од старците наши неможеш да влезеш да се бањаш. Пренатрупано ми е накако.
     
  16. kosmodiks

    kosmodiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Оваа година во Паралија е ептен ефтино, смештај одма до плажата по 30евра,облека,храна со цени каде што ги нема никаде на друго место во Грција. Ама многу гужва е неможеш да се разминеш, гласни музики од секаде, на плажата од сите страни се дерат, плачат мали деца. Јас бев на два дена и не би се вратила никогаш повеќе бидејќи не се одморив ни една минутка, а јас сакам мирни места.
     
  17. mici.i

    mici.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    14
    Здраво, дали некој престојувал во апартмани Арети и дали знаете како е? И дали знаете некој што врши превоз до паралиа (и назад) ми треба за на 2 август...
     
  18. Kastak

    Kastak Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2012
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Има некој отидено во Паралија летово? Некој евтин престој, контакт?
     
  19. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Има ли медузи крајот на август, почетокот на септември ?
     
  20. mami blue

    mami blue Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    21.995
    Пол:
    Женски
    Пријатели мои се вратија вчера, нема медузи,морето е чисто освен некои треви
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.