1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Паралија (Грција)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од plavusha, 23 јуни 2011.

  1. tea-nova

    tea-nova Активен член

    Се зачлени на:
    31 март 2013
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    11
    Знае ли некој нешто за вила ЕЛИТЕ 1 во Паралиа.Во близина на малото пристаниште.Имам уплатено преку агенција за таа вила.но малку сум скептична каде се наоѓа,колку е оддалечена и сл,ај ве молам некое мислење за ова!!!!!!!!!!!
     
  2. Sw3et.Ang3l

    Sw3et.Ang3l Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    1.261
    Допаѓања:
    2.096
    Пол:
    Женски
    Ако не се лажам, вилата се наоѓа многу блиску до плажата. И ако е таа што ја знам, супер е. Инаку, имаш ли претходно патувано со оваа агенција? Сега ја видов и има многу ефтини понуди па ме интересира како си задоволна.
     
  3. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    ние се мислиме за хотелов
    http://www.femina.mk/out/?id=e49021f24a ... 0%B8%D1%81

    исто на СамаХолидеј ми изгледа доста ефтино и прифатливо. Искрено мене не ми е толку битно сместувањето колку што ми е битно самото место. И така во хотелот ќе бидеме само неколку часа преку ден и за спиење .

    Дали доесега некој бил во овој хотел и како сте задоволни ?
     
  4. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636

    Јас би ти препорачала да погледнеш понуди за Олимпик Бич. Многу посоодветно место за со мало дете е. Паралија е убава, да, ама и многу по бучна.
    Од Олимпик Бич има убава стаза покрај море до Паралија. Па за 20 мин пешки си таму.
     
    На Unique.chick му/ѝ се допаѓа ова.
  5. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    На плажите надолу накај Коринос-место до Паралиа , почнувајќи со шетање по плажата од Паралија стигнуваш и до таму и има плажи со малку луѓе и чиста вода, ако сакаш мир и тишина или си со заљубениот :$
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  6. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.473
    За Велигден бев до Паралија и можам слободно да речам дека сега моментално цените се пониски од Скопје. Гирото е поефтино таму отколку овде кај нас во центар, палачинките исто така, нес кафе за 1 евро има. Смештајот се движи од 10 до 15 еу и тоа на плажа одма. Така да....шибајте викенди Паралија :D
     
    На kallias му/ѝ се допаѓа ова.
  7. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Лани бев Паралија на одмор и преубаво си поминав и ноќен живот има убав и плажи има убави и цените се средни ни скапо ни ефтино кога ќе почне летната сезона се разбира дека цените ќе бидат посакапи и смештајот поскап...
     
    На ocila му/ѝ се допаѓа ова.
  8. tea-nova

    tea-nova Активен член

    Се зачлени на:
    31 март 2013
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    11
    Mime 87 а ти кој период беше лани,колку плаќаше за смештај и ако не е тајна кажи ми колку вкупно пари ти требаа за одморот со пат храна и смештај :) :) :)
     
  9. iki26

    iki26 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    17.463
    Ние сакаме да одиме Паралија кон крајот на Јуни околу 25-30, дали би можеле сами да најдеме смештај без да резервираме преку агенција? Мислам дали би имало слободни места тој период? Сакаме само превоз организиран и таму сами да бараме.
    Прв пат ќе одам Паралија па затоа да прашам.
     
  10. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Може, ама ако сакате да не се малтретирате , ќе ми кажеш пред да тргнете кој датум ќе идете и можам јас да ви најдам смештај :) Пиши ми лп ќе се договориме.

    П.С. Ова се однесува и за сите останати кои планираат да идат Паралија, нека ми пишат лп можам јас да им најдам смештај , без проблем ;)
     
  11. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    не одите само последна недеlа на Август со 1ва од септеммври ние лани се сретнавме со некое здружение на инвалици од србија едно 40 души кои се правеа (изврашуваа нужда) во ВОДАТА !~!!
    Е*ати гнасотијата беше ..
    Mожам да кажам дека со код име ситуацијата беше "Пловечки го*на на сите страни"!!!
     
  12. iki26

    iki26 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    17.463
    ОООО фала на понудата :clap: , да знаеш дека обавезно ќе ти пишам недела дена пред да тргнеме. Се слушаме
     
    На Espadrila и kallias им се допаѓа ова.
  13. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.535
    Допаѓања:
    28.741
    Пол:
    Женски
    Сум била многу пати во Паралија, ама тоа плажата ми е благо ужасна.Водата секогаш кога одам се погодува одвратна, прљава, неубава.А не дека сум одела секогаш во период на гужви, сум била и во мај и тогаш беше истата ситуација.Така да јас не ја препорачувам, во Грција има мал милион местенца што нудат поубави плажи.Додека за шетање, стварно во тој поглед е супер, има и ресторанчиња, кафичи, продавнички за тоа сите пофалби, ама во однос на плажите :Down:
    Инаку мошне бучно е, па не препорачувам за фамилијарен одмор, повеќе е за млади :)
     
  14. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Ќе може ли некое сликиче од оние што биле во Паралиа,конкретно слики со морето :) Фала однапред :D
     
  15. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    И јас планирам исто,само во Септември,достапна е услугата за смештај и тогаш,или само во сезона? :)
     
  16. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Изглеа тука ќе се иде, сепак :D

    луѓе давајте линкови од евтини понуди :lol:
     
  17. axl-babe

    axl-babe Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    450
    Допаѓања:
    577
    девојки, јас нема да одам во паралија, туку во близина. и сега ме интересира дали има продавнички за облека, за да знам моите дали да ги терам да одиме некоја вечер до паралија? фала однапред, поздрав. :hai:
     
  18. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Продавнички?? Не да има, колку сакаш, на секој чекор ти се продавничките со облека и поефтини се од било каде, има блузи за 3 евра, фустанчиња за 5 евра летни, има има се што сакаш ;)
     
  19. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Може може, цел септември може, кога планирате да идете навака слободно пиши ми лп ќе се потрудам да ти најдам смештај, немај гајле ;)
     
  20. axl-babe

    axl-babe Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    450
    Допаѓања:
    577
    kallias, ти благодарам :*
     
    На kallias му/ѝ се допаѓа ова.