Парафанго

Дискусија во 'Диети' започната од unwritten, 25 јули 2013.

 1. unwritten

  unwritten Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  12
  Има ли некој искуство со парафанго третманите за слабеење и обликување на телото ?
   
 2. simeonasimeona

  simeonasimeona Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2013
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  2
  Имам слушнато за Parafango третман,всушност тоа е третман со кал . Но , по мене тоа ти е иста онаа кал како што е во Дојран така да не ти се исплати да фрлаш пари по козметички салони кога можеш и пез пари :) Но , калта повеќе е за лекување на болести како што се : белодробни заболувања пр. астма,
  реума особено побага за болки во зглобови , кој има проблеми со синуси односно се мачка на тоа место каде што има заболување .