1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Парампарче (Тв Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од only44you, 2 октомври 2016.

 1. only44you

  only44you Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2014
  Пораки:
  2.475
  Допаѓања:
  4.779
  Пол:
  Женски
  Ме интересира што мислите за оваа нова серија на Сител?
  Дали ја гледавте првата епизода вечерва?
   
 2. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.636
  Допаѓања:
  1.279
  И мене ме интересира, што се случува не ја гледав цела првата епизода, како дошло до замена на децата?
   
 3. mar.n

  mar.n Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2014
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  104
  Пред 15 години, Ѓулсерен и Дилара по игра на случајноста се породиле во иста болница. Поради сличноста на презимињата, докторите ги помешале бебињата, односно ќерката на Ѓулсерен завршила кај Дилара, а ќерката на Дилара и Џихан кај Ѓулсерен.
   
 4. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.090
  Допаѓања:
  141.473
  Пол:
  Женски
  Јас вчера видов реклама и само една работа ме интересира .... оти вака се вика серијата?
   
 5. Freja.Stella

  Freja.Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2014
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  51
  Знае некој што ќе се случува понатака? Да ставите некое спојлерче :wasntme:
   
 6. Freja.Stella

  Freja.Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2014
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  51
  Во буквален превод тоа е демек нешто скршено на парчиња, инаку поврзано е со серијата затоа што ќе им се распарчи животот кога ќе дознаат дека им се заменети децата.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. peperutche21

  peperutche21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2015
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  970
  Пол:
  Женски
  На реклама кога ја покажуваа мислев ќе биде глупа, но ја загледав и баш ми е интересна, само ме нервира Хазал-вистинската ќерка на Дилара и Џихан, знам дека ќе се засакаат Џихан и Ѓулсерен друго незнам.. ако знаее некој да пишее :D
   
 8. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  6.001
  Пол:
  Женски
 9. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.927
  Допаѓања:
  286.220
  Пол:
  Женски
  od ona jas sto vidov gulseren ponataka ja nema.Na vencavkata ke puka nekoj,verojatno vo nea.Dilara ke rodi treto dete,masko.Hazal ja vidov kako ubiva so noz eden mlad decko,ke dobie svoi akcii i kancelirja vo holdingot.Drugata pak tajno ke se venca so eden.Ke pominat vsusnost 2-3 godini i dvete ke izrasnat vo mn ubavi devojki.Dzihan ke bide vo zatvor no neznam od koja pricina.Se pojavuvaat mn novi glumci
   
  На cresa-jagoda, only44you и ALISA0000 им се допаѓа ова.
 10. mar.n

  mar.n Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2014
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  104
  Турската убавица од серијата „Парампарче” е мажена за Македонец
  Злобната актерка Дилара од Парампарче, која е хит серија на Сител, во реалноста е сосема поинаква. Таа од оваа година е во брак со македонскиот актер Ертан Шабан, кого го гледавме во серијата која исто така беше хит на Сител, ЗБогум Румелија.

  Актерите се во среќен брак.

  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На only44you и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 11. allaround

  allaround Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  1.498
  Пол:
  Женски
  Доста интересна е серијава. Поинаква е од останатите турски серии, по современа, со доста добри актери/актерки на едно место. Омилени ликови Џансу,Озан и Џихан.:)
   
  На LUCERKA и only44you им се допаѓа ова.
 12. NOVAVON

  NOVAVON Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2016
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  440
  Пол:
  Женски
  Современа е и убави сцени има низ Истанбул. Интересна серија.
   
 13. Freja.Stella

  Freja.Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2014
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  51
  Никој ли не знае нешто повеќе да каже за серијата? Споделете нешто ме интереира пред време што ќе се случува хаха
   
 14. allaround

  allaround Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  1.498
  Пол:
  Женски
  ^^
  Јас сум некаден до 15 епизода на интернет нели се подолги ии таму Џансу живее со Џулсерен во една куќа што Џихан ќе им ја изнајми , незнам на Сител дали е таткото од Германија дојден тука во овие епизоди прави проблеми. Хазал исто проблематична е и постојано го нервира Озан :D. За понатаки имам прочитано дела Џулсерен ќе умре на свадбата мислам , и Џихан ќe има сосем друга:D
   
 15. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.636
  Допаѓања:
  1.279
  Наскоро ли ќе умре Ѓулсерен?
   
 16. allaround

  allaround Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  1.498
  Пол:
  Женски
  Ааа незнам тоа не сум стигната до тоа.Така имам прочитано.
   
 17. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Ќе умре на крајот од 1вата сезона
   
 18. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.372
  Пол:
  Женски
  Стваро вака се вика серијата или се зезате? :?: Парампарче? Really?
  И кога мислиш се си видел....СЛЕДУВА ПАРАМПАРЧЕ....:emo:
   
 19. allaround

  allaround Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  1.498
  Пол:
  Женски
  ^^ Па буквалниот превод некако не е како за наслов и оставен е турскиот збор. Ништо чудно.
   
 20. celineparis

  celineparis Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  771
  Допаѓања:
  2.261
  Еве што ќе се случува:

  Многу понатаму во серијава Дилара ќе има друг маж и машко бебе со него. Тој ќе се пресели во нејзината вила, а Џихан погоден од смртта на Ѓулсерен ќе се исели и ќе живее на брод. Адвокатката Џандан ќе и стане непријателка на Дилара, а ќе се појави и сестра и на Дилара која ќе почне да живее со нив во вилата. Ќе биде злобна и ќе се обиде да и го украде новиот сопруг. Џансу ќе биде болна, а Хазал ќе си фати дечко. :)
   
  На Love...music и LUCERKA им се допаѓа ова.