Парга (Грција)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од ELT-S, 9 јуни 2012.

 1. ELT-S

  ELT-S Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  12
  Девојки, планирам да одам во Парга сега во јуни. Ај ве молам споделете нешто за местово ако сте биле или сте чуле од некој што бил. Итно ми е! Фала! :D :inlove:
   
 2. linija

  linija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  19
  ПАРГА

  и јас сум заинтересирана за Парга, слушнав дека е интересно место. Преку која агенција одиш?? или соло??
   
 3. ELT-S

  ELT-S Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  12
  ПАРГА

  Планирам преку No Limit Travel :)
   
 4. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  ПАРГА

  Едит: :tmi:
  Шејм он ми, не сум прочитала добро.
   
 5. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  ПАРГА

  ^ Парга, не Прага :)
  Парга е гратченце во Грција на Јонско море, пред Лефкада.
  И јас сум заинтересирана ептен за одморот да го поминам баш тука. Во глобала впечатоците на луѓето им се добри, убаво море јонско сино, песочни плажи, цените ок, забава некоја нема повеќе е за мирен одмор, потсетувало на хрватски гратчиња а не на класично грчко гратче, стар град, чаршија, угорници, удолници, ресторанчиња, 4 плажи и то е то :)
   
  На caroline.costa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.267
  ПАРГА

  Каролин, мислам дека ги помеша Парга и Прага ;)

  Инаку, ако не се лажам, има тема за Парга.
   
 7. linija

  linija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  19
  Мислам нема тема, или барем јас неможам да ја најдам.....
   
 8. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  2.111
  4? Јас на гугле видов 2 само :D И јас слушнав убави впечатоци за местото, ми кажаа само дека има доста пешачење до плажата, таа што е главната „најголема“ (скали имало многу) инаку онака ОК било, за смирен одмор ко што вика Роси.
   
 9. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  1. Valtos Beach
  [​IMG]
  [​IMG]

  2. Krioneri
  Одма до центарот на Парга, на десно да речеме е Валтос, на лево е Крионери.
  [​IMG]
  [​IMG]

  3. Piso Krioneri
  Oдма до Крионери е, заливче до заливче.
  [​IMG]
  [​IMG]

  4. Lichnos Beach
  4 километри јужно од Парга. Ја сметаат за една од најубавите плажи во овој регион.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  5. Sarakiniko Beach
  Oва е за оние со кола 12 километри одалечена од Парга.
  [​IMG]

  6. Spartila beach
  И ова е едно мало но прекрасно плажиче близу Парга.
  [​IMG]

  A имало и други вакви мали плажички.
  Како Agios Sostis на 4 км од Парга.
  [​IMG]
   
  На ana.ubavkata, Miss.Sweet и linija им се допаѓа ова.
 10. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.347
  Допаѓања:
  18.402
  Пол:
  Женски
  Од тука значи бил Ибрахим Паша :D ....убаво е многу, плажите ме потсеќаат на оние во Закинтос.

  ме интересира како и` се свиѓа на Пупи :lol:
   
 11. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  290
  Дали некој бил преку Савана во вилата Алексис?? Ќе резервираме таму па ме интересираат впечатоци...

  Инаку ако некој е за годинава за ваму, преку арка има најубави понуди, ама за тој термин што сакаме ние нема место, инаку Вила Дионис е РАЈ... за ефтини пари, плус 10 нокевања, а не ко другиве по 9... Ама тој ни бил к'сметот :(
   
  На linija му/ѝ се допаѓа ова.
 12. elcezelce

  elcezelce Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  2.942
  Допаѓања:
  20.323
  Пол:
  Женски
  Убава е Парга само имам една замерка има многу карпи во морето кој се блиску до плажата , а чим има карпи значи има и многу морски ежови :)
   
 13. ELT-S

  ELT-S Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  12
  Кога беше во Парга? Ако може повеќе информации за местото. :)
   
  На linija му/ѝ се допаѓа ова.
 14. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На linija му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Vodolija88

  Vodolija88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0

  Само што овие од Арка финта прават за превозот не е вклучен во цената и се доплаќа 50 евра, а таман им се израдував на цените дека се поефтини :(
   
 16. CrazyStupidLove

  CrazyStupidLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  584
  Види ги понудите на Савана, таму со вклучен превоз беше околу 220-30 евра во јули/август :)
  Еве ти линк
  http://www.savana.com.mk/Default.aspx?i ... b6ccda521b
   
 17. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  290
  Некој што бил во Парга, дали има Лидл, Керфур или некој поголем маркет кај што се поефтини цените за производите? И општо вака дали е скапо јадењето/пиењето надвор? :) Уплативме за 8 јулиии одвај чекам :)
   
 18. ELT-S

  ELT-S Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  12
  Не сум била, ќе одам сега на крај на месецов, ама се распрашав и ми рекоа дека има и Крефур и Лидл. :)
   
  На Viiiiip му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  290
  Јас Лидл, не видов на мапата од Лидл-овци... А кога се враќаш ти? Да видам дали ќе има време да ме информираш и да ме упатиш :) Преку која агенција одиш? Која вила? :)
   
 20. ELT-S

  ELT-S Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  12
  Па, од НО ЛИМИТ ТРАВЕЛ агенцијата ми рекоа дека има. Инаку, одам во вила Марија и се враќам на 9. јули. Нема да се начекаме. :|