1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Паранормална активност (Paranormal activity)

Дискусија во 'Филмови' започната од VictoriaSecret, 24 октомври 2011.

  1. VictoriaSecret

    VictoriaSecret Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    4
  2. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    Паранормал Активити 3

    денес дури прв пат излезе на нет. ако сакаш да ти дадам торент да си го симнеш пошто ако чекаш во видеотеки ... :)
    зарем уште постојат видеотеки кај нас ? :o :)
     
  3. glow

    glow Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    3.023
    Допаѓања:
    1.264
    Зарем има и трет дел? :^) Првпат слушам. Иначе го имам гледано само првиот дел, и тоа го гледав во кино. Не ми се допадна воопшто. Скоро цел филм е снимен во една соба. Повеќе би рекла дека е досаден отколку страшен. Само на крајот онака ме здрма малку повеќе. Не би ги гледала другите делови.. :wasntme:
     
  4. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Мислам дека беше за овој филм на нет прочитав дека во кино кога се давала премиера некоилуже умреле од срцев удар демек многу бил страшен.
    Сеа не сум сигурна дали е за овој филм, да не грешам душа :)
    Инаку филмов нема ни Х од хорор, глупост жива е.
     
  5. glow

    glow Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    3.023
    Допаѓања:
    1.264
    Да, за него се збореше тоа. :worried: Пред да го гледам ми беше ептен страв поради овие муабети..Ако некој умрел на филмов, сигурно било од досада. Нема шанси да било од страв. :)
     
  6. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Хаха точно така ! :!:
    И ние со другарка ми кога го купивме многу се плашевме од ова .
    И викам леле ако умреме и ние :D
     
  7. glow

    glow Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    3.023
    Допаѓања:
    1.264
    Тукушто прочитав дека ќе се снима и четврто продолжение. :worried:
     
  8. The.Complicated

    The.Complicated Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    235
    Пол:
    Женски
    Четврто? Каде прочита ? :)) Дека мислам дека реалистичната приказна заврши кога Кејти ги испоуби сите и замина со Хантер.
    Првиот ми беше најинтересен и најстрашен...Вториот ај колку да го изгледам ама третиов, УТКА!
    Се зборува за татко им и мајка им и за тоа што им се случувало како деца.
    Го мотав на секои две минути, имаше најмалку 3-4 сцени добро направени.
    И испадна дека тој или тоа што ги прогонува е всушност замислен пријател на Кејти. Затоа ко мали не треба да си играме со толку сериозни работи..
    И пак не сватив, тоа ѓавол е или што е?
     
  9. HeelsLover

    HeelsLover Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    655
    Пол:
    Женски
    Мислам дека ич не го разбрав филмот ама се извадов од памет кога го гледав . Им го препорачувам на сите хорор љубители :nod:
    Ајде како што викате чекаме 4то продолжение :wasntme:
     
  10. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски
    Јас сакам да го гледам третиот дел ама го има само на грда снимка, ти го гледаше на таа или има подобра. Јас мислам на аренабг видов дека има снимка а на замунда нема торент за 3 дел
     
  11. The.Complicated

    The.Complicated Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    235
    Пол:
    Женски
    Го спуштив од thepiratebay.org. Добра беше снимката, незнам точно колку пиксели. Побарај го во Топ 100, тука го има.
     
  12. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Ги имам гледано само двата дела. Сега го симнувам и третиот, ама незнам дали ќе имам храброст да го гледам. Иако првиот и вториот ги имав гледано по 2-3 пати. Го пуштив само трајлерот на јутуб, ми се уклучи собата, и.. икс отидов сместа.
    Вака кога го гледаш е интересен, ама после кога ќе ми текне навечер... И по 20 пат да го гледам, пак ќе ми биде страшен. Можеби дека јас ич не гледам хорори, па затоа ми е страшен. А како што видов по коментариве, не ви е на вас.. :?:
     
  13. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    И да сакам да гледам нема да ми дадат а најмалку навечер.Сакам да гледам некој паранормален филм ама во сред бел ден :D инаку до сега немам гледано и не знам дали ќе соберам сила за да гледам :D
     
  14. MotherMonsterI

    MotherMonsterI Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    837
    А се спомне филмов мене уплав ме фаќа !!! Ме натера една другарка ај да го гледаме ај да го гледаме......од тогаш месец дена раат не сум заспала !!
     
  15. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Филмов не е тоа што очекував. Го пушташ и чекаш, чекаш, чекаш .... и ништо не се случува. Една или две сцени се поморбидни (не викам страшни) и толку. Последниот дел мислам дека не го гледав, ама не верувам дека е нешто поразличен.
     
    На cigarce му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Јас само првите два дела ги имам гледано. Третиот дел не верувам дека ќе го гледам, некако досадни ми стануваат. Инаку првиот дел ми беше поинтересен од вториот и на моменти се плашев и јас, али сепак сметам дека можеле и подобар да го направат :)
     
  17. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Пред да го гледам првиот дел, јас кој знае од каде, имав сознание дека е по вистинит настан, го гледав сама, после полноќ на PC. И морам да бидам искрена, имаше страшни сцени, немаше ништо посебно во него, во една соба беше снимен-да, ама имаше пострашни сцени од многу т.н. хорори. Цело време беше некако напнато и морничаво. И после дознав дека не е вистинито, само обичен хорор филм, малку ми се сменија импресиите ама сеуште мислам дека беше добар хорор.
    Другите делови не сум ги гледала, за третиот дел ми рекоа дека бил пострашен од првиот, со бебе бил нешто. Кога ќе бидам расположена за хорори, ќе го гледам.
     
  18. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.642
    Пол:
    Женски
    Мене чиста глупост ми е ова :)
     
  19. marinka11

    marinka11 Нов член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    33
    Ги имам гледано 4 дела ама ептен ми е глуп и најглупо ми е тоа што е снимано до камера која се движи значи цело време тресе и се концентрираш да гледаш исправено ке ти се замати умот
     
  20. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски