Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Парамор (Paramore)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од L-enna, 23 јули 2011.

 1. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.791
  Парамор веќе ги слушам 4 години, можеби и повеќе и ми се едни од омилените бендови. Текстовите, музиката, ритамот ... се на се, прекрасен бенд. Иако ги слушам долго, неможам да одвојам некоја омилена песна, сите ми се преубави. :l:
  Составен беше од Хејли Вилијамс, Џош Фаро, Зек Фаро, Џереми Дејвис и Тејлор Јорк.
  [​IMG]
  Додека Џош и Зек беа во бендот, со Хејли пишуваа преубави песни, кои сега се едни од моите омилени. Но, поради некои причини Зек и Џош го напуштија бендот, па останаа Хејли, Џереми и Тејлор. Потоа, објавија 2 песни: едната се вика 'In the mourning', на нивната официјална страна; а другата песна е 'Monster', за филмот 'Transformers: Dark of the moon', за која пред неколку дена излезе и спотот. Парамор стекнаа повеќе слава со песната 'Decode' за филмот 'Twilight'.
  [​IMG]
  Па девојки (и дечки), дали ги слушате Парамор и дали ви се допаѓаат? Кои ви се омилени песни? Ги знаевте пред да излезе филмот Twilight, или тогаш (на некој начин) се запознавте со нив и нивната музика? :lol:
  http://www.youtube.com/watch?v=RvnkAtWcKYg
  http://www.youtube.com/watch?v=PoTEnaAI9Fo&ob=av2e
  Ако има слична/дупла тема, избришете ја. :)
   
 2. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  761
  Мојот омилен рок бенд, ги слушам уште од времето на Crushcrushcrush, едно време бев ептен залетана, па ги подзаборавив, а сега често знам да си ги пуштам и да се изнарипам, иако не сум баш во тек со настаниве, не знаев дека скоро да се распаднале. Баш штета, веројатно е нешто во врска со Хејли и Џош, нели идеа едно време :?:
  Како и да е, новото останува да го преслушам, а од старото како најомилена песна не можам да издвојам, има мнооогу, рецимо All we know, Misery bussiness, Pressure, Fences, We are broken, I caught myself и тако даље. :)
  Се на се, одличен бенд, ги слушам и кога сум тажна и кога сум среќна, ма секакви емоции ми буди нивната музика :D
   
  На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.503
  Не им знам многу песни, ама ми се допаѓаат како бенд :) Пејачкава ми е многу убава и гласот исто така :nod:
  Decode и Crushcrushcrush би ги одвоила :)
   
  На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
 4. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
 5. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.382
  Yaay, Paramoore! 8)
  Косата сега ми е како на Хејли, и не можам да престанам да се гледам во огледало, си викам-како таа од Параморе сум. :lol:
  Да не бидам офф, првата ми е омилена песна.
  http://www.youtube.com/watch?v=1kz6hNDlEEg&ob=av2e


  http://www.youtube.com/watch?v=aCyGvGEt ... ure=relmfu

  http://www.youtube.com/watch?v=ei8hPkyJ ... ure=relmfu

  http://www.youtube.com/watch?v=RvnkAtWc ... re=related
   
  На Hayley и L-enna им се допаѓа ова.
 6. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.791
  Па да, одеа порано ама мене ми изгледаше се ок, Хејли си фати нов дечко и продолжија понатаму. :?:
  Ако сакаш нешто повеќе за распаѓањето и секако ако не ти е мака да читаш, еве:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Paramore#J ... _departure => изјава на Хејли, Тејлор и Џереми;
  http://joshnfarro.blogspot.com/2010/12/ ... ement.html => изјава на Џош и Зек. ;)
   
 7. Arhangel-maniac

  Arhangel-maniac Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2011
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  124
  Ги слушав секојдневно и ги следев постојано до пред пет-шест месеца, сега ги пуштам од време на време за да испеам се' што знам :) . Другарка ми е верен фан, па ме информира за сите новости околу нив.
  Омилена песна баш и немам, може еве Misguided ghosts како една од најубавите да ја издвојам. Тука негде се и Аll we know, The only exception, In the mourning, Let the flames begin и Careful.

  http://www.youtube.com/watch?v=Kb9jXwHmkM0
   
 8. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  1.941
  Пол:
  Женски
 9. fashionista

  fashionista Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  151
 10. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.817
  Допаѓања:
  21.464
  Пол:
  Женски
  Колку ги слушав порано, омилени ми беа.Ама што знам во последно време сум ги запоставила,откако си отидоа дел од членовите на бендот не е тоа тоа.
  Поомилени:
  http://www.youtube.com/watch?v=iDy2wCQYSrU&ob=av2e
  http://www.youtube.com/watch?v=A63VwWz1 ... ure=relmfu
  http://www.youtube.com/watch?v=aCyGvGEt ... ure=relmfu
  http://www.youtube.com/watch?v=OH9A6tn_ ... ure=relmfu
   
 11. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  2.701
  Пол:
  Женски
 12. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.791
 13. Hayley

  Hayley Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2011
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  899
  Мило ми е што не сум единствената во Македонија која што слуша Парамор. Мојата омилена група, музиката им е прекрасна, а за гласот на Хејли да не почнувам. Последно време ми се нешто... понеприродни, се надевам дека ќе си се вратат по старото, и дека повторно ќе го даваат чувството на една мала фамилија. Во живо најдобри, особено акустичните!
   
