1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Парење на кучиња

Дискусија во 'Дом' започната од simones, 28 ноември 2012.

 1. simones

  simones Активен член

  Се зачлени на:
  5 август 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  дали може некој да ми помогне во мојата потрага по женка лабрадор за парење
  имам мажјак од убав поубав :) со оценка шампион ,педигре и се што треба . плус невин :D
  ако може некој да ме упати кон некој ветеринар или уште подобро некој кој што чува лабрадор би била многу благодарна :)
   
 2. Klinchewsky

  Klinchewsky Нов член

  Се зачлени на:
  15 септември 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Лабрадор и парење

  Zdravo, zatoa sto dolgo vreme baram zenka za parenje za mojot 4 godisen visok kvalitet zlaten labrador mazjak so pedigre i ocena 5 i site dokumenti, odluciv preku forumot da pobaram pomos od vas a za vozvrat mesto pari baram samo edno masko kuce. Dali mozete da mi pomognete? kade treba da se obratam?

  Za sekakvi informacii - sliki, itn na tel. broj 071 266 137 (Martin)
  Pozelno e zenkata da e od Skopje ama moze da e i od drug grad, fala odnapred :)
   
 3. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.358
  Насловот на темава помислив е дел од владиниот проект: Имај трето куче!
   
  На Hipica и bubamara12345 им се допаѓа ова.
 4. bubamara12345

  bubamara12345 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  609
  ОВА огласниκ не е. Што се не тρпи оваа наша Фемина.
   
  На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Blondince

  Blondince Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Девојки Хаска женка за парење?
   
 6. Kitewsky

  Kitewsky Нов член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Здраво дечки,

  Имам машко куче (мелез самојед со хаска) Бак.
  Сакам да му најдам девојка за парење (може самојед или мелез како што е Бак).
  Бак ми е поклон и немам педигре, но имам здравствена книшка во која има евиденција дека сите потребни вакцини се примени.
  За тие што стварно се заинтересирани ќе ви испратам слики секако.

  Убав ден.