1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Паранормална активност (Paranormal activity)

Дискусија во 'Филмови' започната од VictoriaSecret, 24 октомври 2011.

 1. VictoriaSecret

  VictoriaSecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  4
 2. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.264
  Паранормал Активити 3

  денес дури прв пат излезе на нет. ако сакаш да ти дадам торент да си го симнеш пошто ако чекаш во видеотеки ... :)
  зарем уште постојат видеотеки кај нас ? :o :)
   
 3. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.263
  Зарем има и трет дел? :^) Првпат слушам. Иначе го имам гледано само првиот дел, и тоа го гледав во кино. Не ми се допадна воопшто. Скоро цел филм е снимен во една соба. Повеќе би рекла дека е досаден отколку страшен. Само на крајот онака ме здрма малку повеќе. Не би ги гледала другите делови.. :wasntme:
   
 4. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.799
  Допаѓања:
  10.889
  Пол:
  Женски
  Мислам дека беше за овој филм на нет прочитав дека во кино кога се давала премиера некоилуже умреле од срцев удар демек многу бил страшен.
  Сеа не сум сигурна дали е за овој филм, да не грешам душа :)
  Инаку филмов нема ни Х од хорор, глупост жива е.
   
 5. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.263
  Да, за него се збореше тоа. :worried: Пред да го гледам ми беше ептен страв поради овие муабети..Ако некој умрел на филмов, сигурно било од досада. Нема шанси да било од страв. :)
   
 6. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.799
  Допаѓања:
  10.889
  Пол:
  Женски
  Хаха точно така ! :!:
  И ние со другарка ми кога го купивме многу се плашевме од ова .
  И викам леле ако умреме и ние :D
   
 7. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.263
  Тукушто прочитав дека ќе се снима и четврто продолжение. :worried:
   
 8. The.Complicated

  The.Complicated Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  234
  Пол:
  Женски
  Четврто? Каде прочита ? :)) Дека мислам дека реалистичната приказна заврши кога Кејти ги испоуби сите и замина со Хантер.
  Првиот ми беше најинтересен и најстрашен...Вториот ај колку да го изгледам ама третиов, УТКА!
  Се зборува за татко им и мајка им и за тоа што им се случувало како деца.
  Го мотав на секои две минути, имаше најмалку 3-4 сцени добро направени.
  И испадна дека тој или тоа што ги прогонува е всушност замислен пријател на Кејти. Затоа ко мали не треба да си играме со толку сериозни работи..
  И пак не сватив, тоа ѓавол е или што е?
   
 9. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  Мислам дека ич не го разбрав филмот ама се извадов од памет кога го гледав . Им го препорачувам на сите хорор љубители :nod:
  Ајде како што викате чекаме 4то продолжение :wasntme:
   
 10. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  1.559
  Пол:
  Женски
  Јас сакам да го гледам третиот дел ама го има само на грда снимка, ти го гледаше на таа или има подобра. Јас мислам на аренабг видов дека има снимка а на замунда нема торент за 3 дел
   
 11. The.Complicated

  The.Complicated Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  234
  Пол:
  Женски
  Го спуштив од thepiratebay.org. Добра беше снимката, незнам точно колку пиксели. Побарај го во Топ 100, тука го има.
   
 12. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.053
  Допаѓања:
  13.646
  Пол:
  Женски
  Ги имам гледано само двата дела. Сега го симнувам и третиот, ама незнам дали ќе имам храброст да го гледам. Иако првиот и вториот ги имав гледано по 2-3 пати. Го пуштив само трајлерот на јутуб, ми се уклучи собата, и.. икс отидов сместа.
  Вака кога го гледаш е интересен, ама после кога ќе ми текне навечер... И по 20 пат да го гледам, пак ќе ми биде страшен. Можеби дека јас ич не гледам хорори, па затоа ми е страшен. А како што видов по коментариве, не ви е на вас.. :?:
   
 13. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  735
  Пол:
  Женски
  И да сакам да гледам нема да ми дадат а најмалку навечер.Сакам да гледам некој паранормален филм ама во сред бел ден :D инаку до сега немам гледано и не знам дали ќе соберам сила за да гледам :D
   
 14. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  834
  А се спомне филмов мене уплав ме фаќа !!! Ме натера една другарка ај да го гледаме ај да го гледаме......од тогаш месец дена раат не сум заспала !!
   
 15. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  898
  Допаѓања:
  1.954
  Пол:
  Женски
  Филмов не е тоа што очекував. Го пушташ и чекаш, чекаш, чекаш .... и ништо не се случува. Една или две сцени се поморбидни (не викам страшни) и толку. Последниот дел мислам дека не го гледав, ама не верувам дека е нешто поразличен.
   
  На cigarce му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.551
  Пол:
  Женски
  Јас само првите два дела ги имам гледано. Третиот дел не верувам дека ќе го гледам, некако досадни ми стануваат. Инаку првиот дел ми беше поинтересен од вториот и на моменти се плашев и јас, али сепак сметам дека можеле и подобар да го направат :)
   
 17. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.295
  Допаѓања:
  17.170
  Пол:
  Женски
  Пред да го гледам првиот дел, јас кој знае од каде, имав сознание дека е по вистинит настан, го гледав сама, после полноќ на PC. И морам да бидам искрена, имаше страшни сцени, немаше ништо посебно во него, во една соба беше снимен-да, ама имаше пострашни сцени од многу т.н. хорори. Цело време беше некако напнато и морничаво. И после дознав дека не е вистинито, само обичен хорор филм, малку ми се сменија импресиите ама сеуште мислам дека беше добар хорор.
  Другите делови не сум ги гледала, за третиот дел ми рекоа дека бил пострашен од првиот, со бебе бил нешто. Кога ќе бидам расположена за хорори, ќе го гледам.
   
 18. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  3.132
  Допаѓања:
  12.824
  Пол:
  Женски
  Мене чиста глупост ми е ова :)
   
 19. marinka11

  marinka11 Нов член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  31
  Ги имам гледано 4 дела ама ептен ми е глуп и најглупо ми е тоа што е снимано до камера која се движи значи цело време тресе и се концентрираш да гледаш исправено ке ти се замати умот
   
 20. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.299
  Пол:
  Женски