  На L-enna и sanjalica им се допаѓа ова.
 14. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  Хајлииииииииииии ♥♥
   
  На Hayley му/ѝ се допаѓа ова.
 15. MajaP

  MajaP Активен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  4
  Малце каснам ама јас сум огроомен фан. Ме зачуди тоа што има повеќе луѓе што знаат повеќе песни од Misery Business и the Only Exception :) Ги знам одамна ама ептен се заљубив откако искочи третиот албум. Brand New Eyes ми е најнајомилен албум затоа што многу се пронаоѓам во секоја песна. Текстот на Хејли е по секојдневен и станува збор за работи што им се случуваат често на лушето па лесно е да се пронајдеш. Најмногу ми се свиѓа фактот што Парамор се бенд што не пишуваат типични љубовни песни туку зборуваат за пријателствата, фрустрациите, неправдата што ја чувствува една млада личност и разни проблеми. Музиката е хипнотизирачка Џош е неверојатен гитарист и многу ми е жал што замина ама исто знам дека не беа среќни при крајот па претпоставувам дека е вака најдобро. Зек е ѕвер! толку. :D Џереми е срцка а Тејлор е најталентираното суштество на планетава (на краткиот албум ги изведе гитарите, помага околу текстот, го изведе делот на тапанарот, а на предходниот албум свиреше и дополнителни инструменти) А да, спомнав и колку се згодни? :D Краткиот албум што го издадоа лани ми даде многу надеж. In the mourning, Monster, Renegade, Hello Cold World ! Одлични песни ама сите се разлчични така да незнам во која насока ќе отидат понатаму. Како и да е јас им верувам и искрено многу ги засакав како личности и што и да направат ќе слушам :D Омилени песни ми се: Let the flames begin, Ignorance, Brick By Boring Brick, Where the lines overlap, Miracle Outro, I caught Myself, My heart, When it rains... можам да продолжам до бесконечност : Кој и да е расположен да збори за нив и за нивната музика нека каже :D [​IMG]
  Спомнав колку се згодни нели?
  [​IMG]
  Денес поќнуваат со снимање на 4 албум. Нека им е со среќа :rock:
  [​IMG]
   
  На Natali.3, Hayley и L-enna им се допаѓа ова.
 16. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.472
  http://www.youtube.com/watch?v=aCyGvGEtOwc
  Првата песна која ја дознав на Парамор.
  Во момент се заљубив и во песната и во пејачката. Толку е прекрасна.

  Не сум нешто многу добро запознаена со нив како бенд, историја, дискографија.
  Имам неколку песни кои ми дошле некако до плејлиста и многу ми се допаѓаат!
   
 17. Bellatrix

  Bellatrix Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2012
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  26
 18. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.791
  Мислам дека го немам поставено видеово на темава, ама ова ми е една од врвните изведби. Воглавно, поради прекрасното интро! :l:
  So your father told you once,
  That you were his princess,
  You won't see the castle,
  You cannot find your prince,
  And now you've grown a lot,
  And your dresses don't fit right,
  Your daddy's not a hero ,
  He stole your chariot.

  So here you are in pieces,
  Trying to prove to us it's real,
  The softness of your smile,
  And the lies you want to feel,
  The scales beneath your skin,
  Are showing off today,
  There's evil in your heart,
  And it wants out to play.

  There's evil in your heart,
  And it wants out to play,
  There's evil in your heart.

  And I've made a home here, for me,
  You'll burn it down, with your fantasy.

  And I've made a home here, for me,
  You'll burn it down, with your fantasy.
  http://www.youtube.com/watch?v=r-Bd4VBgBww
   
  На MajaP и Hayley им се допаѓа ова.
 19. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.546
  Имам другарки кои нонстоп ги слушат и од нив знам неколку песни.Но во последно време и јас се заразив со групава :D
  Омилени песни:Decode,Only exception,That's what you get,има многу,сепак ке продолжам да ги слушам :!: :)
   
 20. MajaP

  MajaP Активен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  4
  [/url][/url]

  ДА! Дефинитивно, тапаните во песнава се лудило со оглед на тоа што има 2 тапанари хехе. Да не зборувам за играњето на Hayley :D Најверојатно омилено интро! Ама сепак како најдобра изведба би ја издвоила оваа:
  https://www.youtube.com/watch?v=ZkVzUuRI2cQ

  месецов се вратија на сцената и имаа 3-4 изведби и лудило се, првата е снимена скоро целосна во одличен квалитет за кој го интересира, почетокот е вреден да се гледа, после скоро 1 година пауза се враќаат како вчера да биле на бина :) почнуваат со Brick by Boring Brick и тоа крајното делче para pa para pa para... како интро :))
  https://www.youtube.com/watch?v=aqwZOsBkr8M